вівторок, 17 жовтня 2017 р.

Святкування Дня захисника України в бібліотеках Добропільської міської ЦБС

14 жовтня у День Покрови Пресвятої Богородиці наша держава також відзначає День українського козацтва та День захисника України. Свято Покрови є символічним і несе у собі багато українських традицій. Його походження пов’язане із чудесною появою Богоматері у Влахернському храмі. В усі часи запорозькі козаки вважали святу Покрову своєю покровителькою і заступницею. Хоругви із зображенням Покрови вони брали із собою в походи, церква, що знаходилася на Січі обов’язково носила назву Покрову Божої Матері. Не випадковим є зв'язок цього свята із святом українського козацтва, адже саме на Покров 1641 року відбулася вирішальна битва козаків проти турків. Також день 14 жовтня був символом зустрічі осені із зимою і означав завершення усіх польових робіт і початок періоду весіль. Вважалося доброю традицією і надзвичайно сприятливим для молодят зіграти весілля саме на Покров.

До цих свят працівники Добропільської Централізованої бібліотечної системи протягом тижня провели низку цікавих заходів.
У Центральній міській бібліотеці 12 жовтня презентувалася тематична виставка «Сила нескорених». Література, що експонується в першому розділі «Слава героям живе у віках» розкриває історичні факти про борців за незалежність України в різні відрізки часу. Другий розділ виставки – «Свята Покрова – козака опора» буде цікавим саме тим користувачам, яких більше цікавлять звичаї, вірування та прикмети на свято Покрови Пресвятої Богородиці. А література, що представлена у третьому розділі – «Козацькому роду нема переводу», стане в нагоді тим, кому до вподоби козаки, їх звичаї та історія українського козацтва в цілому.

«Ми роду козацького діти» – таку назву носив захід, що відбувся 12 жовтня у приміщенні
центральної міської бібліотеки. Козацькі забави пройшли для учнів 4-А класу НВК № 7, які завітали до бібліотеки на чолі з класним керівником В.П. Лейбою. Працівники бібліотеки привітали дітвору зі святами, розповіли про українських козаків та їх звичаї. Дізнались діти також і про те, чому саме Покрова Пресвятої Богородиці є найголовнішим святом козаків. Ну і, звісно ж, юні козаки й козачки взяли участь у козацьких іграх. Хлопчики у змаганні «Сильна рука» визначали найсильнішого козака в курені, а дівчатка продемонстрували свою обізнаність в кулінарній справі, та розповіли нам рецепти приготування справжніх козацьких страв – борщу та вареників. Не обійшлося і без змагання на влучність, адже щоб вийти переможцем з поля бою справжні козаки мали бути влучними стрілками. Захід був надзвичайно пізнавальним і веселим. 

Спільно з Білозерським ОКЦ 12 жовтня колектив бібліотеки-філії № 2 провів козацький ринг "Хай живе козацька слава, хай живе козацький дух". В рамках заходу чоловіча частина вихованців ОКЦ розділилась на команди та злилася в поєдинку на звання наймужніших, найсильніших, найспритніших. Учасники гри згадали усі звичаї козацького побуту та улюблені розваги січовиків. А 13 жовтня учні 1 класу ЗОШ №14 прийняли естафету козацьких забав від вихованців ОКЦ та весело і з користю провели час в рамках народознавчих розваг "Ми – маленькі козачата". 
12 жовтня в бібліотеці- філії № 2 згадували людей, які стали частиною історії, які стали частиною нації, які поклали на ваги незалежності України свої життя, в рамках історичної подорожі "Мужність і відвага крізь віки". На зустрічі присутніми були учні 11 класу ЗОШ №14. 13 жовтня про мужність та нескоренність славетної армії УПА згадували під час відеохрестоматії "Цей день в історії. 14 жовтня..." вихованці гуртка сценічної майстерності "Витівники".

