вівторок, 15 серпня 2017 р.

Добре Поле в роки української національної революції 1917-1920 років

Краєзнавча діяльність бібліотек - один із провідних напрямків бібліотечної роботи, який передбачає виявлення, збирання й організацію загальнодоступного користування краєзнавчими ресурсами та їх популяризацію. В кожні бібліотеці Добропільської міської ЦБС сформовано краєзнавчий фонд, який постійно доповнюється та оновлюється новими книжками, періодичними виданнями. Ведуться краєзнавчі каталоги та картотеки, створюються архіви документів та фотографій, складаються теки-досьє про видатних людей Добропільщини та Донеччини. Документи з краєзнавчого фонду надаються у громадське користування. 
Бібліотечне краєзнавство має свої традиції, але кожен рік вносить свої барви, нові ноти в цей постійний процес, з’являються нові тенденції та конкретизуються види діяльності. 
Так цього літа для Центральної міської бібліотеки з'явилося завдання – створити анімацію на дуже складну тему «Добропілля в роки української національної революції 1917-1920 рр) для краєзнавчого круглого столу який має відбитися в Бахмуті у вересні. Спочатку не зрозуміло було як можна відобразити дуже складні історичні події за допомогою анімації. Декілька разів збиралася робоча група, представники якої, дискутуючи намагалися знайти найкращий варіант для візуалізації. Отже, завдяки злагодженій роботі колективу Центральної міської бібліотеки, консультантам Бичкарьовій Світлані - бібліотекарці ЦРБ, Тетяні Войтюк - керівнику студії "МультиКреатив" та Кузіній Ксенії, яка є доцентом кафедри історичних наук ДоННу, підготовлено анімаційно-документальну хроніку про події що відбувалися на території сучасного міста Добропілля в 1917-1920 роках минулого століття.


Для монтажу фільму було використано програми Windows Movie Maker 2.6, Киностудия Windows Live та Camtasia Studio 7, для конвертування –аудіо та –відео файлів використовувалася програма Freemake Video Converter. Для створення мультиплікаційних фрагментів довелося зробити близько 1000 кадрів та біля 200 елементів декорацій. Озвучування фільму відбувалося за допомогою диктофону на смартфоні.

До уваги користувачів також підготовлено краєзнавчий посібник, який допоможе більш детально ознайомитися з подіями, що відбувалися в 1917-1920 роках на території нашого Доброго Поля.


2 коментарі:

  1. Відео - титанична праця! Зрозуміле, сподобалась ідея появи будівль на початку, коні різних кольорів як символи тодішніх урядів та сил, розповідь від першого лиця перемежується з істориком, що викладає факти; кадри зі старих документальних фільмів додають картини; старі фото взагалі вийшли супер-заставками. А знаючи,скільки сил та праці пішло на цю роботу, скільки обговорень і обстоювань різних ідей відбулося - добре, що всі здорові) і подарували Інтернет-просторам таку класну історію про край, який для багатьох невідомий,а для когось взагалі "країні,якої не було". Респект і копію (сама скачаю)) собі в скарбничку! Н.В.Піщенко

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, Наталя, для нас важливо знати думку колег і дуже приємно, особливо коли відчуваєш, що тебе зрозуміли. Спираючись на твій коментар, я роблю висновок, що нам таки вдалося донести до глядача основну думку.

      Видалити