Сторінки

понеділок, 29 січня 2018 р.

День пам'яті героїв Крут

Так уже склалося, що 29 січня є днем в історії України, пов’язаним нерозривно зі словом Крути - символом героїзму та відданості нашого юнацтва, символом національної трагедії та безпечності. З нагоди цієї дати в Добропільській центральній міській бібліотеці у відділі абонементу експоновано виставку-нагадування "Крути: мужність і посвята".
100 років тому (1918р.) відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів. У народній пам'яті зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників.
Представлені книги на виставці містять у собі зібрання історичних фактів тих часів, до них увійшли невідомі і маловідомі архівні документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами. Доповненням став список учасників бою у січні 1918 року під станцією крути. А також схема бою під Крутами.
29 січня 2018 року, рівно через 100 років, однолітки юних крутян із цікавістю та сумом слухали розповідь бібліотекаря бібліотеки-філії № 2 про долю лицарів-оборонителів, в рамках історичної години "Волі юнацької дзвін". Ведуча намагалась розкрити суть та причини трагедії під Крутами, події які передували бою, наслідки битви, а найголовніше якнайбільше розповісти юнацтву міста про життя та характери крутян, та причини, чому вони зголосились у той день захищати підступи до Києва. Захід в цей день в Білозерському відбувся двічі - в ЗОШ№ 14 та Білозерському професійному гірничому.  Учні, педагоги, гості хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут та усіх полеглих за незалежність Батьківщини. 
В Білозерську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 бібліотекар Корінецька Н. О. завітала 30 січня та провела з учнями 8-10 класів історичну годину «Сторінки боротьби за державну незалежність України: герої Крут».
25 січня в читальному залі бібліотеки-філії № 3 було представлено тематичну виставку – реквієм «Нас було тільки 300...», для широкого кола читачів. На презентацію виставки завітали учні 9кл. ЗОШ №16 під керівництвом Сідлецької І.А. Біля виставки бібліотекарки провели інформаційну годину знайомлячи підлітків з історією боротьби української молоді за незалежність країни, презентуючи книгу Ю.Сороки «Бій під Крутами», в якій на основі архівних документів розповідається що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.


Бібліотека-філія № 4 в ці дні  запрошує своїх читачів, що цікавляться історичним минулим України, відвідати виставку – факт «Відлетіли лелеками у вічність». Мета створення виставки: формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого; формування інтересу до літератури про бій під Крутами. 
«Світ єднали ті Крути, / ті звитяжні серця. / Краще – вбитим, ніж бути, / як в отарі вівця!» (С.Губерначук)
Книги «Героїка трагедії Крут» та «Крути: збірка у пам'ять героїв Крут» допоможуть на основі спогадів учасників бою, роздумах сучасників і публіцистичним словом осмислити героїку подвигу юнаків України в ім’я своєї Вітчизни. Бо як сказала Олена Теліга: «Чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз`яснююче світло від цього символу». Тематична папка «Крути: і сум, і біль, і вічна слава» буде в нагоді педагогам , оскільки у ній збираються сценарії виховних заходів. Стаття з газети «Урядовий кур’єр» Романа Кирея «Драму під Крутами відтворили в Сингаївці» розповість про зйомки фільму, присвяченого бою. Книги з історії України розкриють події, що передували бою, результат. Тобто і минулі, і сучасні факти, висвітлені на виставці,донесені до читачів завдяки розсекреченим архівам, використовуючи посилання на Інститут Національної пам’яті, створюють картину реальної історичної події в Україні.
Розповісти про трагічні події 100-річної давності вихованцям школи-інтернату вирішили бібліотекарі дитячої бібліотеки-філії № 5 разом з завідуючою шкільною бібліотекою Папето І.О.. В актовому залі школи зібралися учні 5,6,7 класів на чолі з класними керівниками. Вшанували своєї присутністю годину пам’яті «Земля дрижала, схід вогнем горів» директор школи Степанова Оксана В'ячеславівна та завуч Сищенко Маргарита Володимирівна.
Зі слізьми на очах дивилися присутні уривок з документального фільму. За звичаєм наших предків було запалено свічку скорботи та вшановлено пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Наприкінці року вийде в світ художній фільм про героїв Крут і присутнім на заході було представлено трейлер цього фільму. Виставку-інсталяцію підготувала Папето І.О.
Підводячи підсумок зустрічі, завідуюча бібліотекою запитала у дітей, чи був корисним такий захід. Більшість дітей висловили думку про те, що це печальна сторінка в історії нашої країни, але ми повинні знати про цю подію, щоб робити висновки для подальшого життя. 
Бібліотеки Добропільської міської ЦБС відкривають кожному відвідувачу можливість особисто дослідити уроки історії і зробити власні висновки.

