пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

Я МАЮ ПРАВО!

В Україні щороку, починаючи з 2008, проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Часто мешканці міста не знають своїх прав і приходять за порадою до книгозбірень. Завдання працівників  бібліотек – показати важливість правової освіти, сприяти формуванню правової культури, виховувати повагу до закону та прав людини. Традиційно в цей період в бібліотеках Добропільської міської ЦБС проходять різноманітні заходи.

6 грудня в бібліотеці-філії № 4 відбувся Відео-перегляд «Шлях до правової держави» для молодших школярів. «Законодавство: користь чи міф? Чи потрібна правова держава?» - саме на ці та інші питання разом дошукувалися істини. Не дивлячись на те, що дітям ще небагато років, але вони виявилися обізнаними, відповідно до свого віку, щодо теми. «Закони потрібні для спокою, для того, щоб ми були впевнені у майбутньому, для того, щоб вчилися жити краще порівняно з сьогоденням» - розказували учні.


10 грудня, в читальному залі Центральної бібліотеки міста Добропілля відбувся урок правових знань «Підліток: злочин та кара». На урок завітали учні 6 класу НВК № 7.


11 грудня в Білозерській бібліотеці-філії № 2 вихованці молодшої групи дизайн-студії «Сувенір» Білозерського ОКЦ стали учасниками мультимедійної вікторини «Знай свої права, дитино!» Діти спілкувались з працівниками бібліотеки, переглядали уривки з мультиків, де було порушено те, чи інше право, а потім обговорювали ці порушення та дізнавались як їх уникнути. Розповідали свої особисті випадки, де і в яких ситуаціях їм не вистачало правових знань. Це заняття допомогло школярам усвідомити свої права, навчило самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку, бути толерантними у ставленні до людей.

12 грудня працівники бібліотеки-філії № 3 (смт Новодонецьке) завітали з «Казковим кросвордом» до учнів ЗО № 16. Діти разом з бібліотекарями розбирали порушення прав казкових героїв.

Крім цього всі бажаючі мають змогу до 20 грудня ознайомитись з літературою правової тематики. В читальній залі бібліотеки-філії №1 створено книжково-журнальну виставку правової тематики «Поважаймо права й закони». Цікавий матеріал  буде корисним широкому колу користувачів, бо знання своїх прав та обов'язків — це перше і головне, що потрібно свідомому громадянину. В бібліотеці-філії № 2 представлена тематична книжкова виставка «Аз і Буки правової науки». В бібліотеці-філії № 4 можна ознайомитись з книжковою виставкою «Наші права – щасливе майбутнє». Працівники дитячої бібліотеки-філії № 5 підготували тематичну викладку літератури «Право – математика свободи».  В бібліотеці-філії № 4 було оформлено книжкову виставку «Наші права – щасливе майбутнє».


Знайте свої права та поважайте права інших!

пʼятниця, 6 грудня 2019 р.

В Україні відзначають день збройних сил


Щорічно 6 грудня відзначається День Збройних сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у кривавих війнах та конфліктах від Київської Русі і до нашого часу.

5 грудня напередодні  свята в Центральній міській бібліотеці Добропілля відбувся патріотичний урок «Захисники України». Учні молодших класів школи № 7 дізнались про історію свята. Й власноруч виготовили подарунки для своїх татусів та дідів. А 6 грудня в дитячій бібліотеці-філії № 5 відбулась година історії.


З нагоди свята в бібліотеці-філії № 1 (м. Добропілля) експонували книжкову виставку-привітання «Будь вірний, вину України!», в бібліотеці-філії № 2 (м. Білозерське) презентували викладку літератури «Професія – захисник Вітчизни», в бібліотеці-філії № 3 представили інформаційну викладку, в бібліотеці-філії № 4 (м. Білицьке) оформили книжковувиставку «Вірний син свого народу», присвячену мужнім захисникам Батьківщини.


З літератури, представленої на виставках, відвідувачі мали змогу дізнатися про історію української армії від Київської Русі до сьогодення,  можемо зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи.