середа, 2 травня 2018 р.

«Чорна спадщина Чорнобиля»

26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства – вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій – цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. Бібліотеками Добропільської міської ЦБС проведено цикл заходів, присвячених цій страшній даті. 
Тож учні 9-А класу на чолі з класним керівником Н.М. Івановою завітали на годину пам’яті «Чорна спадщина Чорнобиля», що відбулась 26 квітня в читальному залі Центральної міської бібліотеки. Захід пройшов з метою вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи 26 квітня. Підлітки мали змогу переглянути документальний фільм «Чорнобиль. 3328». 

Користувачам бібліотеки-філії № 2 також було запропоновано переглянути документальні відео-факти з місця трагедії, її наслідки та долі людей, яких своєю чорною рукою зачепив Чорнобиль. І, незважаючи на те, що з моменту катастрофи пройшло 32 роки, переглянуті відео  справили важке враження, спонукаючи вкотре осмислити масштаби трагедії та її катастрофічні, для всього людства, наслідки.

Бібліомікс «Особлива зона: Чонобиль 1986» був проведений у ДНЗ «Білицький професійний ліцей»під керівництвом заступника директора з виховної роботи Баркар В.П. для груп 1/17 (майстер в/н Свириденко В.П.), 3/17 (майстер в/н Фурсова О.І.), 21 (майстер в/н Кучинський Є.В. та класний керівник Мосіна О.Й.) бібліотекарями ліцею Булатовою О.Г. та бібліотеки - філії №4 Піщенко Н.В.
Найбільше враження справив перегляд відео «Прип’ять 2017», також після наведення цифр кількості відселених людей, цифр загиблих ліквідаторів. Бібліографічний огляд творів українських та зарубіжних письменників допоміг усім бажаючим дізнатися про події квітня 1986 року зупинити свій вибір на книзі, яка сподобалась. Цікавим для багатьох виявився «Чорнобиль» Юрія Щербака. Огляд художніх фільмів, присвячених самим подіям чи наслідкам аварії на ЧАЕС також допоміг «домалювати» картину подій. Сподобався трейлер фільму «Розпад». Презентація «Чорнобиль: життя навпіл» та уривки, зачитані бібліотекарями з деяких художніх «постчорнобильських» творів, дали відповіді присутнім заходу щодо причин та наслідків аварії. Після заходу були питання, жваве спілкування з ліцеїстами, бібліотекарі дали рекомендації стосовно книг, присвячених аварії на ЧАЕС.

Немає коментарів:

Дописати коментар