пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

"Корпоративна культура та імідж бібліотекаря"

22 вересня в Центральній міській бібліотеці зібралися працівники Добропільської міської ЦБС, для того щоб обговорити на черговому семінарі по підвищенню кваліфікації важливу і актуальну тему «Корпоративна культура та імідж бібліотекаря». Поява нових комп'ютерних технологій та посилення конкуренції на внутрішніх і зовнішніх інформаційних ринках змушують бібліотекарів адаптуватися та впроваджувати зміни в свою роботу. 

Олена Віталіївна Ладченко – директор ЦБС виступила з привітальним словом, та зауважила що вплив корпоративної культури  в організаціях всього світуостаннім часом викликає особливий інтерес. Зміни в якості обслуговування та удосконалення бібліотечних процесів малоефективні без змін культури книгозбірні. І з цим неможливо не погоджуватися, адже бібліотеки, які відносяться до Добропільської міської бібліотечної системи цілком доказують це на практиці, намагаючись максимально відповідати сучасним потребам читачів.
Виступ Шуман Ольги Володимирівни – зав. МБВ ЦБС став логічним продовженням розкриття поняття корпоративна культура і якими методами кожен з фахівців бібліотечної системи може на неї впливати. Будь яка організація – це люди, які в ній працюють і саме вони своєю поведінкою, взаємодією і спілкуванням формують уявлення про свій колектив. Обговорення цієї теми за круглим столом допомогло визначитися з пріоритетними завданнями щодо формування корпоративної культури. Колеги також дійшли висновку, що нашій бібліотечній системі не вистачає спільного гасла. Найближчим часом доведеться це виправити. Детальний розгляд рівнів корпоративної культури на прикладі айсбергу, допоміг розібратися з яких аспектів складається корпоративна культура і як вони залежать один від одного.
Важливою складовою професійного успіху є відповідальність і сумлінність. Ірина Олександрівна Козачук- заступник директора ЦБС, яка розкривала цю тему в режимі оф-лайн, тобто в відео-записі, як ніхто інший змогла розкласти по поличках всі найважливіші критерії професіоналізму. Робочий зошит допоміг бібліотечним фахівцям визначити для себе пріоритетні якості для успішної професійної діяльності. Виявилося, що зробити це не так просто, бо всі якості в нашій справі здаються нам найважливішими.

Кирилова Марина Миколаївна – бібліотекар бібліотеки-філії № 2 змогла донести до присутніх важливість іміджу бібліотекаря для успішної діяльності інтелектуальних закладів культури. Цікавим стало завдання для трьох «добровольців» - прочитати однаковий текст з різною інтонацією, так, щоб всі змогли здогадатися, в якому амплуа був читець. Ця гра допомогла зрозуміти наскільки важливим є не тільки зовнішній вигляд, ай манера спілкування особистості. Згадали і про стереотипи, які пов'язані з професією бібліотекаря: бабуся в окулярах, в сірій шалі, яка здається за віки вже покрилася пилом, обов'язково виступає начитаною та інтелектуальною особою. Смішно, але нам, сучасним бібліотекарям, доводиться ламати цей стереотип вже декілька десятирічь і хочеться сподіватися що це нам вдається. 
В 2017 році в мережі бібліотек Добропільської міської ЦБС відбувся конкурс бібліотечних сайтів. Достойним переможцем став сайт бібліотеки-філії № 2. Переможці отримали цінний подарунок та грамоту, з чим ми їх щиро вітаємо і бажаємо не зупинятися на досягнутому.
Семінар закінчився приємною нотою – переглядом фільму «Бібліотекарі» створеним методико-бібліографічним відділом до святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. 
З наступаючим професійним святом, колеги!


Немає коментарів:

Опублікувати коментар