субота, 28 травня 2016 р.

Враження від відвідування Кіровоградщини



25-26 травня в рамках проекту «Український Донбас» делегація з Добропілля в кількості 27 осіб відвідала місто Кіровоград. Делегацію очолила начальник відділу культури і туризму Білоус Людмила Миколаївна. До складу делегації увійшли вихованці музичної школи № 1, викладачі та директора музичних шкіл. Від Централізованої бібліотечної системи було направлено 4 фахівця бібліотечної справи. 
Знайомство з культурою цього міста розпочалося буквально з перших хвилин прибування на Кіровоградській землі. Відвідали Кіровоградську музичну школу №1 ім. Г.Нейгауза, музичне училище, обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького, краєзнавчий музей, народний меморіальний музей Юлія Мейтуса при музичній школі № 2, обласну універсальну наукову бiблiотеку iм.Д.I.Чижевського, Кіровоградську обласну бібліотеку для юнацтва ім. О.М. Бойченка, Кіровоградську обласну бібліотеку для дітей ім. Т. Г. Шевченка та дендропарк.
Якщо врахувати той факт,що на знайомство з культурними надбаннями Кіровограду у нас була лише доба, то зрозуміло, що така програма була занадто насиченою.
Нам, як бібліотекарям, хотілося б більше поспілкуватися з фахівцями бібліотечної справи, але час був дуже обмежений. Варто зазначити що вражень від цієї поїздки багато, і вони залишаться надовго в пам'яті.
Фото-звіт скаже найкраще, ніж будь які слова:
Привітання від директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентини Животовської
 
 
 
 




Чесно скажу у такому вигляді в театрі почували ми себе не зручно

Ранок наступного дня, біля гуртожитку, в якому провели ніч

 
У дендропарку зранку


Біля облдержадміністрації
Зустріч з главою департаменту облдержадміністрації


 В обласній універсальній науковій бiблiотеці iм.Д.I.Чижевського

Зустріч з колегами - бібліотекарями Кіровограду



Савенко Лариса Миколаївна - директор обласної бібліотеки для юнацтва, особисто провела для нас екскурсію по бібліотеці, яка вражає своїми досягненнями, за що їй велика вдячність.



"Я їду додому"))

До речі  відстань від нас до Кіровограду біля 500 км. Дорога назад зайняла майже 12 годин, туди ми дісталися не на багато швидше. Це тому що дорога дуже погана ну і назад ми їхали вночі, під дощем, а ближче до ранку опустився білий як молоко туман, тому і так довго. 
Тобто в самому Кіровограді ми знаходилися приблизно стільки скільки їхали))

понеділок, 23 травня 2016 р.

Інтелектуальна складова свята до Дня Європи

Море радості і позитиву подарувало мешканцям міста святкування Дня Європи в Добропіллі, що відбулося 21 травня на Центральній площі  міста.  У підготовці та проведенні свята прийняли участь заклади культури та освіти.
Задачею Центральної міської бібліотеки була перевірка інтелектуальних знань учасників свята. Бібліотекарі підготували і провели пізнавально-розважальну вікторину «Подорож до Європи». Всі гості свята мали змогу перевірити свої знання про країни ЄС та дізнатися багато чого нового.

Найвищу активність та зацікавленість проявили діти середнього віку. Найбільш ерудованим учасником та переможцем вікторини  став  Михайло Кутовенко, учень 7-А класу, НВК № 4. Хлопчик вразив своїми знаннями про особливості країн Європи. За свої старання отримав солодкий подарунок. 

Великий вибір розваг в суботній день на площі міста  не залишив байдужим нікого: концертна програма, аква-макіяж, представлення країн від шкіл міста, повітряні кульки в небі та конкурс малюнків на асфальті, в якому взяли участь і бібліотекарі. 


пʼятниця, 20 травня 2016 р.

"Бібліотека, як середовище розвитку інтелекту та творчих здібностей: дитячий аспект"

Цікава та корисна зустріч в рамках занять в Методичному універі пройшла на базі Дитячої бібліотеки-філії № 5. Завідуюча бібліотекою - Рябовол Оксана Іванівна та злагоджений бібліотечний колектив гостинно зустрічали гостей: бібліотечних працівників нашої бібліотечної системи та бібліотекарів загальноосвітніх шкіл міста. 

З привітальним словом та побажанням плідної праці звернулася до всіх присутніх директор Добропільської міської ЦБС Ладченко Олена Віталіївна. В "інформаційних джунглях" - ми бібліотекарі, є проводниками з ліхтариками. На нас покладається велика відповідальність, не дати заблукати юним користувачам в цих "джунглях". Ми, працівники культури налаштовані на тісну, плідну співпрацю з закладами освіти, бо саме завдяки цьому виходить надзвичайно високий результат у закладанні інтелектуальних здібностей маленьких громадян нашої країни. "Освітній процес не обмежується тільки школами, тому бібліотеки - це той інструмент, який потрібно використовувати по максимуму, і ми готові виконувати свої функції", - зазначила Олена Віталіївна. 