субота, 27 січня 2018 р.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
З нагоди Дня вшанування пам’яті жертв Голокосту, в бібліотеці-філії№2 оформлена тематична полиця «Холокост: не забудемо злочин проти людства». На полиці представлені художні, довідкові, публіцистичні видання та фотоматеріали.
Голокост - це жах, біль, смерть. Він не повинен повторитися в майбутньому Але пам'ять про мільйони невинно загублених людей повинна жити вічно. Саме про цю трагічну сторінку історії розповідають видання, представлені на книжково-інформаційної полиці-реквієм «Голокост в Україні: погляд із сьогодення», представлений в бібліотеці- філії № 3.

Матеріали виставки розкривають інформацію про події цього трагічного періоду, також на полиці був представлений матеріал краєзнавчо-пошукової роботи бібліотекарів. 
Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитись з документальними матеріалами, спогадами очевидця, місцевого жителя смт. Новодонецьке, про страхіття масових знущань і страти євреїв ГЕТТО в м. Жмеринка. Зокрема, представлені книги: Дж. Шепард «Книга Аарона, М. Либерман «Из Беринского Гетто», Е. Хіллесум «Я никогда и нигде не умру», В. Гоби «Детская комната».




Історичний урок «Очима болю» для учнів 4 класу ЗОШ № 10 був проведений бібліотекарями бібліотеки-філії № 4 з метою донесення фактів Голокосту в Україні задля кращого розуміння причин та наслідків трагедії національного масштабу. Тема неймовірно нелегка, але розповідати про ці події потрібно, у певних вікових межах. Діти висловили співчуття загиблим, ні в чому не винним людям. При проведенні заходу бібліотекарями було використане відео з мережі Інтернет «Голокост: спогади».

четвер, 25 січня 2018 р.

Перетворення бібліотеки на кінозал

Центральна міська бібліотека є партнером кінопоказів, які проходять в рамках фестивалю "Нове британське кіно", присвячених кращим новим фільмам Великої Британії. Даний фестиваль проводиться Британською радою в Україні спільно з компанією Артхаус Трафік.. 19 січня в Центральній міській бібліотеці забралися більше ніж 60 учнів НВК № 7 для знайомства з Моллі Мун. Сирота, що живе у притулку. Життя навкруги складно назвати щасливим – та одного разу все змінюється, коли до її рук потрапляє таємнича стародавня книга з гіпнозу. Моллі відкриває у собі дивовижну здатність – змушувати людей робити все, що вона забажає. Після перегляду фільму  «МОЛЛІ МУН І ЧАРІВНИЙ ПІДРУЧНИК ГІПНОЗУ» діти дуже емоційно ділилися враженнями, а бібліотекарі запропонували свої емоції виплеснути на аркушах у вигляді малюнків та відгуків.  Цікавий альбом відгуків у нас вийшов). 







понеділок, 22 січня 2018 р.

Участь ЦМБ в загальноукраїнських бібліотечних проектах

 В 2017 році Національна історична бібліотека України стала ініціатором проекту під назвою "Рідна мова", в якому Центральна міська бібліотека міста Добропілля із задоволенням прийняла участь.



Також 2017 рік відзначився проведенням ІІІ сезону проекту «Display – кросинг». В якому прийняла участь Центральна міська бібліотека м. Добропілля. Протягом минулого року ми разом з бібліотеками країни Мріяли, Читали та Мандрували по всій Україні, від Півдня до Півночі, від Заходу до Сходу. Цікавий відео-звіт про мандруючу виставку можна переглянути на офіційній сторінці проекту у соціальній мережі Facebook.


День Соборності України

День Соборності України - свято, що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. 22 січня саме цього року, на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
До урочистого свята України бібліотекарі Центральної міської бібліотеки презентували патріотичну полицю «Великий день єднання».

