середа, 29 листопада 2017 р.

Цикл суботників у листопаді

14, 15, 16, 21 листопада працівники Центральної міської бібліотеки займалися благоустроєм міста - прибирали територію в парку за бібліотекою. За власні кошти придбано 120 пакетів для сміття по 20 літрів, які наповнено та погружено на трактор. Дякуємо, що хоч трактор не довелося сплачувати - година роботи трактора з погрузкою - 370 грн. такі кошти для нас теж кошти, тому вже під сніжком 21 листопада ми займалися погрузкою сміття. 


Система підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників Добропільської міської ЦБС

Престиж бібліотечних закладів Добропільської міської ЦБС  багато в чому залежить від рівня професійної майстерності співробітників. Всі працівники системи розуміють що безперервна бібліотечна освіта є шляхом до справжнього професіоналізму. Сучасні вимоги до роботи бібліотекаря швидко змінюються і ускладнюються, тим самим посилюється значущість і методичної служби. Працівники методико-бібліографічного відділу приділяють велику увагу методичному забезпеченню заходів з підвищення кваліфікації, що проводяться в рамках ЦБС. Електронною поштою надсилаються різноманітні методичні матеріали: зразки положень про різні види бібліотечної діяльності, посилання на сайти Інтернет, що вміщують корисну для бібліотекарів інформацію.
На методичному блозі можна знайти всі законодавчі та нормативні документи, що стосуються розвитку бібліотечної галузі, посилання на фахову пресу та бібліотечні сайти та блоги. Методичним відділом проводиться систематичне інформування, спрямоване на своєчасну та повну бібліографічну і фактографічну інформацію бібліотекарів на базі методичного моніторингу про досягнення сучасної бібліотечної теорії і практики, про все нове, що з’явилося в бібліотечній справі.
МБВ Добропільської ЦБС щорічно формує план постійного навчання та підвищення кваліфікації для працівників ЦБС.

Однією з найбільш розповсюджених традиційних форм підвищення компетентності залишаються  семінари. В 2017 році для працівників ЦБС організовано та проведено:
Організовані заходи забезпечують стабільне підвищення професійного кругозору та розвиток необхідних навичок і знань, формуючи границі професійної сфери. 
Фахівці Добропільської міської ЦБС постійно підтримують комунікативно-професійні зв'язки. Для їх налагодження беруться до уваги певні особливості: професійне спілкування та саморозвиток, зміну усвідомлення, мотивацію, інтереси. Фахові контакти сприяють твор­чому розвитку, надають можливість детальніше вивчити проблеми бібліотек, налагодити нові комунікації. 
Бібліо­течний колектив Добропільської міської ЦБС налаштований на інновації, і конструктивні зміни. Для швидкого професійного спілкування, взаємообміну інформацією, ідеями та налагодженню взаємопорозуміння в МБВ використовують Skype — безкоштовну програму, перевагами  якою є декілька незамінних функцій таких як, можливість бачити один одного та створювати відеоконференції - в режимі реального часу спілкуватися відразу з декількома людьми. В 2017 році методико-бібліографічний відділом організовано та проведено 12 скайп-конференцій. Теми для віртуальних профзустрічей були найрізноманітніші, але найчастіше вирішувалися актуальні професійні питання. За допомогою скайп-зв'язку фахівці МБВ також надавали протягом року дистанційні консультації та  практичні поради.
Завдяки інноваційним технологіям  існують нові можливості обміну досвідом між бібліотеками, в тому числі бібліотеками України. В квітні 2017 році працівники Добропільської міської ЦБС прийняли участь у вебінарі "Бібліотека, як складова туристичного простору", організатором якого виступила Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва. Бібліотечні фахівці з різних куточків України ділилися досвідом роботи з даної теми.

Однією з сучасних і ефективних форм підвищення кваліфікації є проведення Конкурсів професійної майстерності, а також Конкурсів з різних напрямів діяльності бібліотек, що стимулюють творчу і професійну активність бібліотекарів. 
В 2017 році в Добропільській міській ЦБС був об'явлений конкурс веб-сайтів серед бібліотек системи. Мета конкурсу – мотивація бібліотекарів до використання у роботі інноваційних технологій (у тому числі дистанційного та змішаного обслуговування користувачів) і нового рівня комунікацій з читацькою громадою. 
Компетентне журі, до складу якого входили незалежні фахівці, зі значним досвідом у веденні веб-сайтів, дали об’єктивну оцінку та визначили переможцем сайт бібліотеки-філії № 2. Члени журі звернули увагу на те, що бібліотечні сайти все більше відображають масову роботу бібліотеки, і на цьому фоні дещо втрачається саме фахова направленість. Користувачі хочуть бачити більше інформації про книги, рецензії, рекомендації тощо. Всі зауваження прийнято до уваги та намічена робота на їх усунення. Переможці міського конкурсу веб-сайтів – колектив бібліотеки-філії № 2 (м. Білозерське) отримали цінний подарунок та грамоту.
Досвід проведення конкурсів переконливо свідчить, що такі заходи надзвичайно ефективні, адже спонукають до творчості, неординарного і неформального ставлення до бібліотечної професії.
Важливою складовою системи підвищення фахового рівня бібліотекарів є виїзні заходи, які спрямовані  на удосконалення та поглиблення знань, умінь та навичок та забезпечують безперервну професійну освіту.





