середа, 30 травня 2018 р.

Розкадрування: новий урок в студії анімації "Фокус"

Щосереди діти з Центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю вчаться робити анімації, та дізнаються кожного разу щось нове. Ось і 30 травня заняття в студії не пройшло даремно, діти вчилися роботи розкадрування - це дуже важливий етап в процесі створення справжніх мультфільмів. 
Розкадрува́ння  — представлення сценарію у вигляді послідовності кадрів. Є робочою схемою майбутнього фільму, що пропонує різні схеми, навіть малюнки, креслення, із зображенням кадрів, місця, руху камери, а також вказівки щодо звуку (шуми, музика, голос за кадром, діалоги і т. ін.).
Розкадрування - це продумування сюжету за допомогою ключових кадрів. А ключові кадри - це кадри, які відображають зміну плану або дії. Всі інші кадри між ними називаються проміжними.
Загалом-то, малювання тут не найголовніше. Можна поступити, як звичайна дитина, що вміє малювати на рівні «руки, ноги, огуречик – от і вийшов чоловічок». Тут основна увага приділяється не мистецькому рівню промальовування сцен і персонажів, а тому, як це буде виглядати у майбутньому, які діалоги будуть вимовлятися акторами.  
Потім малюнки можна вставити в програму-монтажку вже зі звуком, нехай чорновим, і вже дивитися на розкадрування в дії. Вийде як би мультик тільки з 1 кадром в сек. (або 1 кадрів в 10 сек). Зручно подивитися, може якась сцена затягнута, або навпаки.
За основу ми взяли пісню😃
А ось які розкадрування вийшли на задану тему:
Вийде добрий і яскравий мультфільм!

субота, 26 травня 2018 р.

Клубісти знімають мультфільми

26 травня відбулося чергове засідання клубу "У колі друзів" в Центральній міській бібліотеці. Цього разу дещо подискутували про майбутній сценарій мультфільму, але вирішили зняти анімацію по мотивам російської казки "Лиса та вовк". Гості разом зробили декорації та приступили до зйомки. Було весело, кожен зробив свій внесок в майбутній мультфільм. 


Неабияке задоволення отримали і від настільних ігор, шашок та дартсу. Встигли максимально позитивно та з користю провести  півтори години. 

четвер, 24 травня 2018 р.

Студія анімації "Фокус" представляє анімацію до Дня слов’янської писемності й культури

Разом з усіма іншими слов’янськими народами, українці 24 травня відзначають День слов’янської писемності й культури й урочисто прославляють творців слов’янської писемності святих Кирила і Мефодія – вчителів словенських. Святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій походили із знатного і благочестивого роду й проживали в грецькому місті Солуні. Брати були православними ченцями і слов'янську абетку створили в грецькому монастирі. Про абетку святих братів і про створену ними азбуку розповідали бібліотекарі вихованцям Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів 23 травня в Центральній міській бібліотеці.
Приємно, що діти завжди з радістю погоджуються готувати декорації та знімати анімацію на задану тему. Цього разу ми, звичайно, знімали анімацію з літерами, які комусь були схожі на жуків, у когось вони танцювали, а разом вийшла ось така анімація:

середа, 23 травня 2018 р.

Мистецька зустріч «Символічна мова української вишивки»


Вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих народних умільців, а й скарбниця вірувань, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.
22 травня в читальному залі Центральної міської бібліотеки відбулася мистецька зустріч «Символічна мова української вишивки», організована методичним відділом Централізованої бібліотечної системи, яка дала змогу насолодитися і українським фольклором і українською вишивкою.
В ході зустрічі методист бібліотечної системи Д.В. Черкашина розкрила гостям суть такого масштабного і споконвічного явища, як вишивка. Прозвучали основні принципи вишивання як виду декоративно-ужиткового мистецтва, види вишивки.
Велику роль було відведено символізму та сакральному значенню кожного з візерунків, якими оздоблювалися різні види рушників та сорочок, семантиці використаних кольорів. Гості почули вичерпну інформацію про геометричні та рослинні орнаменти, зооморфні та антропоморфні образи. Хрест і сварга, калина і виноград, голуби та павичі, зірка Алатир та Берегиня – найсильніші оберегові символи про які йшла мова.
Важливою була розповідь про регіональні відмінності у вишивці, адже культурні особливості різних областей завжди впізнавані. Так, вишивка Закарпаття вирізняється геометричними мотивами і теплими кольорами у виконання, а вишивка Слобожанщини та півдня України славиться використанням рослинних мотивів та поєднанням червоного та чорного кольорів.
Музичний колорит заходу був створений гостями – С.В. Каширською, яка виконала пісню «Мамині рушники», та зразковим театром народної пісні «Берегиня» під керівництвом Л.Є. Хоружий. Колектив виконав старовинні народні пісні «Там, за млином», «Ой, там, на горі», «Ой, у лузі, та й ще при березі», «Сухая верба», «Чорні очка».
Вишивка – це яскравий прояв культури та мистецтва, наша історична спадщина. Це не просто окраса, а ряд канонів, традицій, вірувань та символів, які ми маємо передавати від покоління до покоління.

