неділю, 7 квітня 2019 р.

Тиждень дитячої та юнацької книги 2019

Цьогорічний Тиждень дитячої книги в Добропільській міській ЦБС був неймовірно насиченим та приніс купу сюрпризів. Тиждень відкрила виставка-привітання «Микола Гоголь – українська легенда» з нагоди відзначення 210 річниці від дня народження великого українського письменника М. В. Гоголя, яку презентовано в Центральній міській бібліотеці. На виставці експонуються твори, які залишив по собі Микола Васильович: Вечори на хуторі біля Диканьки; Сорочинський ярмарок; Вечір проти Івана Купала; Майська ніч, або Утоплена; Пропала грамота; Ніч перед Різдвом; Страшна помста; Іван Федорович Шпонька та його тітонька; Зачароване місце; Миргород; Старосвітські поміщики; Тарас Бульба; Вій та багато інших. Це безцінний спадок українського народу, який ми повинні шанувати та пропагувати молодому поколінню для відродження української культури. Виставка-привітання розрахована для широкого кола читачів.
Протягом трьох днів, 20,21,22 березня, в читальному залі Центральної міської бібліотеки тривав черговий етап інтелектуальних ігор для учнів шкіл Великого Добропілля.
27 березня в читальному залі Центральної міської бібліотеки для учнів молодших класів НВК №7 пройшла пізнавально-творча зустріч «Увага первоцвіти».
В Центральній міській бібліотеці розпочалась підготовка до одного з найурочистіших свят християн - Великодня. Цього тижня вихованці Центру реабілітації для дітей з інвалідністю разом з бібліотекарями виготовили пасхальний кошик, а учасники клубу "У колі друзів" взяли участь у мастер-класі з виготовлення "пасхального курча"

В день сміху 1 квітня на сайті Центральної міської бібліотеки було презентовано віртуальну виставку  "Чародій сміху, чи великий правдолюб", яка направлена на популяризацію творів українського гумориста, прозаїка та сатириста Остапа Вишні.   
27 березня в Центральній міській бібліотеці презентовано виставку ляльок-мотанок, підготовлених бібліотекарями всієї бібліотечної системи "Наші обереги" .


Треба зазначити що виставка викликає зацікавленість та  інтерес у відвідувачів Центральної міської бібліотеки. Крім того мала багато позитивних відгуків під час презентації на Обласному семінарі для бібліотечних працівників.  
До презентації виставки підготовлена брошура  "Ляльки мотанки"

В рамках відкриття Тижня дитячої та юнацької книги в бібліотеці-філії №1 відбулася прем’єра театру тіней. Працівники бібліотеки давно виношували цю ідею, вирішивши започаткувати театралізовані читання для дітей та своїми силами створили театр тіней. Лялькові театри діють при багатьох бібліотеках. Ось і бібліотека-філія №1 з виставою «Великий байкар – Іван Крилов» долучилася до чарівного світу мистецтва. Гостями першої вистави стали учні 1 класу НВК № 4, які із захопленням та дивуванням уважно спостерігали за рухами таємничих силуетів. Спочатку діти прослухали байки, відомого світового байкаря І. Крилова, а потім разом з працівниками створили своїми руками дійових осіб з відомих байок «Ворона та Лисиця», "Вовк та ягня" та ін. та відтворили події. Погасло світло, прем’єрний показ завершився, але гучні аплодисменти маленьких гостей не замовкали ще дуже довго. Діти були щасливі, а бібліотекарі задоволені, адже їх мрія і мрія малечі про створення у місті Добропіллі хай хоч і маленького, але театру тіней здійснилася.



У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотека-філія № 2 ініціювала акцію «Я ПРОЧИТАВ, А ТИ?» В соціальних мережах Facebook  або  Instagram користувачі бібліотек піблікували свої світлини з прочитаною книгою, що запала до душі, з додаванням хештегу #япрочитавати? Акція пройшла успішно, в соцмережах  привертали увагу пости з читачами, які тримають в руках улюблені прочитані книжки.
День дитячої книги 2 квітня також не обходиться без малювання, оскільки барвисті, добрі малюнки давно стали невід'ємною частиною дитячих книг. 2 квітня бібліотекарі бібліотеки-філії № 2 завітали до вихованців дизайн-студії «Сувенір» Білозерського ОКЦ з літературною забавлянкою «Розмалюю я героя». Діти відповідали на загадки про казкових персонажів, а потім розмальовували своїх улюблених героїв. 
2019 рік відрізняється великою кількістю книг-ювілярів. Працівниці  бібліотеки-філії № 2 представили найвідоміші твори української та світової літератури, для дітей та дорослих у книжковій виставці «Ювілейне намисто», яка діє з 15 березня по 15 квітня. Тож всі охочі мають змогу ознайомитись з представленими виданнями та обрати книгу на свій смак. 
До  Тижня дитячої та юнацької книги  в читальній залі бібліотеки-філії № 3 розгорнулася справжня творча майстерня для  юних відвідувачів. Діти малювали та виготовляли з паперу казкових героїв. Кожен з присутніх в процесі творчої праці з цікавістю розповідав про свої літературні вподобання. На абонементі були представлені власні творчі роботи, присвячені улюбленому герою або твору. Діти демонстрували свої творчі можливості, світ кожного героя був єдиним і неповторним, тому що вони були зроблені з фантазією.
Бібліотекарі новодонецької філії також підготували віртуальна виставку "Знання і таємниці на книжкових полицях", присвячену загадкам і таємницям нашої планети та Всесвіту.