субота, 25 листопада 2017 р.

“З присвятою замордованим голодом…”

Історія українського народу багата на трагічні події. Але голодомор 1932-1933 років посідає особливе місце. Це найстрашніша трагедія в історії людства, від якої в коротких час загинули мільйони людей. В цьому році День пам'яті жертв Голодомору встановлено 25 листопада. До цієї дати в залі в центральній міській бібліотеці створена виставка-спомин «Землі моєї скорботні роки».
В бібліотеці-філії № 1 у відділі абонементу організовано виставка "Україна пам'ятає, світ визнає". 
25 жовтня в бібліотеці-філії № 2 вшанували страшну дату годиною пам'яті "Чорним болем пече серце". Вихованці дизайн-студії "Сувенір" ознайомились з тематичною полицею, переглянули відеоролик про події 1932-33 років та запалили свічки пам'яті як символ скорботи про мільйони загублених душ.


24 листопада напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору в бібліотеці – філії № 3, відбулася презентація книжкової виставки «Знати – щоб не повторяти». Біля виставки бібліотекар провела інформаційну годину, та ознайомила присутніх з книжковими, періодичними виданнями, інформацією з тематичної теки, де зібраний матеріал минулих літ, який відображає свідчення та документи тих часів. Бібліотекар запропонувала учням скористуватися бібліографічним покажчиком «Український голокост: погляд із сьогодення», який інформує про книги, брошури, статті з періодичних видань, які висвітлюють найжорстокішу трагедію українства. Наприкінці присутнім було запропоновано переглянути відео презентацію "Жнива скорботи"
23 листопада у кімнаті школяра на базі ЗОШ № 17 для вихованців бібліотекарі  бібліотеки-філії № 3 підготували ознайомлення з презентацією видань, присвячених пам’яті жертвам голодомору. «Це була трагедія української нації» – таку лаконічну й промовисту до сліз назву цій книжковій викладці дали діти, учні школи.
Книжкова виставка – факт «Голодомор мовою документів», презентована в бібліотеці-філії № 4, відкрила свої знання та офіційні документи для учнів 4-го класу. Листопад має властивість нагадувати про важкі, а то й неможливі сторінки української історії. Серце пече, випікає цифри українців, що полягли не від куль чи хвороб, а від голоду. Але правда важливіша від прикрашеної неправди. Від дітей було багато запитань: «А чому не було їжі?», «Як це – їжу відбирали?», «А чому не можна було купити хліба?» На всі питання були отримані відповіді від бібліотекарів, огляд літератури допоміг у цій справі. Особливо привернула увагу дітей до себе книга від Українського Інституту Національної Пам’яті «Голодомор. Геноцид українського народу 1932 – 1933» київського видавництва імені Олени Теліги. Красномовно звучали ілюстрації та фотографії книги, записані свідчення очевидців.
24 листопада для користувачів дитячої бібліотеки-філії було організовано викладку матеріалів «Схилимо голову в скорботі». Відвідувачі інтернет-центру мали змогу переглянути матеріали викладки, а також подивитися документальні фільми про гіркі сторінки історії нашої Батьківщини.
Основна мета заходів, що провели бібліотеки до цієї трагічної дати - формувати історичну пам’ять громади про трагічні сторінки історії голодомору на Україні, ознайомлювати з трагічним минулим нашого народу; вчити бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки; виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

вівторок, 21 листопада 2017 р.

День гідності і свободи


«Україна – це територія гідності й свободи». Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. До Дня Гідності та Свободи у бібліотеці філії № 3 18 листопада для дорослих було оформлено виставку «Героям Небесної сотні – Слава!», автора М. Рудневича «Я з Небесної сотні», на виставці було представлено журнали та статті з газет, також доповнювалась матеріалом з тематичної теки присвяченій цим подіям.



У бібліотеці-філії № 4 провели бесіду – інформину «Гідності бути!» для учнів 4-го класу ЗОШ № 10 (класний керівник Гапон В.Д.). З важким серцем бібліотекарі розповідали про передумови цієї події, про перших загиблих. Тема нелегка… Доносячи правду до учнів, знову виникає питання: «Невже це відбулося в Україні? Невже розповідь про такі страшні втрати – це і про нас також?» Але дитячі очі потребували саме правди. Ми, дорослі, несемо відповідальність перед дітьми, тому тільки правда скаже про добрі наміри: «Чи бути гідності у нашій країні? Чи потрібна нам свобода?» - «Так!!!» - і сльози на очах…

В Добропільскій центральній міській бібліотеці розгорнуто патріотичну полицю «Вільні творять майбутнє». Видання, експозиції, розповідають про героїв і перебіг Революції Гідності, що пробудила у душі кожного українця нестримний потяг до свободи та волі. Експоновані документи, присвячені Помаранчевій революції.





21 листопада вихованці гуртка сценічної майстерності "Витівники" завітали до бібліотеки-філії № 2 на відеоперегляд "Революція Гідності". Діти згадали час, коли українький народ виборював своє право на європейське майбутнє. А також переглянули виступ випускниці гуртка Яни Сьох на обласному конкурсі "Сурми звитяги", в якому вона виборола 3 місце.