вівторок, 22 травня 2018 р.

День Європи 2018

День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Відзначення цього дня – це ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.
У 2018 році День Європи в Україні припав на 19 травня.
З метою інформування користувачів бібліотеки з питань європейської інтеграції, шанобливого ставлення до історії, культури, обрядів та традицій інших країн, популяризації європейської культурної спадщини, до Дня Європи бібліотекарі бібліотеки-філії№2 підготували інформаційну викладку «День Європи в Україні».

Працівники Центральної міської бібліотеки активно долучилися до відзначення Дня Європи на обласному рівні  в місті Покровськ, де наше місто представляло країну Хорватію.
Крім підготовки інформативної частини презентації (розроблено буклет "Хорватія", календарики, закладки тощо)  бібліотечні працівники створювали декорації для фото-зони. І безпосередньо приймали активну участь у представленні міста Добропілля на фестивалі присвяченому Дню Європи. 




В центральній міській бібліотеці продовжує свою роботу Європункт, який направлений на розширення знань користувачів бібліотеки щодо країн ЄС. 
В пункті доступу до Європейської інформації знайти цікаву інформацію можуть не лише дорослі, а й діти, які мають змогу вчитися, граючи. Бібліотека пропонує пограти в настільні ігри :- "Квиток на поїзд: Європа" - стратегія
- "Колонізатори" - стратегія
- Länder Europas - ідеальний вариант для вивчення країн Європи, їх місце розташування на мапі, прапори, назви столиць.
- "Авіалінії" - стратегія
- "Барселона чи Верона" - розвиваюча гра для вивчення географії Європи
- "Подорож Європою" - стратегія
- "Подорож Україною" - стратегія
- "Вікторина Україна" - розвиваюча гра, для перевірки знань


У вестибюлі ЦМБ розміщено стенди, на які відвідувачі звертають увагу, роздивляючись мапу Європи та України, прапори країн та мріють про цікаві мандри по країнам ЄС:
Працівники бібліотеки, на цьому тижні, проводячи  інформативні бесіди про святкування Дня Європи в Україні, пропонували відвідувачам перевірити свої знання за допомогою віртуальних ігор, розроблених бібліотечними працівниками:

Аудіо-вікторина "Якою мовою лунає колискова?"
Вікторина "Мандрівка країнами Європи"
Завдання "Прапори країн ЄС"
Євро-кросворд
Велика Євро-вікторина

Відвідувачі відмітили, що така цікава форма роботи викликає зацікавленість, та дозволяє проявити свою ерудицію та знання. 
Робота бібліотек в цьому напрямку дозволяє користувачам отримувати інформацію та роз’яснення стосовно ЄС і євроінтеграції. Давно зрозуміло, що нашому суспільству потрібно змінюватися. Це зовсім не означає, що потрібно забути свою історію, культуру і свої цінності, але спираючись на досвід європейських країн, беручи з нього тільки найкраще, ми могли би зробити свою Державу сильною, успішною та процвітаючою.                               

понеділок, 21 травня 2018 р.

