Сторінки

четвер, 5 серпня 2021 р.

Пункти іспитів на рівень володіння державною мовою

З 19 липня в Україні розпочалось проведення іспитів на рівень знання української мови для державних службовців та охочих здобути громадянство.

Нагадаємо, 16 липня 2019p. набув чинності Закон України «Прозабезпечення функціонування української мови як державної». А 16 липня 2021p. набула чинності норма про іспит на рівень володіння державною мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

На підставі Меморандуму про співпрацю між Національною комісією зі стандартів державної мови та Українською бібліотечною асоціацією в бібліотеках України розпочали роботу Пункти складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою.

Виникає безліч питань. Спробуємо відповісти на найпоширеніші.

Хто має складати іспит?

  • Претенденти на посади державних службовців, співробітників Національної поліції, прокурорів, суддів, керівників закладів освіти, наукових та педагогічних працівників.
  • Особи, які мають намір отримати громадянство України.

З чого складається іспит?


До середини серпня іспитова робота охоплювала чотири частини: «Культура мови» та «Читання», «Письмо» та «Говоріння». І на неї відводилось загалом 2 години.

Нещодавно процедуру складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків було спрощення, а саме:

  • скорочено загальну тривалість іспиту із двох годин до 30 хвилин;
  • змінено структуру іспитової роботи: чотири блоки іспиту («Культура мови», «Читання», «Слухання і письмо», «Говоріння») трансформовані у два – письмову частину (29 тестових завдань) та усну (монолог);
  • зменшено максимальну кількість балів за іспит для виконання службових обов’язків (з 162 до 62).

Вказані зміни внесені до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 409.

У зв’язку зі скороченням тривалості іспитової сесії змінилася структура іспитової роботи. З оновленим зразком іспитової роботи можна ознайомитися за покликанням: https://bit.ly/37FFvli

Також оновлено зразки завдань іспитової роботи на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

З інструкцією виконання усної частини іспиту можна ознайомитись за покликанням «Як правильно записати відео?».

Як зареєструватись на іспит?


Зареєструватися на іспит для визначення рівня володіння державною мовою можна за покликанням: https://exam.mova.gov.ua, натиснувши активну кнопку «АВТОРИЗУВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ID.GOV.UA».


Покрокова інструкція міститься за покликанням https://mova.gov.ua/news/yak-podati-zayavu-na-ispituvannya. Нагадуємо, щоб здійснити електронну ідентифікацію особи, необхідно використовувати електронний підпис, BankID або застосунок Дія ID.


Де можна скласти іспит?


Станом на 01 вересня 2021 р. в Донецькій області працюють наступні Пункти складання іспитів:

м.Покровськ
  • Центральна міська бібліотека імені Т.Г.Шевченка  вул. Європейська, 22
м.Краматорськ
  • Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – вул. В. Стуса, 47
  • Центральна міська публічна бібліотека Краматорської міської ради – вул. Марії Приймаченко, 16
м.Слов’янськ
  • Центральна бібліотека ім. Михайла Петренка м.Слов’янська – площа Соборна, 2а
м.Бахмут
  • Центральна міська бібліотека Бахмутської міської ТГ – вул. Миру, 28
  • Бібліотека-філія №2 Центральної міської бібліотеки Бахмутської міської ТГ – вул. Чайковського, 28
смт Мангуш
  • Мангушська публічна бібліотека – пр-т Миру, 71
смт Ялта
  • Ялтинська селищна бібліотека – вул. Грецька, 21

Яких правил треба дотримуватись під час іспиту?


Як отримати державний сертифікат?

Особа, яка склала іспит, може отримати через свій електронний кабінет витяг з Реєстру державних сертифікатів на рівень володіння державною мовою, сформований в електронній формі.

Немає коментарів:

Дописати коментар