субота, 23 грудня 2017 р.

Чарівний світ рукоділля


23 грудня в Центральній міській бібліотеці був незвичайний день.  Відбулося справжнє свято творчості та рукоділля - фестиваль майстрів Добропільщини. В цей день до бібліотеки завітали люди творчі - що вміють роботи "золотими" руками дивні речі, і готові поділитися своїм досвідом з іншими.

Це надзвичайне свято творчості і натхнення відбулось в рамках проекту з картування громад «Добропілля - територія змін», який здійснюється в межах проекту «Містки громадської активності» за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). Півроку добропільці висловлювали свої побажання та ідеї з приводу організації культурного дозвілля в місті, а команда картувальників (Центральна бібліотека, ГО «ДЦМ Добро», ГО «ЦМР») шукала можливостей втілити пропозиції громади в життя. Так народилась ідея Фестивалю «Hand made», де майстрині мали можливість представити свою творчість під час виставки, поділитись своєю майстерністю під час майстер класів, а мешканці міста, від найменших до найстарших, отримали можливість цікаво та змістовно провести вихідний. Бібліотека на час фестивалю перетворилась на майстерню, галерею та розважальну платформу.
Бісероплетіння процес не з легких, потребується певна посидючість та терпіння. Свої  неповторної краси роботи на Фестивалі представила Крилова Тетяна.

 Клюєва Юлія займається також бісероплетінням та вишивкою. 

Дуже готувалася до фестивалю Жигуліна Тетяна. Багато  цікавих робіт саме новорічної тематики представила Тетяна на виставці.

  
Закорецька Лариса представляла свої вироби з паперової лози з фому та в техниці канзаші.
Сапунова Марія познайомила нас з технікою скрапбукінг. Перегортати ці альбоми, насолоджуватися дизайном, продуманим до дрібниць можна було довго, бо це по-справжньому цікаво. 
Роботи Солдатенко Анни підкорюють своєю виразністю, яскравістю. Дівчаткам тут важко обрати для себе щось, бо хочеться усе і одразу. Дорослі дівчата також приміряли на себе красу, милувалися та захоплювались рукотворними роботами.
 
Зі справжньою місією завітала на Фестиваль Пустовойтова Тетяна. Фігурки собачок з фетру та намиста в техніці валяння  продавалися з благодійними намірами полегшити життя безпритульних тварин. Місія виконана!
Роботи з фому представляла Діденко Людмила. Цікаві поробки з атласних стрічок демонструвала Яна Рубан.
Майстер клас по миловарінню провела Тетяна Хоружий. Ми й не гадали, що це такий захопливий процес, що відірватися було важко і дорослим,  і малечі. Майже кожен зробив собі подаруночок у вигляді кольорового, запашного мила.
 
 Тетяна Войтюк та Марина Кучеренко провели для дорослих майстер клас  по плетінню гачком. Тетяна майстер по в'язанню туніським плетінням, Марина в'яже класичним гачком. Зацікавлені жінки повторювали петелька за петелькою за майстринями, намагаючись повторити та зробити свій шедевр.
 А в цей час на абонементі Черкашина Дар'я проводила майстер клас по малюванню новорічної казки.  Кожен з учасників написав свій шедевр, свою казку.

 Продовжився Фестиваль майстер класом  від Тетяни Хоружий по виготовленню новорічної листівки. Знов таки, долучитися до творчого процесу бажаючих було велика кількість.


Хочеться висловити найщиріші слова подяки всім, хто долучився до організації та проведення свята. Представникам громадських організацій, журналістам, майстриням, гостям свята та бібліотекарям, які впродовж заходу дарували гостинність, забезпечували дружню та теплу атмосферу. Особливу подяку висловлюємо директору добропільської міської ЦБС Ладченко Олені Віталіївні, яка підтримує будь-які ініціативи, відкрита до експериментів та активно включається в процес перетворення бібліотеки на сучасний креативний культурний простір. 
А переможницею в святковому розіграші стала Кузьміна Тетяна, де розігрувався янгол-натхнення! Тетянка, як автор сувеніру, я бажаю щоб цей янгол став не тільки янголом-натхнення, а й янголом-хранителем! Вірте в дива, вони мають властивість збуватися! Даруйте дива, своїм близьким, своїм рідним! Отримуйте найвищу винагороду - посмішки, слова подяки, гарний настрій та позитив!

понеділок, 18 грудня 2017 р.

Сучасна бібліотека для сучасного користувача

Наближається кінець року. Час завершувати справи та підводити підсумки. Протягом 2017 року бібліотекарі Добропільської міської ЦБС досліджували потреби користувачів та шукали можливості задоволення їх попиту. За час дослідження понад 100 осіб стали учасниками фокус-груп, 397 жителів "Великого Добропілля" висловили свою думку з приводу роботи бібліотек в анкетах, індивідуальних інтерв`ю та скриньках побажань. Яка ж вона "сучасна бібліотека" очима сучасного користувача? З результатами дослідження можна ознайомитись в публікації "Потреби користувача та можливості їх задоволення"

четвер, 14 грудня 2017 р.