Експоновані книжки привертають увагу читачів та пропонують замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Також, представлена література розповідає про ідеї соборності та її значення в політичному житті сучасної України. Висвітлює ідеї побудови української, самостійної, соборної держави.
В читальному залі Центральної міської бібліотеки 18 та 19 січня, для учнів 4 А та 1 А класів НВК № 7 проходила патріотична година «Соборна, незалежна Україна». Готуючись до заходу, бібліотекарі мали на меті поглиблення знань учнів про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу у присутніх до вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.
Під час заходу дітвора не тільки дізналась історичні факти з історії становлення Української держави та про постаті, які цьому сприяли, але й мала можливість познайомитися з сучасниками, які примножують славу нашої країни в світі.
Найбільший захват та здивування викликав у дітвори перегляд відео про мальовничі куточки України, адже учні навіть не уявляли, наскільки дивовижна наша країна.
В бібліотеці-філії № 1 оформлено книжково-ілюстративну виставку "Україно, моя ненько" для широкого кола користувачів.

З нагоди знаменної дати вихованці сценічної майстерності «Витівники» Білозерського ОКЦ були запрошені на відео хрестоматію «Тільки разом збережемо незалежність» до бібліотеки-філії № 2. Мета заходу: викликати інтерес до вивчення історії України, поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України; виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.

До дня Соборності України бібліотекарі бібліотеки-філії№2 підготували викладку літератури «На шляху до соборної України», на якій представлені, як навчальні посібники з історії України, так і періодичні видання. Матеріали виставки розповідають про довгий і тернистий шлях України до соборності.
 
В бібліотеці філії № 3, презентовано книжкову виставку - панораму "Україно, матінко, моя". Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах. День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель. 

Напередодні Дня Соборності України в читальному залі бібліотеки-філії № 4 пройшов історико - патріотичний урок «Сила Соборності – єдність у душах» з учнями 4-Б класу ЗОШ №10. На заході діти дізналися про історичну подію, яка відбулася на Софійській площі 22 січня 1919 року в Києві, про яку мріяли багато років українці: на зібранні було проголошену злуку Української Народної Республіки і Західно – Української Народної Республіки. У розмаїтті жовто – синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.
Всі ці події знайшли своє відображення у відеороликах «День Соборності України: історичні факти», «Живий ланцюг єдності 1990 року» та «День Соборності в Добропіллі». Школярі закріпили свої знання , відповідаючи на запитання вікторини «Соборність України – основа держави».
Саме такі заходи дають змогу виховувати нацiональну свiдомість учнiв, формувати риси громадянина Української держави, пробуджувати iнтерес до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу.
Для жителів сучасної України цей день є не тільки важливим національним святом, який відзначається на державному рівні, але як ніколи актуальним. Пам’ятаємо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

В дитячій бібліотеці-філії №5 було організовано виставлення книг та періодичних видань за темою «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг!»». Учні середнього та старшого шкільного віку, а також користувачі похилого віку знайомилися з викладкою, яку пропонували бібліотечні працівники. Протягом дня на екрані демонструвалися документальні фільми до цієї урочистої дати.
Для учнів НВК №7 ДНЗ «Вербиченька» групи подовженого дня було організовано інтерактивну мандрівку по рідній Батьківщині «Розквітай, моя Україно!». Така форма заходу була вибрана для кращого сприйняття історичних фактів розвитку нашої країни, знайомства дітей з найкрасивішими містами України. Важливим моментом була згадка про видатних людей нашої країни, які зробили визначний вклад в розквіт та об’єднання держави.

Під час заходу бібліотекарі неодноразово робили акцент на патріотичні почуття – любові до рідного краю, гордості за земляків, які працюють на благо країни. Відверта розмова про те, хто ким хоче стати в майбутньому, де хоче жити., спонукала до роздумів, що, головне зараз – зберегти та примножити найдорожче багатство – її народ – працьовитий завзятий, духовний.
На останок для всіх присутніх ведучі заходу продемонстрували відео про красу України. Всі милувалися чудовими краєвидами, висловили думку, що потрібно зберігати та захищати красу Батьківщини для наших нащадків – українців.

вівторок, 9 січня 2018 р.

Новоріччя та Різдво по-бібліотечному

Відлунали Новорічні та Різдвяні свята, попереду нас ще чекають традиційні посівання в ніч з 13-го на 14-е січня. Бібліотекарки, як хранительки традицій нашого народу, особливо готуються до цих свят. 
Для мільйонів людей Різдвяні й Новорічні свята — це час, який вони проводять разом із з сім’єю і друзями.
В Центральній міській бібліотеці святкування розпочалося ще 23 грудня, коли в бібліотеці зібралися місцеві майстрині і представили на виставці свої роботи. Але фестиваль не обмежився тільки виставленням рукотворних робіт. Бібліотекарі організували проведення цікавих майстер класів в яких із задоволенням приймали участь і малеча і дорослі. 
Майстер класс по миловарінню
проводить бібліотекар Хоружий Тетяна

Майстер-клас по малюванню новорічної казки
проводить методист ЦБС Черкашина Дар'я
У відділі абонементу для  відвідувачів була представлена розважально-ігрова програма. Кожен з учасників отримав заохочувальний приз та цілу купу позитивних емоцій. 

Особливої уваги заслуговує святкове оформлення бібліотечного простору в бібліотеках.  Для відвідувачів в ЦМБ була підготовлена фото-зона, яка користувалася справжньою популярністю, як і книжкова виставка "Книжки під ялинку", що розташована поруч. 







В читальній залі також радує око святкове оформлення. Кафедра перетворилася на казковий камін, а під ялинкою "співають" пісні герої відомого мультфільму. 
 
Творчість, креатив та фантазію проявили бібліотекарки і при оформленні вікон. В цьому році сніжок нас не привітав зі святами, тому довелося намалювати собі святковий настрій прямо на вікнах.


Для гостей та користувачів Добропільської центральної міської бібліотеки в читальному залі експоновано книжкову виставку-привітання «Зимова круговерть». 
На виставці - привітання представлена література зі святкування новорічних і різдвяних свят українцями. Тут можна знайти цікаві документи про звичаї та традиції українського народу, народні обряди, тексти колядок й щедрівок.
Давні різдвяні традиції відроджуються і сьогодні. У багатьох місцевостях України й родинах урочисто відзначається Різдво, відбуваються колядування і щедрування. Тож хай різдвяні свята проходять в українських домівках весело, з любов’ю.
"Що робити взимку?" - запитує білозерська бібліотека-філія № 2 і стверджує: "Звичайно, читати. Багато, до речі, помічають за собою, що в холоди їм читається краще. Зима - час тиші. Провести цілий день вдома на самоті, поглядаючи на снігопад за вікном, і читати... А можна прийти в бібліотеку, повільно побродити між стелажами, зупинитися біля виставки, і взяти уподобану книгу"
На абонементі бібліотеки-філії№2 бібліотекарі підготували казково-новорічну книжкову виставку «Чарівниця Зима». При перегляді виставки можна прочитати віршики, казки, оповідання про зиму та зимові свята та насолодитися чудово оформленою господинями ялинкою. Здається над нею працював справжній дизайнер. 





В білицькій бібліотеці-філії № 4 бібліотекарі разом з дітьми почали прикрашати не тільки всі зали, але й імпровізовану ялинку, яка «вдяглась» не тільки в серпантин, іграшки, але і у новорічні прикраси, виготовлені дитячими руками. На дитячому абонементі на відвідувачів очікує тематична книжкова виставка «Сніжний віночок сплітає зима», на якій можна ознайомитись не тільки з книжками та періодичними виданнями про зиму та новорічні свята, але й подивитись малюнки, які залюбки діти подарували бібліотеці!
Кожен рік напередодні новорічних свят в дитячій бібліотеці-філії № 5 відбуваються чудеса. Бібліотека перетворюється на чарівний казковий дім, де живе ялинка та новорічні герої, мерехтять різнокольорові вогні та створюються новорічні прикраси своїми руками.
Дружній творчий колектив не перестає радувати відвідувачів бібліотеки витворами своїх очманілих ручок. 
Зробили підбірку видань на новорічну тематику та прикрасили їх конфеті. 

Щорічна бібліотечна звітність - нічний кошмар для методиста

Період Новоріччя та Різдва в бібліотеці відрізняється не тільки приємним клопотом щодо підготовки та святкування зазначених свят. Це дуже складний і напружений період підведення підсумків та звітування. Публічні бібліотеки міста Добропілля складають звіти за затвердженими формами МкУ 6-нк, 80 а-рвк. Методико бібліографічний відділ формує зведені форми 6-нк, 80 а-рвк, основні показники, "Зведення річних звітів про діяльність бібліотек сфери управління Міністерства культури і туризму України", складає міжвідомчий звіт,  збираючи інформацію по всіх бібліотеках міста - шкільних, медичної, технічної, профспілкових, бібліотеки вузу, бібліотек профтехучилищ. Обов'язково надається план ЦБС на майбутній рік і звіт про проведену роботу в 2017 році. Таким чином доводиться зіпсувати цілу купу паперу, а попереду ще електронний звіт в загальноукраїнський системі ЕСМаР.  
Нічний кошмар методиста - річна звітність бібліотек ЦБС 
Ночные кошмары — вещь, конечно, хорошая, но ещё не отменяли необходимости идти на работу.
При підготовці звітів я відчуваю себе не методистом, а бухгалтером, або програмістом -  безліч зрозумілих і недуже цифр, настільки вже мерехтять перед очима, що в якісь момент ти розумієш, що перестаєш усвідомлювати логіку та послідовність складання звітності. Одні й ті самі цифри переходять з одного звіту в інший, повторюються декілька разів, а деякі взагалі відображаються в іншому тільки  як складова частина. І недопустимі будь які розбіжності, кожна табличка, як пазлик повинна сходитися по горизонталі і вертикалі.  
Але, я вважаю що  роботу бібліотеки статистичні показники у цифровому вигляді  ніколи повноцінно відобразити не зможуть. Так, ймовірно, що коли ці форми приймалися, ще за радянських часів, для влади було важливо відслідковувати наприклад процент охвату жителів та книгозабезчення на жителя та на користувача, адже бібліотека була одним із головних інструментів радянської пропаганди. 
Зараз не рідко можна почути  як  бібліотеки звинувачують в тому, що вони мають вигляд ще "совкових" часів, але мабуть, потрібно починати змінювати формат бібліотечної роботи саме  із звітування для Міністерства культури, яке повністю дублює форми сересеровських часів? Може тоді і бібліотекарі, і методисти будуть мати набагато більше часу та бажання осучаснювати свої заклади, а не працювати для галочки ти циферки у звіті? Ну це так... просто думки вголос, бо неможливо через це пройти і не замислитися - навіщо українські  бібліотеки впрягли в ярмо бюрократської звітності. 
Як же працювали бібліотеки Добропільської міської централізованої бібліотечної системи в 2017 році? 
Аналіз статистичних показників діяльності бібліотек
Добропільської міської ЦБС в 2017 році
 Розвиток бібліотечної справи в 2017 році в бібліотеках Добропільської міської ЦБС відбувався в напрямках удосконалення системи бібліотечно-інформаційного обслуговування населення на основі збільшення кількості та якості масових заходів, зміцненню старих та налагодженню нових партнерських стосунків з закладами міста та представниками громадських об’єднань а також завдяки участі в різних проектах та грантах.
На кінець звітного року загальний книжковий фонд склав  171843  примірників документів. Протягом 2017  року послугами книгозбірень скористалось 10314 читачів –  16,5 % від загальної кількості населення міського населення  Великого Добропілля, яким було видано  243050 прим. творів друку.
Кадри.
Діяльність книгозбірень  забезпечували 24 бібліотечних працівника системи, з них  19 осіб (79,1%) спеціалісти галузі. 
Користувачі бібліотек.
Протягом останніх років кількість користувачів послуг бібліотек залишається стабільна на майже одному рівні, в 2017 році обслужено 13338 користувачів, що на 153 більше, ніж в 2016 році. А згідно єдиної реєстрації у 2017 році записано  – 10314 користувачів, що також більше на 269 в порівннянні з 2016 роком.
 Бібліотечні фонди.
Станом на 1.01.2017р. загальний книжковий фонд книгозбірень міста Добропілля нараховує 171843 примірника. Книги державною мовою нараховують  71498 прим. (41,6 %) із загального числа документів.
Останнім часом прослідковується  тенденція до зменшення обсягів фондів публічних бібліотек, списується зношена та застаріла література та періодичні видання. Але в 2017 році збільшився фонд україномовної літератури в порівнянні з 2016 роком. 
Вагома частка фонду 109256 (63,5%) представлена документами гуманітарного змісту, з яких 100512 – художня література, що становить 58,5% від загального масиву. Суспільного характеру -32958 документів. Фонд природничих наук становить 11430 прим. Фонд з технічних наук – 18199 прим.
 Надходження.
Протягом 2017 року фонди бібліотек Великого Добропілля поповнились на 4520 примірників. (з місцевого бюджету книг – 892 примірника та передплачено 1813 періодичних видань), що є найбільшим показником за останні 5 років.

