Сторінки

понеділок, 29 серпня 2016 р.

День шахтаря та День міста в бібліотеках Добропільської міської ЦБС

Якщо спитати у будь-якого жителя Добропілля, яке свято є найбільш улюбленим серед жителів, то відповідь буде однозначною – День шахтаря. Бо вугілля для нашого міста – запорука життя і добробуту його мешканців, поступального соціально-економічного розвитку всього шахтарського регіону. Тому і День міста завжди святкується разом з цим найвагомішим професійним святом.
Добропільська Центральна міська бібліотека до Дня міста і Дня шахтаря підготувала масштабну книжкову виставку-подяку «Диво-перлина – моє Добропілля». Виставка містить чотири розділи, в яких охоплено різні сторони життєдіяльності міста і тих, хто складає його славу і гордість – гірників.


Напередодні свята, бібліотека-філія№2 спільно з Білозерським ОКЦ  провели   літературно – ігровий  колаж:  «Ми - маленькі шахтарчата   славим своє місто».

Мета  заходу: познайомити дітей з професіями шахтарської галузі, підвищення  престижності  шахтарської праці; розвивати знання та уявлення дітей про професію шахтаря.
Малеча із задоволенням приймали участь у змаганнях та цікавих конкурсах а наприкінці всі переможці та учасники отримали солодкі презенти. 


В серпні бібліотека-філія № 4 демонструє широкому колу читачів книжкову виставку «Трудовим шляхом», присвячену Дню шахтаря. 
Запропоновані виставкові книги ознайомлять з важкими здобутками шахт Донбасу, розкажуть 
історію будівництва, нададуть факти та показники. А також познайомлять з легендарним Шубіним, що може вплинути на долю шахтаря.
Бібліотека пропонує відвідати книжкову виставку «Трудовим шляхом» та розповісти, можливо, цікаві історії, які передаються від дідуся до онука, пов`язані з шахтою, а бібліотекарі їх занотують та збережуть.
В місті Білицькому День міста святкують в кінці липня. В бібліотеці-філії № 4 функціонує книжкова виставка «Барви рідного краю», приурочена до цього свята, яка розрахована на широке коло користувачів. На виставці представлені тематичні папки «Білицьке – рідне місто», «Відомі люди міста Білицьке», мапа міста для бажаючих ознайомитися з найвіддаленішими вулицями шахтарського містечка, поетичні збірники місцевих поетів.
Свято шахтаря є одним з найяскравіших свят в нашому регіоні. В цей день завжди лунають привітання зі сцени, відбувається святковий концерт, вибухають залпи салюту.  Шановні шахтарі, нехай праця ваша має гідну заробітну платню, нехай вона буде по-максимуму безпечною, нехай над нашим Донбасом буде тільки мирне небо!

пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Міні-вікторина до Дня Державного Прапора України

Одним з найкращих методів, який сприяє розвитку творчої, самостійної та пізнавальної діяльності є застосування в бібліотечній практиці вікторин.  Що ви знаєте про Державний прапор України? Перевірте себе, відповідаючи на 8 питань міні-вікторини:

четвер, 25 серпня 2016 р.

День Незалежності України в бібліотеках Добропільської міської ЦБС

З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється усвідомлення дати - 24 серпня - і значення її для всієї країни, для кожного з нас, її громадян. І це закономірно: великі події осягаються на відстані, з плином часу.
Ця визначна дата навіки увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення. В бібліотеках Добропільської міської ЦБС пройшли різноманітні заходи, присвячені цій знаменній події. 
Виставка-експозиція «25 років Незалежності України», оформлена в читальному залі Добропільської ЦМБ, присвячена цій знаковій даті в історії нашої ще такої молодої держави, відображає складний і тернистий шлях, пройдений нашою Батьківщиною до заповітної мрії – незалежної України.
В бібліотеці філії № 1 бібліотекарі підготували виставку "Горнусь до тебе, Україно"Спільно з працівниками Добропільського міського відділу кримінально - виконавчої інспекції УДПтСУ в Донецькій області завідуюча бібліотеки - філії №1 Сафонова Г.В. привітала всіх присутніх зі святом, ознайомила з історією становлення незалежної України. Відвідувачі бібліотеки, а також всі працівники і підопічні інспекції переглянули надихаючий відеоролик під назвою " Україна . Народжені вільними " випущений 25 -й річниці незалежності України .
 
 З нагоди 25-річчя Незалежності України 22 серпня 2016 р. бібліотека-філія №2 спільно з Білозерським ОКЦ провели захід: патріотичне рандеву «Це моя Україна».

 В читальному залі бібліотеки-філії № 4 оформлена книжкова виставка-експозиція «Я вірю в майбутнє твоє, Україно!», на дорослому абонементі для всіх категорій читачів оформлена книжкова виставка «Прапор –символ державності України», для дитячої аудіторії - виставка перегляд «Рідна земля для нас всіх - Україна».
Для дітей середнього шкільного віку була проведена вікторина «Рідна земля для нас всіх-Україна» до Дня Незалежності України.


До відзначення 25-ї річниці з Дня проголошення Незалежності України працівники бібліотеки-філії № 5 організували для своїх користувачів відео-перегляд документального фільму «24 серпня 1991 року:  яким був день Незалежності в Україні?», який відтворили Факти ICTV . А допомогли  їм в цьому лідери суспільної думки, політики, зірки шоу-бізнесу та спорту. Після перегляду обмінялися думками про побачене. Кожен висловив думку і свою мрію - якою хочемо бачити свою країну ще через 25 років.


Завдяки заходам, приуроченим до Дня Незалежності нашої Держави, користувачі бібліотек Добропільської міської ЦБС ознайомилися не тільки з історичним минулим України, але з її сьогоденням, дізналися про державні символи, події, що сприяли встановленню незалежності держави.

вівторок, 23 серпня 2016 р.

День Державного Прапора України в бібліотеках Добропільської міської ЦБС

На загальнодержавному рівні свято Державного Прапора України  встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка № 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, приймати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, він вивішується в ООН.
«Крилатий вітер розвиває стяг –
Блакить із золотом на нім переплелися.
Наш прапор майорить неначе птах:
Народ не вмер й нікому не скорився!»
В бібліотеці-філії № 2 відбулася інформаційна година «Державний прапор– святиня народу». Були присутні діти  соціально значущої категорії.

Основною метою заходу було розширити знання учнів з національної символіки, докладніше ознайомитися з історією і значенням Державного Прапора як символу держави; сприяти формуванню національної свідомості учнів; виховувати почуття патріотизму, розуміння своєї причетності до долі України.
На відділі абонементу в бібліотеці-філії № 4  презентується книжково-ілюстративна виставка«Прапор – символ державності України» для широкого кола відвідувачів бібліотеки. Виставка присвячена державному святу Дню Прапора, що відзначається щорічно 23 серпня.
22 серпня у відділі обслуговування Дитячої бібліотеки-філії №5 було організовано перегляд матеріалів під назвою «З днем державного прапора, Україно!». Відвідувачам представлено підбірку періодичних видань, історичних творів, які висвітлюють історію державних символів.

Святкування Дня Державного Прапора в Україні спрямовано на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги громадян до державних символів країни. 

вівторок, 2 серпня 2016 р.

2016 рік – Рік Івана Яковича Франка в Україні

2016 рік – Рік Івана Яковича Франка в Україні. 27 серпня ми відзначимо 160-річчя поета, прозаїка, драматурга, вченого, етнографа, фольклориста, історика, філософа, соціолога, економіста, журналіста, перекладача, громадсько-політичного діяча Івана Франка. 
В бібліотеках Добропільської міської ЦБС протягом року проходять заходи заплановані в рамках цієї події. В Центральній міській бібліотеці в березні відбулася літературна година «Весняний промінчик його життя». Більшість з нас знає Івана Франка як письменника-революціонера, борця, але його доробок у дитяче письменство досить значний. Згадаймо хоча б оповідання «Грицева шкільна наука», чи «Малий Мирон», або ж «Олівець», де змальовано нудне і нецікаве, а часом і жорстоке навчання у сільських школах. 
Всі літературознавці зазначають, що Іван Франко дуже любив дітей. Він почав писати казки для своїх дітей, але ці повчальні історії сподобались всім читачам. І хоч пройшло вже багато часу, пригоди казкових персонажів зі збірки «Коли ще звірі говорили» не залишають байдужими сучасних дітей. 
В цьому бібліотекарі Добропільської міської ЦМБ зайвий раз переконалися, запросивши до себе в гості учнів молодших класів НВК №7. Літературна година «Весняний промінчик його життя», присвячена творчості Івана Франка, пройшла 25 березня для учнів 2 класу, а кількома днями пізніше – для учнів 1 і 3 класів. 
Бібліотекарі намагалися зробити зустріч цікавою і корисною, тож окрім розповіді про дитячі твори Франка підготували перегляд мультфільму «Фарбований лис» за однойменною казкою. Всі разом вони щиро раділи, коли хитрий і злий лис за свої підлі вчинки отримав по заслузі. 
Нудьгувати не доводилось, адже літературна година завершилися цікавими дитячими іграми, саме такими, в які грали в українських селах за часів Франка. Малі дружно «пиляли дрова», закликали дощик, називали відомих їм звірів, птахів та риб. 
Захід малим сподобався, а бібліотекарям сподобалися дитячі безпосередність, щирість і добрі знання творчості великого українського поета та письменника Івана Яковича Франка.
   