"Андріївські вечорниці" в бібліотеці-філії № 2

Андріївські вечорниці проводились в Україні з покон віків, так 12 грудня бібліотекарі бібліотеки-філії № 2 разом з Білозерським ОКЦ запропонували нам згадати як їх проводили наші батьки та пращури. Ми завітали у святкову світлицю, де вихованці ОКЦ показали нам справжнє театральне дійство.
Колись вечорниці були дуже поширені. На них молодь ближче знайомилася, окремі риси пізнавали і там собі пару вибирали. Було так заведено, що кожне село і, навіть вулиця мала «свою» хату для вечорниць. Молодь платила господині борошном, печеним хлібом, полотном… Цікаво й те, що на ті самі вечорниці рідним братам і сестрам не дозволялось ходити — була повага до старших: молодші слухалися своїх старших братів чи сестер, чого б варто повчитись молоді нині. 
Андріївські вечорниці — це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охоплює не тільки молодь, а й усіх. Ось і ми отримали задоволення від відвідування справжньої української світлиці, дізналися про велику кількість традицій, насолодилися спілкуванням українською мовою.
Друга дія дійства відбувалася в читальному залі бібліотеки, куди нас, заміжніх, не пустили) Корінецька Наталя Олександрівна стала для молодих дівчат провідником  в світ таємного. А нам  цікаво було прийняти участь у ворожіннях, але не можна. Тому ми вирішили із заміжніми колегами все одно погадати для себе, і використали для цього книжки :) Знаєте як ворожать бібліотекарки? Спочатку потрібно замислити собі якесь питання, потім назвати сторінку і рядок. Передбачається, що відповідь буде дана саме у цьому рядку. Багато відповідей ми для себе отримали в той вечір.
Дякуємо колегам  - завідуючій бібліотекою Демчук Лідії Миколаївні, бібліотекаркам Кірілловій Марині Миколаївні та Корінецькій Наталі Олександрівні за гостинність, частування та цікаво проведений час.

Семінар бібліотекарів шкільних бібліотек

14 грудня в школі-інтернат відбувся семінар практикум шкільних бібліотекарів за темою "Віртуальні виставки, як механізм популяризації активної читацької діяльності", на який було запрошено і фахівців Добропільської міської ЦБС - Козачук Ірину та мене - Шуман Ольгу. Відповідальна за організацію та проведення семінару стала бібліотекар школи-інтернату Папето Ірина Олександрівна. Координувала хід семінару методист бібліотечних фондів Василенко Тетяна Анатоліївна.
Зустріч відкрила заступник директора з НВР Сищенко Маргарита Володимирівна. З представлення роботи шкільної бібліотеки. Нам, як працівникам публічної бібліотеки, деякі аспекти роботи шкільної бібліотеки зрозумілі, а взагалі цікаво було спостерігати як працюють фахівці іншого відомства, з якими проблемами стикаються, якими шляхами намагаються їх вирішувати. 
   
Продовжила семінар Ірина Олександрівна Папето з основною темою семінару, вона ознайомила присутніх з поняттям - віртуальна виставка, розповіла про структуру її складання. На мій погляд, важливим був блок з переліком і коротким описом сервісів за допомогою яких можна створювати віртуальні виставки та популяризувати їх в мережі.
Моєю задачею було навчити бібліотекарів  створену віртуальну виставку "залити" у віртуальне середовище, за допомогою сервісу SlideShare. Зацікавив колег і сервіс Тhinglink. Підвели підсумок, що це творча і дуже цікава робота, яка потребує вивчення і певного досвіду. Я задоволена, бо відчувалося, що бібліотекарі налаштовані використовувати отримані знання.
Ірина Олександрівна Козачук познайомила з проектом "Картування громад", а потім  в цікавій формі за допомогою методики Уолта Діснея допомогла бібліотекарям виявити потенціал шкільних бібліотек, описати мрії щодо розвитку закладів, розробити плани дій та проаналізувати ризики. Цей метод допомагає систематизувати свої бажання, побачити шляхи втілення мрій у життя та налагодити конструктивний діалог зацікавленим сторонами.
Ірина Олександрівна Папето представила метод шести капелюх. Це був такий міні-треніг, де бібліотекарі на практиці використали конструктивну дискусію, де різні точки зору і підходи не стикалися, а співіснували на прикладі слова "віртуальність". Це неповторний досвід, який можна використовувати за будь якою темою.
Нам дуже сподобалася тепла, невимушена атмосфера спілкування з колегами, ми поверталися до себе "до дому"в центральну бібліотеку, заряджені позитивним спілкуванням і натхненням щодо майбутніх спільних заходів. Дякуємо, колеги, за  цей досвід.