14 жовтня держава відзначає день захисників та захисниць
України.Ми живемо в непрості часи: просто зараз на наших очах
твориться історія. І поряд із нами живуть герої, які захищають нас, які
тримають на своїх плечах незалежність України.
Пропонуємо добірку книжок про героїв, які виборювали свободу в минулі часи й боронять нас сьогодні.
АД 242: Історія мужності братерства та самопожертви [Текст] / уклад. Ірина Штогрін. – Харків: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 352 с. – ISBN 9786171202023.
Дзюба С., Кірсанов А. Позивний «Бандерас» [Текст] / Сергій Дзюба,
Артемій Кірсанов. – Харків: Фабула, 2018. – 240 с. – 9786170939241.
«Позивний “Бандерас”» — справжній військовий бойовик, чи не найперший в Україні, заснований на реальних подіях. У зоні АТО у вересні 2014 року за «наводкою» диверсанта скоєно теракт — сепаратисти знищили маршрутку, загинуло дванадцятеро дорослих і дитина. Стає відомо, що інформатор ворога — службовець української армії, водночас шляхом радіоперехоплення з’ясовується, що в цьому регіоні чекають на прибуття полковника російського ГРУ. Розпочинається операція зі знешкодження диверсанта, здійснення якої доручають групі контррозвідників на чолі з капітаном Антоном Саєнком… На основі твору Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова знято військову кінодраму, міжнародна прем’єра якої відбулася в Торонто, в Україні - 11 жовтня 2018 року.
Коваль Р. Донбас. Радість і біль [Текст] / Роман Коваль. – Київ:
Markobook, 2020. – 184 с. – ISBN 9786177838158.
Українсько-російська війна 2014–2020 рр. на Донбасі представлена через долі її учасників. Окрім нарисів Романа Коваля, у книжці опубліковано спогади учасників війни — айдарівця Євгена Городничука-“Гриця”, командира 1-ї штурмової роти ДУК “Правий сектор” Дмитра Коцюбайла (друга “да Вінчі”) та його побратима “Санти” (Володимира Регеші), командира ОДЧ “Карпатська Січ” Олега Куцина, добровольця Євгена Карася, офіцера 9-го БТО Олександра Серпака, роздуми айдарівця Євгена Дикого та козачки батальйону “Січ” Ірини Цвіли, сповідь снайпера з Горлівки Миколи Вороніна, уривок зі щоденника козака “Правого сектору” Сергія Табали-“Сєвєра”, слово волонтерів Ганни Гарус і Аліни Косівської, художників Дмитра Бур’яна і Марини Соченко та ін.
Коваль Р. Жінки у визвольній війні. Біографії, спогади
1917-1930 [Текст]
Роман Коваль. – Київ: Markobook, 2020. – 432 с. – ISBN 9786177838141.
Це унікальне видання у великому подарунковому форматі містить відбиток історії, у якому яскраво зображена роль жіноцтва у боротьбі за незалежну Україну на початку ХХ століття.
Михайлишин І. Фуга «119». В тональності полону [Текст] / Ігор Михайлишин. – Київ: ДІПА, 2021. – 344 с. – ISBN 9786177606597.
«Фуга 119» — книга про ворожий полон, куди потрапили добровольці батальйону «Донбас» після боїв у місті Іловайськ. Реальність, яку неможливо передати традиційними формами написання. Переосмислення та пошук нового привів автора до застосування принципу побудови фуги — поліфонічного музичного твору. Структура книги орієнтована на подвійну (двотемну) триголосну фугу з кодою. Це дає змогу повною мірою передати сплетіння болю та жаху — звичної буденності полону, де вихід можливий тільки через смерть.
Охріменко Л. Оскар [Текст] / Людмила Охріменко. – Житомир: ТОВ Видавничій дім Бук-Друк, 2021. – 212 с. – ISBN 978678079109.
