пʼятницю, 22 травня 2020 р.

Всесвітній день вишиванки 2020

Кожна нація самобутня й однією з відмінностей є національний одяг. Кажуть, що національний костюм - це наш генетичний код. Можна по різному ставитися до цього висловлювання. Та треба визнати, що народний костюм допомагає більше дізнатися про країну і про її мешканців, розшифрувати, чим і як жили й живуть люди.

Перше, з чим асоціюється українське традиційне вбрання – безумовно, вишита сорочка. Це той, чи не єдиний елемент, який і сьогодні є достатньо актуальним в гардеробі українця.

Щороку в третій четвер травня світова спільнота відзначає Всесвітній день вишиванки. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.


Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України [1].

Цього року ми не мали змоги зустрітись з відвідувачами бібліотек офлайн. Тому продовжили віртуальне спілкування й запропонували користувачам взяти участь в онлайн-заходах та ознайомитись з цікавою інформацією про традиції української вишиванки.

Центральна міська бібліотека підготувала до Дня вишиванки цикл інформаційних відео «День вишиванки єднає українців», «8 цікавих фактів про українську вишиванку», «Символи української вишивки у кривульках» та запросила користувачів приєднатися до акції ‪#доднявишиванки. А шанувальникам читання запропонувала переглянути віртуальний покажчик «Вишиванка – твій генетичний код».


Бібліотека-філія №2 закликала всіх охочих долучитись до акції #Вишиване селфі, додавши власне фото у вишиванці на сторінки у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Працівники бібліотеки-філії №4 підготували відеопрезентацію «Вишиванка – український оберіг», в якій познайомили користувачів з історією, традиціями та тонкощами української вишивки.

Використані джерела:

1. День вишиванки [Електронне видання] // Вікіпедія. Вільна енциклопедія. – Режим доступу: https://bit.ly/3cQ42Fo / (дата звернення 22.05.2020). – Назва з екрана.

2. Косміна О.Ю. Традиційне вбрання українців / Оксана Косміна. – Київ: Балтія-Друк, 2008. – 160 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар