Таким чином, проведення Тижня дитячої книги не тільки привертає читачів, розкриває їх приховані таланти, а й дозволяє звернути увагу дітей на необхідність систематично читати, навчити простим навичкам пошуку інформації та, в цілому, підняти культуру користувача бібліотеки.
На стенді «Бібліомістечко» дитячого абонементу розміщена велика кількість цікавої інформаціїї для маленьких читачів та їх батьків.
Для учнів 2-Б класу ЗОШ №10 (класний керівник Гапон В.Д.) була проведена гра-вікторина «Подорож по країні Читландії». Діти із задоволенням брали участь у вікторинах «Відгадай-ка», «Люблю казки», «Чи уважний ти читач?», конкурсах «Чи правда,що…», «Чарівна скринька» та «Знайди книгу». Веселощі, хороший настрій, дитяча активність -супроводжували весь захід від початку до завершення!
Діти та юнацтво побажали бібліотеці процвітання та успіхів, а, зі своєї сторони, пообіцяли забезпечити її кращими читачами!
Національно-патріотичне
виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління.
Любов до рідного краю, до своєї історії, до свого міста – це не просто слова.
За ними стоять долі багатьох синів і доньок України, які дійсно є патріотами
своєї держави. Іменно з цього напрямку розпочалася неділя дитячої та юнацької
книги в Дитячій бібліотеці.16
березня до бібліотеки завітали вихованці школи-інтернату на годину
роздумів «Я – громадянин України» разом в керівником гуртка Москаленко Наталею
Миколаївною. Бібліотекарі познайомили учнів з чудовою країною, в якій
вони живуть. Презентували книжково-ілюстративну виставку з краєзнавства
«Добропілля – чорний діамант».
В
інтернет-центрі дітей чекав відео-ролик Антона Ставицкого «Доброполье». Після
перегляду всі обмінялися думками про любов до свого міста та країни, що таке
патріот. Ось так невимушено пройшов захід по патріотичному вихованню в нашій
бібліотеці.
Конкурс "Найкращий читач" в ОШ №19 відбувся 17 березня, це II етап конкурсу «Найкращий читач». Напередодні в 6-х, 7-х, 8-х
класах пройшов відбірковий тур і 10 переможців першого етапу прийняли участь в
конкурсі.
На
конкурсі були присутні заступники директора ОШ №19 Литвинова Н.М. та Бірюкова
Л.Є., завідуюча дитячою бібліотекою-філією №5 Рябовол О.І. Ведуча
конкурсу – Сергеєва Л.Ф., бібліотекар шкільної бібліотеки.
Завдання II етапу конкурсу – представити улюблений твір. Жанри
були різнопланові – казки, вірші, проза. Автори вибраних творів теж були
різні – українські та зарубіжні.Розпочали конкурс
дівчатка 8 класів. Гиржа Ольга декларувала вірш Т.Г. Шевченка, Іващенко Богдана
представила твір Джона Гріна «Паперові міста». Переможницею стала Прохорова
Анастасія.Серед учнів 7-х
класів кращою була Вакарева Поліна, А Каплунова Катерина з віршем
В.Симоненка «Знаєшь, що ти людина» зайняла друге місце. Пройняв до сліз виступ
Сердюк Валерії, яка прочитала вірш «Я прийду з війни».Молодші дівчатка,
учениці 6-х класів вибрали для представлення прозові твори. Сердюченко Тая
презентували книгу Джоан Роулінг «Гаррі Потер і філософський камінь»,
Жосан Анастасія розповіла про героїв книги А.Волкова «Чарівник смарагдового
міста», у Перекотій Дар’ї улюблена книга Д.Дефо «Робінзон Крузо». А
найкраще представила свою улюблену книгу Щербакова Катерина - казки Г.Х.
Андерсена.
Журі підвело
підсумки під час проведення вікторини для всіх присутніх. Литвинова Л.М.
висловила зауваження і побажання, Рябовол О.І. подякувала дітям та
організаторам конкурсу за можливість почути гарні виступи та запропонувала
відвідати бібліотеку.
Закінчилася неділя дитячої та юнацької книги в дитячій-бібліотеці філії. Аналізуючи її проведення, бібліотекарі дійшли висновку, що в цьому році
вона проходила сумбурно та неорганізовано. Неділя розтягнулася на дві
неділі. Але як завжди заходи, організовані та проведені на достойному рівні.
23 березня на базі
та за проханням завуча та бібліотекаря ОШ №19 для учнів 6-х класів була
проведена година поезії «Етюд після дощу» до всеукраїнського дня поезії.Бібліотекарі розповіли про
поетичну творчість місцевих поетів. Було відмічено, що всі запропоновані
вірші пронизані любов’ю до природи, людини і відзначаються щирим
одкровенням душі. А ще вони пронизані мелодійністю, приваблюють ліричним
настроєм. Потім працівники бібліотеки провели огляд поетичних збірок, які
є в нашій книгозбирні. Зацікавили учнів книги з автографами авторів. Найбільше
привернули увагу вірші однолітків, які презентували свої вірші бібліотеці.