До цієї знаменної дати в ЦМБ оформлено книжково-поетичну виставка «Є така країна Франкіана». Виставка складається з двох розділів. Розділ «Мій поклик – праця, щастя і свобода», присвячений багатогранній творчості Івана Франка, який залишив нащадкам багату літературну спадщину, яка складається як з поетичних, так і з прозових, драматичних і публіцистичних творів. У наступному розділі під назвою «Іван Франко – розум і серце нашого народу» читачі можуть ознайомитися з роботами науковців, присвяченими особистості письменника, його літературній творчості. Виставка широко представляє масштабний талант Івана Франка як визначної особистості в історії і культурі України.


В день української вишиванки - 19 травня, в ЦМБ відбулася веб-портація поетичного слова «Акорди поезії українського Каменяра» з бібліотеками з різних куточків України, за ініціативою Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. На зв'язку були Кіровоградска область, Івано-Франківськ, представники Донецької області - мережа бібліотек Добропільської міської ЦБС. Всіх нас в цей день об'єднали любов до поезії та бажання послухати безсмертні строки великого поета, які звучали в рамках заходу, різними мовами.

В Білозерській бібліотеці - філії№2  Добропільської міської ЦБС з нагоди відзначення у 2016 році 160-річчя від дня народження І.Франка були проведені ряд заходів. З лютого 2016 року на абонементі діє виставка-ювілей «Є імена, і є такі дати…». Другий розділ виставки «Титан. Геній. Каменяр.», присвячений 160-річчю від дня народження Івана Франка. Користувачі бібліотеки мають змогу детальніше дізналися про життєвий і творчий шлях Івана Франка, познайомитися з творами видатного поета.
 В березні 2016 року з учнями 4 кл. ЗОШ №18 був проведений Казковий Франковий вернісаж «Чарівна скарбничка казок». В ході гри діти поділились на команди: «Найхитріші», «Наймудріші» та зіграли 4 конкурси. Команди відповідали на питання, складали пазли, розгадували ребуси. Дуже весело та активно проявили себе учні. Вони із азартом пройшли усю гру. Звичайно, вони боролись за перемогу. І переможець таки був – команда «Наймудріші». 
Іван Франко - це розум і серце нашого народу, це геній, вчений і митець європейського рівня, яких мало в історії української культури. Поет внесений до списків найбільших письменників світу і його ім’я поруч з іменами найславніших синів людства. Перу письменника належать понад п’ять тисяч творів, які ввійшли до золотого фонду не лише української, а й світової літератури. Про це та багато іншого, бібліотекарі будуть розповідати читачам на поетично-біографічній годині «Поет з відвагою борця», яка відбудеться 26 серпня в бібліотеці-філії № 2. А діти, матимуть можливість проявити свої поетичні та акторські здібності, продекламували вірші Івана Франка.

З метою вшанування пам'яті видатного українського письменника у Білицькій бібліотеці-філії №4 спільно з ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 Добропільської міської ради проведено літературно-музичну годину «За сторінками книги життя Івана Франка». Український Каменяр вважав себе пекарем, який випікає хліб для щоденного вжитку, його творчий доробок став для школярів хлібом духовним і скарбом неоціненним, який не вичерпується, а стає тим глибшим,чим більше береш від нього.

Разом згадали важливий «вирок» Івана Франка, винесений самому собі: «Нехай пропадає моє ім'я , але нехай росте і розвивається український народ». З часом сила поезії Івана Яковича стає сильнішою, не загине ім'я його ніколи, бо сьогодні І. Франко - світоч національного відродження України, а його кредо «Лиш боротись - значить жить» - особливо актуальне для сучасної молоді.
А школярі початкових класів були в захоплені від міні – театралізованого дійства «У світі Франкової казки», зацікавились художніми та літературознавчими книгами, присвяченими творчому доробку Франка, які запропонували бібліотекарі.
Спільні заходи допомагають більш глибоко розкрити відвідувачам бібліотеки значення життя та творчості відомих людей України.