«Дитячі Книжки всі люблять, адже
вони так близько до чуда, їм шану і повагу
— вони крутіше, ніж варення!»
2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги, а в бібліотеках країни до цієї дати проходить цілий тиждень дитячої та юнацької книги.
Тиждень дитячої та юнацької книги покликаний створювати і просувати позитив у суспільстві. Усі мудрі люди розуміють цінність книги, її роль в житті сучасної людини. Особливе значення має перше знайомство дитини з книжкою. Як привернути увагу дитини до читання? Навіщо батьки повинні замислитися над значенням книги в житті дитини? Ці питання бібліотекарі піднімають на масових заходах з популяризації книги.
Головні завдання заходів присвячених тижню:
- Змусити звернути увагу все суспільство на дитячу книгу.
- Знайомити читачів з новинками.
- Обмін досвідом між літераторами та книговидавцями.
- Прояв інтересу дітей до читання.
- Вивчення тенденцій в дитячій літературі.
- Популяризація дитячих книг.
Комп’ютерні технології, віртуальні носії активно витісняють звичайний папір. Собівартість книг постійно зростає. Видавці часто звертаються за допомогою до спонсорів, закликають державу робити податкові пільги для виробників цієї літератури. І це цілком обгрунтовано, адже ні з чим не зрівняти ці унікальні моменти першого знайомства дитини з книгою, яскравими малюнками, цікавими розповідями. Найголовніше призначення книги - змушення думати, мислити, аналізувати, тому велику роль книга відіграє і в житті дорослого читача.
Традицією стало щорічне проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги в бібліотеках Добропільської централізованої бібліотечної системи.

24 та 28 березня для учнів 3-А, 3-Б та 4-А класів НВК № 7 в Центральній міській бібліотеці пройшло літературне лото «В гості до книги». Учні завітали до бібліотеки в супроводі своїх класних керівників. Бібліотекари разом з дітьми здійснили подорож в минуле та пройшли шлях від написів на камені до звичної для нас друкованої книги. Дізналися про папірус та пергамент, про перший друкарський верстат.



"Подорож до книжкової країни та загадки перевертні з дівчинкою Загадайкою" - таку назву мав захід-екскурсія, в рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги в бібліотеці-філії № 1.
Екскурсія по бібліотеці, знайомство з цікавими і яскравими книгами з виставки, з новинками книжкового фонду - залучили юних гостей бібліотеки - учнів 3-а классу НВК №5, до книги - джерела знань і вражень, всесвітнього досвіду і вселенської мудрості.


Бібліотекарі бібліотеки-філії№2 підготувалися до Тижня заздалегідь. На абонементі яскраво оформили книжкову виставку «Казка + пригода = читаю з насолодою». Бібліотекарі підібрали книги, які своєю яскравістю і образністю відразу приваблюють всіх читачів. Книжкова виставка користується великим попитом у дітей.
Святкування продовжилося літературною грою «Книголюби та книгознайки» в ЗОШ №13, з учнями 5-6кл. Гра складалася з 6 конкурсів. Захід супроводжувався яскравими, цікавими відео презентаціями. Найбільше сподобався конкурс «Путешествие в страну Читалию» - відео питання. Складності виникли в конкурсі «Найди автора», діти дуже погано знають авторів книг.
23 березня учні 3-4кл. шкіл міста завітали до бібліотеки на чергове засідання клубу «Ерудит» і зіграли в гру «В гості до Корнія Чуковського». Захід був присвячений 135 річчю від дня народження К. Чуковського. Гра традиційно складалася з 5 конкурсів але всі питання та завдання були за творами видатного дитячого письменника. Весь захід супроводжувався цікавими відео:«Льодяні скульптури героїв Чуковського», «Пам'ятники героям Чуковського». Діти дуже добре підготувались до зустрічі і в підсумку з однаковими балами перемогли дві команди «Читайлики» ЗОШ №18 та «Зірочки» ЗОШ №14.
Підлітковий вік – вік тисячі запитань, нового досвіду, пригод, змін, першої закоханості, серйозних рішень та спроби бути дорослим. У пошуку відповідей дитина особливо потребує розуміння та доброї поради. І тому бібліотекарі відокремили літературу тематичну полицю: «Модне читання для підлітків». Книги з цієї добірки містять тисячі рекомендацій та підказок для підлітків.


Напередодні Тижня книги бібліотекарі провели акції «Поверни прочитану книгу бібліотеці» та «Подаруй книгу бібліотеці». Молодших читачів порадувала книжкова виставка «Довідкове бюро Мудрої сови», яка оформлена на дитячому абонементі. Від щирого серця подарували свої малюнки школярі молодших класів , які знайшли своє місце на виставці «Ми читаємо і малюємо книгу». Ця виставка порадувала не тільки дітей, але й бібліотекарів!
Багато нового та цікавого дізналися учні 3-Б класу ЗОШ №10 прийнявши участь у бібліотечному уроці «Історія створення книги», поповнивши свій багаж бібліотечно-бібліографічними знаннями. Їх однолітки з паралельного 3-А класу залишилися не менш задоволеними від участі у грі - вікторині «У казковому королівстві». Безліч цікавих конкурсів та веселих ігр: «Загадки про казкових героїв», «Чи знаєте ви?», «Вгадай казку», бліц - турніру «Ерудиція» та інші допомогли дітям показати свої знання. Вони залюбки відгадували назви та авторів казок, впізнавали казкових героїв по ілюстраціям, одягу та телеграмам .
Для школярів 3-Б класу ЗОШ № 10 бібліотекарями був проведений бібліотечний урок «Історія створення книги». На питання вікторини «З чого складається книга» відповідали майже правильно, намагалися обґрунтувати свою відповідь. Проведений бібліотечний урок виховав бережливе ставлення до книги, сприяв потребі у читанні, допоміг сформувати поняття, що книга – найважливіше джерело знань, а книги, які зберігаються у нашій бібліотеці – це величезний скарб, безкоштовно доступний саме їм.

Дитяча бібліотека-філія № 5 з урахуванням побажань колег шкільних бібліотек, запланувала ряд заходів для маленьких добропільців. 3 квітня було організовано огляд нових видань «Що читати маленьким українцям?». Завідуюча бібліотекою познайомила учнів 2 класу з чудовою дитячою прозою сучасних українських письменників.

Немає коментарів:
Дописати коментар