12 жовтня співробітники бібліотеки-філії № 3 презентували книжкову виставку-історичний
екскурс «Від козацтва до АТО». Упродовж століть свято Покрови набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю боронили Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. У бібліотеці смт Новодонецького до свят була приурочена книжкова виставка-історичний екскурс «Від козацтва до АТО». Виставка поєднувала наступну літературу: Ю. Борець «За Україну, за її волю», В. Плотницький «Останні постріли повстанців», Д. Яневський «Проект Україна: жертва УПА, місія Романа Шухевича», «Проект Україна: 30 червня 1941р., акція Я. Стецька», літературу з хроніками військових дій на сході та списками загиблих в зоні АТО та ін. Коло виставки бібліотекарі провели бібліографічний огляд книг про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. 
Для старшокласників ЗОШ № 16 на чолі з керівником Сідлецькою І.А. бібліотекарі-філії № 3 провели урок мужності: «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність". Захід був націлений на формування національно-патріотичного погляду молоді, виховання громадських якостей та розуміння в учнів таких понять як «єдність», «герой», «патріот держави», виховання почуття поваги до захисників Вітчизни – справжніх патріотів держави. 

11 жовтня у бібліотеці-філії № 4 (м. Білицьке) учні 4 класу ЗОШ № 10 взяли участь у Брейн-
ринзі під назвою "Від козака до бійця АТО". Дві команди «Сині» та «Жовті» з честю і гідністю шукали інформаційні повідомлення за темою козаччини, максимально уважно переглядали запропоновані відео «Дітям про козаків» та «Козацькі розваги». Учасники мали вести напружену боротьбу, щоб потім правильно давати відповіді, намагаючись встигнути першими. Конкурс капітанів довів, що учасники команд капітанів обирали чесно. Всі діти намагалися швидко та якісно виконувати свої завдання, за що й отримали нагороди: грамоти та календар для класу на наступний рік. Гравці переконалися, що бібліотека – це місце, де можна проявити свої таланти та здібності, а у брейн-ринзі довести, що багато читати – це сучасно.

Гра-вікторина «Лине слава козацька з далеких віків», що відбулася 12 жовтня у бібліотеці-філії
№ 4 (Білицьке), розкрила різноманітність звичаїв та традицій українського народу. Про походження свята Покрови та його особливості дізналися учні 4-А класу ЗОШ №10, які завітали до бібліотеки на захід «Лине слава козацька з далеких віків». Бібліотекарі повідали про іконографічне зображення Покрови і чому саме цей образ Божої матері шанували козаки. Перевірити свої знання з історії козацтва допомогли дітям вікторина «Життя-буття козаків» та гра «Козацький калейдоскоп», а продемонструвати справжні козацькі вміння – силу, спритність та швидкість школярі змогли у цікавих конкурсних завданнях «Хто сильніший?», «Хто спритніший?» та «Хто швидше родину нагодує?». Хороший настрій, тепле спілкування та посмішки супроводжували учнів протягом усієї зустрічі! Діти отримали не тільки гарний настрій але й поширили свої знання про історію славного українського козацтва та народознавчі свята в Україні.

17 жовтня для учнів 3 класу школи-інтернату бібліотекарі дитячої бібліотеки-філії № 5 організували свято майбутніх захисників
 України «А ти – бати, йшли солдати!». На початку дітям розповіли історію виникнення свята козаків, чому в цей день було вирішено відзначати день всіх мужніх чоловіків, які обрали святу професію – захищати рідну землю.
А потім юнаків запросили прийняти участь у конкурсі «Нумо, хлопці!». У першому конкурсі юні солдати повинні були відстояти чергування на кухні – потрібно нагодувати всіх солдат українською стравою –борщем. З запропонованого набору продуктів треба вибрати ті, що входять до складу цієї страви.
У другому конкурсі юні солдати повинні вміти виконувати команди стройової підготовки. А третій конкурс показав найспритнішого хлопця, який найперший роздягається і одягається по свистку. 

Підтримати хлопчаків у нелегкій військовій справі визвалися дівчатка. Вони гарно впоралися з завданням «Медична допомога» і надали першу медичну допомогу раненим – перебинтували голови. Як і у всіх конкурсах є переможені та переможець. У веселому конкурсі переміг Миросенко Кирило і отримав звання «Генерал класу». Всі хлопці отримали заохочувальні призи – солодощі, всі присутні отримали масу гарних емоцій!

Немає коментарів:

Дописати коментар