 Передплата періодичних видань в Добропільській міській ЦБС склала 71 назв газет та журналів. На І півріччя  2018  року для бібліотек-філій та ЦМБ  передплачено 39 назв періодичних видань.
Книгозабезпеченність друкованою продукцією на одного читача в місті складає 15 видань,  Книгозабезпеченість на одного жителя становить 2,8 (нормою вважається 2-3).                           Вибуття документів.
Динаміка вибуття документів в 2017 році продовжує знижуватися. Обсяг вилученої літератури із загального фонду бібліотек Добропільської міської ЦБС на кінець  2017 року склав 5984 прим. Із загальної кількості вилучених документів в бібліотечній системі – 2975 прим. складають видання галузевої літератури, 3009 прим. – художня література.

 Відвідування
Показник відвідувань, який відображається в затвердженій МКУ формі 6-НК, і являє собою суму показників відвідувань бібліотеки та відвідувань сайтів становить в 2017 році 200682, що на 21633  одиниць більше, в порівнянні з 2016 роком. При цьому показник відвідувань саме залів бібліотеки залишається стабільним і становить 62983 відвідування. Популярністю користуються бібліотечні сайти і збільшення їх відвідувань це доводить. В 2016 році налічувалось 116561, в 2017 році на бібліотечні сайти та блоги завітало 137699 користувачів.

Збільшення користувачів веб-сайтів пояснюється активної роботою бібліотечних фахівців в мережі Інтернет, популяризацією бібліотечних послуг в соцмережах, зокрема у Facebook та Instagram. Треба зазначити, що сайти стабільно поповнюються новою оперативною інформацією.

 Сумна тенденція зниження відвідуваності сайтів спостерігається тільки в дитячій бібліотеці-філії № 5, всі інші бібліотеки значно покращили показники відвідуваності своїх сайтів. Крім того в цьому році до мережі Інтернет було підключено бібліотеку-філію № 3, працівники якої почали вести власний бібліотечний блог.

Збільшився показник відвідувачів масових заходів, в 2015 році він становив – 6115, в 2016 – 7317, в 2017 році – 8887 відвідувачів, що обумовлено  збільшенням проведених масових заходів та покращенням їх якості.

 Книговидача.
У минулому 2016 році виявлено не значне сповільнення темпу росту кількості видач документів. А на 1.01.2017 р. книговидача склала 243050  прим., що на 2000 прим. більше ніж у 2016 році.
В книгозбірнях Добропільської ЦБС середній показник читаності становить 18,2 книги на рік.
Обертаність єдиного книжкового фонду в ЦБС залишається стабільним показником 1,4.
Комп’ютеризація бібліотечних технологій.
Станом на 1.01.2017 р. парк комп’ютерної техніки книгозбірень  нараховує 37 комп’ютерів, що на 1 більше в порівнянні з 2016 роком. Мультимедійної техніки як і в минулому році залишилося 11 одиниць, парк копіювально-множувальної техніки зменшився на 3 одиниці техніки.  
На сьогодні в  Добропільській МЦБС досягнуто 100 % комп’ютеризації бібліотек. Всі бібліотеки використовують можливості АРМ.
До мережі Інтернет має доступ 6 бібліотечних установ з 6. Всі підключені бібліотеки забезпечують безкоштовний доступ до електронних ресурсів мережі. Протягом 2017 року для популяризації своїх послуг бібліотеки ЦБС активно використовували свої сайти. Актуальною послугою  залишається допомога в оформленні перепусток в зону АТО, в цьому році з'явилися запити користувачів щодо допомоги роботи з особистим кабінетом на сайті ПФУ.
Загальні висновки.
В 2017 році спостерігається тенденція щодо збільшення основних показників діяльності бібліотек: числа зареєстрованих користувачів, відвідувань веб-сайтів, книговидач, обсягів бібліотечних фондів, що пояснюється збільшенням бібліотечним фахівців в мережі бібліотек Добропільської ЦБС та постійним контролем підвищенням кваліфікації працівників та рівнем самоосвіти.
Для втілення в життя творчих задумів, розширення переліку інформаційно – бібліотечних послуг та підвищення якості роботи було запроваджено ряд інновацій, які стали можливими завдяки проектній діяльності бібліотек.  
Бібліотекарі Добропільської міської ЦБС  і надалі будуть продовжувати використовувати нові можливості активних форм роботи з користувачами. Широкий доступ до інформації сприятиме розвитку пізнавальних та творчих здібностей; створюються різні можливості в пошуку інформації для читачів різних вікових груп; допомагає становленню та розвитку інформаційної та інтелектуальної культури.


Зав. МБВ
Добропільської МЦБС                                                                            О.В. Шуман