Клуб "У колі друзів"

Лисенок — сказал лисёнок лисёнку, — ты помни, пожалуйста, что если тебе тяжело, плохо, грустно, страшно, если ты устал — ты просто протяни лапу. И я протяну тебе свою, где бы ты ни был, даже если там — другие звёзды или все ходят на головах. Потому что печаль одного лисенка, разделенная на двух лисят, — это ведь совсем не страшно. А когда тебя держит за лапу другая лапа — какая разница, что там ещё есть в мире?” 
И. Фарбаржевич “Сказки маленького лисенка”
Клуб "У колі друзів" в бібліотеці сформувався випадково. Батьки дітей з інвалідністю розповсюдили петицію про необхідність продовження соціальної адаптації дітей, яким вже виповнилося 18 років, але за законом вони не можуть користуватися послугами Центру реабілітації для дітей з інвалідністю. Спілкування та розвиток вкрай необхідні абсолютно всім людям, а тим, які мають якісь вади здоров'я потрібна особлива підтримка та відчуття турботи. Сучасні бібліотеки мають можливість задовольнити запити будь якої категорії населення. В Центральній міській бібліотеці, крім того що можна отримати будь-яку інформацію з книжок та періодики чи за допомогою безкоштовного Інтернету,  можна просто прийти і пограти в компанії в настільні ігри, поспілкуватися, "побродити" в мережі, відвідати інформативні масові заходи та майстер-класи з різних напрямків творчості.
Сьогодні є очевидною потреба в розвитку структури, яка стала б провідником і транслятором норм і правил поведінки у відношенні суспільства до людей з інвалідністю. І саме бібліотеки володіють можливостями стати центрами поширення інформаційної та поведінкової культури, набуття якої веде до розуміння і толерантності.
Працівники Центральної міської бібліотеки запропонували представникам цієї групи користувачів зустрічатися щосуботи в бібліотеці, на запрошення вони із задоволенням відгукнулися і 19 травня відбулася перша зустріч-знайомство в новому клубі при бібліотеці "У колі друзів". Розмовляли про свято, що відбулося нещодавно в місті - День вишиванки, обговорювали орнаменти і візерунки та спробували намалювати свої власні.

 Учасники заходу поділилися своїми побажаннями щодо подальших зустрічей і з'ясувалося, що їм  цікаво знімати мультфільми, "оживляти" малюнки. Зустріч відбулася в теплій та дружній атмосфері, навіть час промайнув не помітно. Члени клубу отримали завдання - підготувати сценарій для  майбутнього мультфільму, який буде винесено на обговорення на наступній зустрічі. З натхненням покидали бібліотеку гості, дякували та обіцяли обов'язково зустрітися в суботу.  Чекаємо, завжди раді вас бачити.

субота, 19 травня 2018 р.

День вишиванки 2018

Свято День вишиванки це чудовий привід підняти собі та оточуючим настрій. Так приємно йти на роботу, відчуваючи себе ошатною, зустрічаючи на вулиці людей з елементами українського національного одягу у вбранні. Посміхаючись один одному ми продовжуємо свій шлях і цілий день  гарний настрій не покидає. Безліч компліментів, безліч посмішок від знайомих та не дуже людей. Свято  на честь вишиванки - чудове свято. Звичайно, працівники бібліотек Добропільської міської ЦБС  готувалися до його відзначення.

В Добропільській Центральній міській бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Код нації», завдячуючи якій читальна зала розквітла, як маків цвіт. Експонована література розкриває історію виникнення вишиванки, яку сьогодні одягати стало модно, стильно, це прояв гордості і патріотизму. Але це не тільки ознака національної приналежності. Вишиванка – це сакральні символи, закодовані у візерунках, які мають магічні оберегові властивості. Про символи та узори вишиванки, їх колір і значення можна дізнатися з представленої  на виставці літератури.

Працівники ЦМБ також долучилися до обласної акції, сфотографулися з колегами на пам'ять:

 А дехто приймав участь у флешмобі на місцевому святі до Дня вишиванки:
У цей день бібліотекарки бібліотеки-філії № 3 вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провели просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні - серед відвідувачів бібліотеки як дорослих так і малечі. До свята вишиванки працівники бібліотеки підготували книжно-ілюстративну виставку «Україна вишивана», яка знайомить з історією української вишивки.
Працівники бібліотеки взяли участь у всеукраїнської акції «Прийди на роботу в вишиванці» Бібліотекар абонементу Крицька І.О. підготувала огляд літератури «Українська вишиванка: історія і сьогодення».