Оксана Іванівна виступила з презентацією  та представленням виставки-досвіду. За багато років роботи, є величезний досвід роботи з дитячою аудиторією, яким варто поділитися. Це і розробка програм, списків літератури, майстер-класів, сценаріїв свят за різними тематиками, адже в бібліотеці проходять не лише літературні заходи. 
Своїм досвідом роботи ділилися колеги з таким натхненням та душевністю, що мені навіть знову захотілося стати бібліотекарем дитячої)) (це був ліричний відступ). Адже дійсно це цікава робота, нагородою за яку служить вдячність від відвідувачів, їх посмішки, їх роздуми над літературними творами та взагалі  над сенсом життя. Разом з колегами ми дійшли висновку, що неможна казати що сучасні діти взагалі не читають, або не достатньо інтелектуально розвинені. "Діти, які відвідують бібліотеки, відрізняються своїми здібностями та інтелектом. Це підтверджує безліч проведених заходів, з різних тем. Бібліотекарі використовують різні форми підходу для стимуляції дитячих здібностей", - переконала всіх присутніх Оксана Іванівна.
З клубом ерудитів, бібліотеки нашої системи працюють більше 10 років. Про співпрацю з цього напрямку розповіла Коваль Олена Вікторівна - завідуюча масовим відділом Центру дитячої та юнацької творчості. Почуття гордості за колег викликали її слова, що на дівчат-бібліотекарів завжди можна покластися, вони відповідальні, пунктуальні та завжди готові прийти на допомогу.

Бурлакова Юлія Олександрівна представила виставкову діяльність бібліотеки. Треба визнати, що виставки дитячої бібліотеки дійсно заслуговують похвали. Вони відрізняються яскравістю, актуальністю, привертають увагу користувачів. Бібліотекарі розуміють, що сучасних дітей важко зацікавити просто книгою, вони завжди привертають увагу до виставок, якимись "фішками" і це працює! Велику допомогу в оформлені виставок надає бібліотечний художник Борсук Олена Олександрівна. 
Яскравим прикладом вдалої роботи стала презентація виставки-цитати "У кожної людини свої зірки":

Враженнями про давню співпрацю поділилася Папето Ірина Олександрівна - завідуюча бібліотекою школи-інтернату. Багато цікавих заходів проведено разом, обмін ідеями, та фантазіями - дає плоди, не одне покоління школярів відвідали стіни дитячої бібліотеки. Заходи тут завжди успішні, а найголовніше що діти та вчителя задоволені, тільки позитивні враження залишаються на згадку і фото. Співпрацюючи разом, бібліотекарі шкільних та міських бібліотек завжди знаходять нові ідеї, які хочеться втілити в життя. 
"Літературні віражі" - так називалася практична частина з досвіду інтелектуальних ігор в бібліотеці, яку проводила бібліотекар Нечаєва-Боєва Наталя Олександрівна. З учнями 6-го класу школи-інтернат, які завітали на нашу зустріч з класним керівником Платовою Оксаною Іванівною, проводилися інтелектуальні перегони. З усіма завданнями діти впорались на вищому рівні, іноді навіть нам було важко згадати авторів чи назви творів, але інтелектуальних гонщиків команд "Шумахери" та "Стрітрейсери" це не бентежило, вони стійко діставалися фінішу. Не має значення, яка команда перемогла, важливо те, що всі присутні, і дорослі в тому числі, підняли свою "інтелектуальну планку". 
Мій виступ, був представлений у вигляді інтелектуального тренінгу на тему: "Hot Potatoes: інноваційна програма на допомогу бібліотекарям". За допомогою "Гарячої картоплі" можна створювати до 10 різновидів цікавих завдань для контролю та самоконтролю, таких як вікторина, аудіо-вікторина, кросворд та інші. Прикладом розробок в цій програмі є цикл віртуальних завдань під назвою "Віртуальна євровікторина".

Цікаво, змістовно, інформативно в теплій дружній атмосфері пройшла зустріч. Про це говорить і те, що нам не хотілося розходитися, було бажання поділитися враженнями і поспілкуватися ще. Спасибі організаторам - працівникам Дитячої  бібліотеки-філії № 5 за захід, який залишиться в пам'яті тільки з приємними спогадами.

четвер, 19 травня 2016 р.

День української вишиванки

Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. З нагоди цього дня працівники бібліотеки-філії № 3 Добропільської міської ЦБС прийшли у вишиванках. І бібліотека розквітла червоно-чорними, синіми барвами. Виставка – це завжди творчість. До Дня української вишиванки в бібліотеці оформлена виставка-фантазія «Червоними та чорними нитками», де були представлені художні вишивки виготовлені нашими користувачами, як дітьми, так їх мамами та бабусями. В рамках Дня вишиванок відбулася книжкова презентація під час якої читачі познайомились з історією цієї акції, традицією святкування, що символізує вишита сорочка, традиції вишивки української сорочки. Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код. В наші дні українська вишиванка є безперечним атрибутом вишуканого смаку. Вона стильно та гармонійно поєднується як з класичним костюмом так і з повсякденним одягом. А ще нагадує, що ми - українці, пам'ятаємо та шануємо наші звичаї і традиції. «Бережи українське - носи вишиванку!» - ці слова Ліни Костенко стали своєрідним заповітом для українців.
 

 
В Центральній міській бібліотеці відбулася до цієї дати бесіда- хобі "Свято вишиванки" та оформлено полицю-оберег "Українські вишиванки наче райдуги світанки".