Бібліотека – філія №4 напередодні Всеукраїнського тижня дитячого читання прийняла активну участь в його проведенні. Книжкова виставка «Світ книжкових скарбів» порадувала читачів дитячого абонемента чарівними історіями та улюбленими героями. Цікавою та веселою виявилася гра – подорож «Мандруємо світом книги» , яку для учнів 3-Б класу ЗОШ №10 організували бібліотекарі міської та шкільної бібліотек. Відгадування загадок, ігрові конкурси «Добери слово», «Заглянь у тлумачний словник», «Чарівні слова з чарівної скриньки» - всі ці завдання не тільки додали дітям нових знань, але і веселощів та гарного настрою. Не менш пізнавальним та корисним для учнів 3-А класу цієї школи було книжкове асорті «Бібліотека - книжчин дім». Діти із задоволенням прийняли участь в обговоренні питання «Для чого людині потрібна книга та яку роль вона відіграє в її житті». Важливим стало і обговорення правил користування книгою та її зберігання. На завершення діти дали відповідь на питання вікторини «Бібліотека – книжчин дім». Вони познайомились з новими словами «анотація», «абонемент», «каталог» та іншими. Тиждень дитячого читання закінчиться, але читання супроводжує нас все життя.


Акція «Читання – це розум та сила» зібрала у бібліотеці читачів середнього віку ЗОШ №10. Разом ми обговорили питання позитивного впливу читання на мозок, що допомагає вчитися на «12» балів. Визначилися зі структурою найпривабливішої для читачів книги, що обов’язково повинна складатися з гарних ілюстрацій та чіткого ненав’язливого шрифту зручного для сприйняття очей. Усі докази опонентів дівчаток розсипалися на друзки. Не вистояв навіть «читання псує зір», тому що кожне вміння, як і читання, потребує певних правил: не читати лежачи, тримати книгу на достатній від очей відстані, робити перерву та руханки для м’язів очей. Тож по завершенні акції нашими читачами був виведений висновок: читання – це справжній розум та сила, а не читання – світ без фантазії та можливостей. 

Рекламне агентство «Літературний смак» спільними зусиллями затвердило найулюбленішу книгу серед хлопців. Нею виявилася історична трилогія Володимира Рутківського «Джури» за більшістю симпатій та прочитаних сторінок. Бібліотекарі побажали присутнім читати кращі зразки сучасної української літератури, що сприяє розвиткові літературного смаку.

Працюючи за програмою «Нам без книг ніяк не можна», працівники бібліотеки відвідали учнів 3-Б класу ЗОШ №10 (кл. керівник Мамаєва О.В.) з голосними читаннями «Чарівний світ Всеволода Нестайка». Діти ознайомились з книгами письменника, які є на полицях бібліотеки, його біографією, а також з уривками з найулюбленіших творів багатьох поколінь «Тореадори з Васюківки», «Пригоди в кукурудзі» та «Дивовижні пригоди в лісовій школі».

Книжкова виставка «Світ книжкових скарбів» запросила до читання кращої літератури для дітей світових та українських письменників. Світ дитячої книги – багатогранний та барвистий, кольоровий та пригодницький. Книги з виставки користувалися попитом серед постійних читайликів.

Час після шкільних уроків можна провести позитивно, із користю та творчістю. Саме такий різновид відпочинку й запропонували бібліотекарі юним читачам – урок з пластилінографії «Футбол кличе!» Діти із задоволенням відгукнулися на пропозицію попрацювати з пластиліном. Старалися всі: і порадами, і досвідом, і рекомендаціями . Висновок порадував усіх: композиція з двох футболістів, болільників – тварин. Учасникам пластилінографії до вподоби спільна творча праця. Діти виявили бажання зустрітися знову в бібліотеці. 

В дитячі бібліотеці-філії № 5 для маленьких користувачів презентовано виставку "Тримайте- книжки - новинки!"

Немає коментарів:

Дописати коментар