субота, 28 серпня 2021 р.

Герої не вмирають…

29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Дата пов'язана з днем найбільших втрат української армії на Донбасі — днем виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. Саме у цей час поспіли соняшники, але збирати їх було неможливо, в цих полях тривали бої й залишалися загиблі українські захисники. Тому соняшник — символ скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами.

Центральна міська бібліотека долучилась до Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях» - підготувавши майстер-клас з виготовлення соняха з фетру. Зроблені символічні квіти будуть використані під час проведення міського мітингу-реквієму "Життя  за Україну".


Для користувачів блогу та соціальних мереж Добропільська міська дитяча бібліотека-філія підготувала онлайн-презентацію "А десь над соняхами в полі до сонця в небо йшли герої".

До цієї скорботної дати в бібліотеках організовано тематичні полиці "Захисник України — гордість народу" (Світлівська сільська бібліотека-філія), «Пам’ятаємо Героїв!» (Білицька міська бібліотека-філія). До уваги читачів представлені книги, які розповідають про військові події на Сході України, хроніку подій Іловайської трагедії, спогади очевидців.





пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

Говорімо українською!

Пропонуємо ознайомитися з інтерактивним анотованим списком літератури та вебсайтів з вивчення та удосконалення української мови "Говорімо українською!".
Запропонована література допоможе у вивченні норм та правил сучасної української мови, дозволить поглибити знання рідної мови, збагатити активний словниковий запас, відшліфувати рівень побутового українського мовлення.
Завдяки рекомендованим книгам і вебсайтам користувачі можуть знайти вправи та тести, що навчать їх розмовляти і писати українською мовою.

середа, 25 серпня 2021 р.

Живи та міцній, Українська державо!

Історія України – це шлях до Незалежності,  шлях,  на якому кожна подія – це крок до мрії. Цьогоріч  українці святкують 30 років з дня проголошення Незалежності своєї країни.

Бібліотеки  Добропільської МТГ долучились до відзначення 30-річчя незалежності України  та  Дня Державного Прапора.

Центральна міська бібліотека підготувала книжкову виставку «Незалежна і єдина – моя Україна», в Білицькій міській бібліотеці-філії оформлено книжкову експозицію «Україна: від минулого до сьогодення», в Шевченківській сільській бібліотеці-філії привертає увагу користувачів книжкова виставка «Ти у мене єдина». Матеріали представленні на виставках, висвітлюють історію формування української державності, знайомлять з видатними постатями України, які все своє життя присвятили боротьбі за незалежність нашої країни, з історією національних державних символів та культурною спадщиною українського народу.



Працівниками Добропільської міської бібліотеки-філії №1 створено інтерактивну презентацію «Незалежність:визволення, воля, відродження», яка містить багато корисного матеріалу про роки становлення та розбудови нашої держави.


Напередодні святкових дат працівники Білицької міської бібліотекиі-філії завітали до ДНЗ №12 «Дзвіночок» та провели для дітей середньої та старшої  груп  патріотичний калейдоскоп  «Чудова земля – Україна».


У Світлівській сільській бібліотеці до Дня державного прапора і 30-річчя незалежності України для читачів дітей різного віку проведено урок державності "Витоки державної символіки України". Діти познайомилися з історією державних символів України, взяли участь у патріотичній вікторині "Ми всі  українці  - єдина сім'я", питання якої були присвячені історії нашої держави, культурі і народним традиціям, українській мові.



четвер, 5 серпня 2021 р.

Пункти іспитів на рівень володіння державною мовою

З 19 липня в Україні розпочалось проведення іспитів на рівень знання української мови для державних службовців та охочих здобути громадянство.

Нагадаємо, 16 липня 2019p. набув чинності Закон України «Прозабезпечення функціонування української мови як державної». А 16 липня 2021p. набула чинності норма про іспит на рівень володіння державною мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

На підставі Меморандуму про співпрацю між Національною комісією зі стандартів державної мови та Українською бібліотечною асоціацією в бібліотеках України розпочали роботу Пункти складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою.

Виникає безліч питань. Спробуємо відповісти на найпоширеніші.

Хто має складати іспит?

  • Претенденти на посади державних службовців, співробітників Національної поліції, прокурорів, суддів, керівників закладів освіти, наукових та педагогічних працівників.
  • Особи, які мають намір отримати громадянство України.

З чого складається іспит?


До середини серпня іспитова робота охоплювала чотири частини: «Культура мови» та «Читання», «Письмо» та «Говоріння». І на неї відводилось загалом 2 години.