четвер, 17 травня 2018 р.

Студія анімації "Фокус" представляє анімацію "Вишиваночка"

16 травня, напередодні свята - Дня вишиванки, в Центральній міській бібліотеці зібралися маленькі режисери-вихованці Центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю для зйомки чергового мультфільму.  Діти ознайомилися з історією свята, дізналися багато цікавого про традиції пов'язані з вишиванням в Україні. Бібліотекар Людмила Олександрівна Діденко провела майстер клас по створенню сорочки в стилі орігамі, а потім діти розмальовували їх в українському стилі, створивши анімацію.

четвер, 10 травня 2018 р.

Відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в бібліотеках Добропільської міської ЦБС

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, в бібліотеках Добропільській міській ЦБС проведено цикл заходів.
8 травня в читальному залі Центральної міської бібліотеки для учнів 4-А класу НВК №7 пройшла історична година «Мрію, щоб світ був з війною не знайомий». А 10 травня в гості до бібліотеки на урочистий захід «Війна пройшла, а пам'ять залишається», завітали учні 6 класу ЗОШ №6.
Бібліотекарі розповіли дітворі про подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. Зважаючи на юний вік учасників, бібліотекарі зробили акцент на розповіді про дітей-героїв війни, їх подвиги. Підкреслили, що діти були такими ж школярами, як і присутні, і в страшні для країни часи, жертвуючи своїм життя, захищали Батьківщину.

А з метою привернення уваги користувачів до друкованих видань, що містяться в фонді бібліотеки і розкривають тему Другої світової війни, в читальному залі було експоновано виставку «Пам’ятаємо, щоб жити». Розділ виставки «Стежками спогадів і болю» висвітлює події Другої світової війни в Україні, а розділ «Ми пам’ятаємо, ми пишаємось» дає змогу читачам дізнатись про Донеччину в період війни та імена героїв-краян, що захищали Донеччину від фашизму.
6 травня в бібліотеці-філії № 2 відбулася зустріч з молоддю Білозерського ОКЦ в рамках сторітелінгу "Маленькі герої великої війни". Юні вихованці гуртка сценічної майстерності "Витівники" дізнались про долю своїх ровесників у роки Другої Світової війни. Вони почули розповіді героїв війни з телеекрану і книжок, побачили документальні підтвердження їхніх подвигів, пережили ті емоції, які переживали юні борці за свободу та мир.
В бібліотеці – філії № 3 була презентовано тематичну книжкову виставку «Макової долі дорога», для широкого кола відвідувачів. Мета виставки – ознайомити читачів з творами на тему Великої Вітчизняної війни, зацікавити новими виданнями та маловідомими документами очевидців тих страшних часів.
Україна розпочала нову традицію вшанування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Символом вшанування – є червоний мак, як кривавий слід від кулі. Гасло: «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.» Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допомагали більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів. В цьому році бібліотекарі провели пошуково – дослідницьку роботу в рамках якої проводився опрос серед мешканців селища Новодонецьке, в результаті був зібраний матеріал про спогади учасників тих подій. Найбільш вразила розповідь учасника подій німецького гетто, який протягом німецької окупації рятував єврейську родину. Стаття з інтерв’ю була надрукована в місцевій газеті «Новий шлях».

 В бібліотеці – філії №4 Добропільської міської ЦБС до травневих подій були проведені голосні читання «Подвигу й мужності слава і честь» для учнів 4-А та 4-Б  класів ЗОШ №10.
Діти читали оповідання  Євгена Гуцало «Діти війни». Потім відбулося обговорення твору. Школярі співчували героям оповідання, особливо Хариті. Їм дуже хотілося, щоб поштар не приносив їй страшну звістку - похоронку на батька.
Читали діти  й уривки творів  інших авторів: С.Алексєєва «Два подвиги», В. Воскобойникова  «900 днів мужності»,  А. Митяєва «Шостий – неповний», Ю. Стрехніна «Фортеця чорноморців»  та вірші про воєнні роки Л.Костенко «Мій перший вірш написаний в окопі», Г. Чубач «Дитинства спогади болючі», Ю. Петренка «Тривога».
Напередодні свята Перемоги працівники бібліотеки завітали в Білицький будинок – інтернат  для людей похилого віку та інвалідів  на свято «Будь славен, день святої Перемоги» з бібліографічним оглядом біля книжкової  виставки «Війна у серці, в пам’яті,  в книжках». Вони привітали ветеранів зі святом Перемоги, побажали здоров’я, добра та мирного неба, а також на згадку про зустріч подарували мешканцям будинку - інтернату книжки.
          В дитячій бібліотеці-філії № 5 було організовано перегляд видань «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн життя твоє, людино!». Маленькі відвідувачі філії звертали увагу на вічний вогонь, макет якого був створений працівниками бібліотеки; слухали розповідь про подвиг народу, який переміг жахливі випробування війною, дивилися мультфільм про ті далекі події.     


Добропіллю 65!

В 2018 році виповнюється 65 років з часу надання населеному пункту Добропілля статусу міста. Добропілля, Добропільщина - один з наймальовничіших регіонів Донеччини.  Місто Добропілля - наш дім, наша маленька батьківщина. Добропільчанам є чим пишатися та що передати молодому поколінню. Інтерактивний плакат "Добропіллю 65!", розроблено в Центральній міській бібліотеці для підвищення знань про історію та життя міста, він стане в нагоді вчителям, дітям та всім, хто цікавиться історією Добропілля.
Користуватися інтерактивним плакатом дуже просто: потрібно просто навести на активну іконку курсор мишки та перейти за посиланням. Інтерактивний плакат розкриває декілька аспектів, пов'язаних з життям міста і вміщує вікторину, кросворд, декілька відео-роликів, інформацію про символіку міста, а також гру- пазл "Добрік". 

середа, 2 травня 2018 р.

«Чорна спадщина Чорнобиля»

26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства – вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій – цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. Бібліотеками Добропільської міської ЦБС проведено цикл заходів, присвячених цій страшній даті. 
Тож учні 9-А класу на чолі з класним керівником Н.М. Івановою завітали на годину пам’яті «Чорна спадщина Чорнобиля», що відбулась 26 квітня в читальному залі Центральної міської бібліотеки. Захід пройшов з метою вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи 26 квітня. Підлітки мали змогу переглянути документальний фільм «Чорнобиль. 3328». 

Користувачам бібліотеки-філії № 2 також було запропоновано переглянути документальні відео-факти з місця трагедії, її наслідки та долі людей, яких своєю чорною рукою зачепив Чорнобиль. І, незважаючи на те, що з моменту катастрофи пройшло 32 роки, переглянуті відео  справили важке враження, спонукаючи вкотре осмислити масштаби трагедії та її катастрофічні, для всього людства, наслідки.

Бібліомікс «Особлива зона: Чонобиль 1986» був проведений у ДНЗ «Білицький професійний ліцей»під керівництвом заступника директора з виховної роботи Баркар В.П. для груп 1/17 (майстер в/н Свириденко В.П.), 3/17 (майстер в/н Фурсова О.І.), 21 (майстер в/н Кучинський Є.В. та класний керівник Мосіна О.Й.) бібліотекарями ліцею Булатовою О.Г. та бібліотеки - філії №4 Піщенко Н.В.
Найбільше враження справив перегляд відео «Прип’ять 2017», також після наведення цифр кількості відселених людей, цифр загиблих ліквідаторів. Бібліографічний огляд творів українських та зарубіжних письменників допоміг усім бажаючим дізнатися про події квітня 1986 року зупинити свій вибір на книзі, яка сподобалась. Цікавим для багатьох виявився «Чорнобиль» Юрія Щербака. Огляд художніх фільмів, присвячених самим подіям чи наслідкам аварії на ЧАЕС також допоміг «домалювати» картину подій. Сподобався трейлер фільму «Розпад». Презентація «Чорнобиль: життя навпіл» та уривки, зачитані бібліотекарями з деяких художніх «постчорнобильських» творів, дали відповіді присутнім заходу щодо причин та наслідків аварії. Після заходу були питання, жваве спілкування з ліцеїстами, бібліотекарі дали рекомендації стосовно книг, присвячених аварії на ЧАЕС.