У книзі йдеться про долю українського офіцера-спецпризначенця, який на початку 2015 року потрапляє у полон до російських окупантів. Він мріє про втечу з першого дня неволі і робить все для того, щоб здійснити задумане. Кого зустрів він «на підвалі»? Як віра предків допомогла йому вижити? Що сталося з його дружиною і чи зустрінеться він з коханою? Чи пробачить йому рідний син? Чи очистить душу помста? Як пройти через пекло і вціліти?
Ця книга про людину, чоловіка, кримського татарина, що свято
вірить у силу життя.
Пузік В. Моноліт [Текст] /
Валерій Пузік. – Київ: ДІПА, 2018. – 256 с. – ISBN 9786177606030.
«Моноліт» - дебютна збірка короткої прози Валерія Пузіка: українського художника, письменника, режисера та сценариста.
У січні 2015 він пішов добровольцем на фронт. Брав участь
у бойових діях на Донбасі в складі 5 батальйону Добровольчого українського
корпусу Правого Сектору (ДУК ПС). В селі Піски разом з побратимами зняв короткометражний
документальний фільм «Перемир'я».
Руденко Ю. WAR.ru [Текст] / Юрій Руденко. – Київ: ДІПА, 2020. – 320 с. – ISBN 9786177606535.
WAR.ru - це документальне дослідження першого року російсько-української війни.
День за днем, від початку анексії Криму (лютий 2014) до
фіналу Дебальцевської битви (лютий 2015). Події зображені в хронологічному
порядку. Інформацію спеціально подано в максимально стислій формі, та мовою,
доступною для пересічного читача. Всі необхідні для розуміння процесів терміни
та постулати – також розтлумачено «простими словами». Для розуміння причин і
передумов війни, надано мінімально необхідні історичні відомості та приклади.
Вся інформація є широкодоступною у відкритих джерелах. ЇЇ можна легко
перевірити і отримати поглиблене розуміння перебігу того чи іншого окремого
епізоду. Для покращення розуміння суті подій війни, та створення певного
«ефекту присутності» – книга супроводжується посиланнями на реальне відео з місця
подій, а також мінімально потрібними картами та схемами.
У книзі зображено взаємний вплив інформаційної складової
бойових дій на реальний стан речей і навпаки.
Тур-Коновалов К. Крути 1918 [Текст] / Костянтин Тур-Коновалов. – Харків: Книжковий
клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 224 с. – ISBN 9786171250895.
Січень 1918 року видався по-справжньому холодним. От-от на Київ мали рушити більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Андрій та Олекса опиняються серед оборонців залізничної станції Крути. Такі схожі, але й такі різні брати, обоє до нестями закохані у курсистку Софію, брати без роздумів рушили захищати Україну. Раптом стається непередбачуване: спалахує повстання на заводі «Арсенал». І на боротьбу із заколотом направляють елітні боєздатні частини. Супроти вишколеного війська Муравйова на станції крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери. Ходять чутки, що серед українських загонів є агент більшовиків, який передає інформацію «червоним». Андрій ще не знає, що йому добре відоме обличчя зрадника… У горнилі бою, не шкодуючи власних життів, змагаючись за незалежність та любов. Сто років тому, як і сьогодні, без страху та сумнівів вони підуть у бій захищати найдорожче…
Чабала К. Вовче [Текст] / Костянтин Чабала. – Київ: ДІПА, 2019. – 176 с. – ISBN 9789669762276.
Ця книжка - про війну і про людей, які стикнулися з війною. Про те, що було і що могло би бути. Ви можете впізнати себе, або когось із друзів серед героїв «Вовче», чи одного з оповідань, які входять до книги. І ніколи не можна напевно сказати: чи цей конкретний шматок вигаданий, чи записаний з чийогось «тут і зараз». Бо війна - вона дуже різноманітна й різнопланова. Все що можна, то спробувати зафіксувати якісь миттєвості.
Закінчиться війна. Буде переосмислено ці
страшні події й написано ще багато книжок, про наших героїв. А сьогодні ми з
вдячністю вклоняємось кожному, хто дає нам можливість вранці бачити небо
України.
Немає коментарів:
Дописати коментар