Нещодавно процедуру складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків було спрощення, а саме:

  • скорочено загальну тривалість іспиту із двох годин до 30 хвилин;
  • змінено структуру іспитової роботи: чотири блоки іспиту («Культура мови», «Читання», «Слухання і письмо», «Говоріння») трансформовані у два – письмову частину (29 тестових завдань) та усну (монолог);
  • зменшено максимальну кількість балів за іспит для виконання службових обов’язків (з 162 до 62).

Вказані зміни внесені до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 409.

У зв’язку зі скороченням тривалості іспитової сесії змінилася структура іспитової роботи. З оновленим зразком іспитової роботи можна ознайомитися за покликанням: https://bit.ly/37FFvli

Також оновлено зразки завдань іспитової роботи на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

З інструкцією виконання усної частини іспиту можна ознайомитись за покликанням «Як правильно записати відео?».

Як зареєструватись на іспит?


Зареєструватися на іспит для визначення рівня володіння державною мовою можна за покликанням: https://exam.mova.gov.ua, натиснувши активну кнопку «АВТОРИЗУВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ID.GOV.UA».


Покрокова інструкція міститься за покликанням https://mova.gov.ua/news/yak-podati-zayavu-na-ispituvannya. Нагадуємо, щоб здійснити електронну ідентифікацію особи, необхідно використовувати електронний підпис, BankID або застосунок Дія ID.


Де можна скласти іспит?


Станом на 01 вересня 2021 р. в Донецькій області працюють наступні Пункти складання іспитів:

м.Покровськ
  • Центральна міська бібліотека імені Т.Г.Шевченка  вул. Європейська, 22
м.Краматорськ
  • Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – вул. В. Стуса, 47
  • Центральна міська публічна бібліотека Краматорської міської ради – вул. Марії Приймаченко, 16
м.Слов’янськ
  • Центральна бібліотека ім. Михайла Петренка м.Слов’янська – площа Соборна, 2а
м.Бахмут
  • Центральна міська бібліотека Бахмутської міської ТГ – вул. Миру, 28
  • Бібліотека-філія №2 Центральної міської бібліотеки Бахмутської міської ТГ – вул. Чайковського, 28
смт Мангуш
  • Мангушська публічна бібліотека – пр-т Миру, 71
смт Ялта
  • Ялтинська селищна бібліотека – вул. Грецька, 21

Яких правил треба дотримуватись під час іспиту?


Як отримати державний сертифікат?

Особа, яка склала іспит, може отримати через свій електронний кабінет витяг з Реєстру державних сертифікатів на рівень володіння державною мовою, сформований в електронній формі.

вівторок, 3 серпня 2021 р.

Святкуймо разом нашу Незалежність!

В рамках відзначення 30-ї річниці незалежності України запрошуємо долучитись до всеукраїнського  культурно-освітнього марафону «Наша незалежність».

Мета – поширити історичні факти та матеріали, що є знаковими  та визначними для становлення незалежності України, забезпечення відродження історичних фактів регіонів України.

Для участі у марафоні можна опублікувати у соцмережі Facebook:

  • власні спогади,
  • фото-, відеоматеріали,
  • інформацію з газет,
  • історії очевидців.

При цьому автори-учасники марафону мають додержуватись таких основних вимог до публікацій:

  • факти, висвітленні у матеріалах, позитивно вплинули на становлення української незалежності;
  • матеріали містять правдиву історичну інформацію про події, осіб, здобутки на шляху до незалежності та є характерними для певного регіону;
  • матеріали є читабельними, доступними та зрозумілими (або містять конкретне текстове пояснення).

Також, пропонується використання логотипів до 30 річниці Незалежності України, які були розроблені Міністерством культури та інформаційної політики України та розміщені за посиланням.

В основі проєкту лежить ідея бачення Незалежності як мрії, досягнення якої прагнули багато поколінь українців. Ідеї самостійності формувалися в нашого народу тисячі років. Ці ідеї, як паростки, нарешті зійшли 30 років тому Декларацією про державний суверенітет України. Всі ці 30 років ми ростемо, розвиваємося як держава й нація. Наша незалежність складається зі співпраці та взаємодопомоги між тисячами різних груп людей.

Основним лейтмотивом проєкту став слоган «Ти у мене єдина», який є певним універсальним зверненням до країни, квітки, Незалежності, нації.

Кожна область отримала свою унікальну квітку-логотип, яка буде використовуватися як візуальна символіка свята. Квітка Донецької області виконана в жовтих, блакитних та чорних кольорах.



Святкуймо разом! Розміщуйте ваші матеріали у соцмережі Facebook під єдиними гештеґами #Наша_незалежність #Марафон_30 та @Донецька обласна державна адміністрація.