Зустріч пройшла у святковій
атмосфері та у доброму настрої. З надією на подальшу співпрацю та продовження
заходів у такому форматі, висловилися фахівці школи і виразили побажання
просувати читання серед учнів школи.
З 24 березня по 31 березня 2016 року в
ЦМБ проходив Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Це чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки як скарбниці знань. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, літературні години, книжкова виставка, скайп-зустріч з дитячою письменницею та віртуальний фотовернісаж.
Великий внесок в українську дитячу літературу зробив великий український письменник Іван Якович Франко. В 2016 році йому виповнюється 160 років. До цієї дати 25 та 30 березня у читальному залі ЦМБ пройшла літературна година для учнів 1, 2 та 3 класів «Весняний промінчик його життя», присвячена творчості великого українського письменника. Бібліотекарі підготували цікаві факти з біографії письменника, проілюстрували їх змістовною презентацією, зачитали дітям уривки з оповідань Франка про нелегке шкільне селянське дитинство, підготували перегляд мультфільму «Фарбований лис» за його казкою, а наостанок разом з малими пограли в українські народні ігри, такі як «Пиляти дрова», «Дощик», «Земля, повітря, вогонь». Захід сподобався, бо вийшов цікавим, змістовним і насиченим.
Також до цієї знаменної дати в ЦМБ була оформлена книжково-поетична виставка «Є така країна Франкіана». Виставка складалась з двох розділів. Розділ «Мій поклик – праця, щастя і свобода», був присвячений багатогранній творчості Івана Франка, який залишив нащадкам багату літературну спадщину, яка складається як з поетичних, так і з прозових, драматичних і публіцистичних творів. У наступному розділі під назвою «Іван Франко – розум і серце нашого народу» читачі могли ознайомитися з роботами науковців, присвяченими особистості письменника, його літературній творчості. Виставка широко представила масштабний талант Івана Франка як визначної особистості в історії і культурі України.
Також в рамках тижня проходив віртуальний фотовернісаж «В об’єктиві: я і книга». Його тематика була відповідна: діти і книги, як і що читають наші малюки, їхні читацькі вподобання і їхній, особливий і невимушений, погляд на читання. На соц. сторінках ЦМБ та на відеохостингу «YouTube» було представлено відео з добіркою світлин нашим маленьких читачів.
«YouTube» –
https://www.youtube.com/channel/UC9o0g77PBuhtYBqjZzdvQ4w
«Вконтакте» –
https://vk.com/public63935248
Заключним заходом тижня став захід, який відбувся 30 березня. До бібліотеки завітали вихованці старшої групи "Метелики" дитячого садку "Ластівка", які мали змогу поспілкуватися віртуально з цікавою творчою людиною, письменницею Анною Коршуновою. На початку віртуальної зустрічі письменниця познайомила дітей зі своєю помічницею ванільною лялька-феєю, яку створила сама.
Спілкування пройшло дуже цікаво і захоплююче пані Анна розповіла дітям про процес створення книги, її головних героїв та як вона стала письменницею, звідки черпала натхнення для створення своїх цікавих книжок. Діти з цікавістю слухали письменницю, задавали питання і ділилися враженнями від отриманої зустрічі.
Тиждень дитячої та юнацької книги був насиченим, всі заходи не пройшли без користі, сприяли залученню учнів до невичерпних джерел знань, розвитку творчості та пізнавальної діяльності, а також розвивали любов і повагу до книг та читання.
Зараз інформаційні технології, комп’ютеризація, Інтернет набувають все більшої популярності, але ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою. Адже, книга навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова, вчить бути чесними і працьовитими, виховує доброту, чуйність, вселяє любов до рідної Батьківщини, виховує почуття патріотизму.
І тому, метою заходів, які організували та провели працівники
бібліотеки-філії№2, було: заохочення дітей до читання, показати значення книги в житті людини, прищепити любов до книги, виховати бережливе ставлення до книги.
14 березня пройшла квест-гра
«Шевченкіана», приурочена черговій річниці з дня народження Кобзаря. В грі приймали участь вихованці Білозерського ОКЦ, а саме гурток сценічної майстерності «Затейники». Гра видалась напрочуд веселою, незважаючи на складну тему. В ході квесту команди пройшли маршрут по усьому творчому та особистому життю Т.Г. Шевченко. Гравці пригадали його вірші, картини, визначні дати з життя, а також пісні на слова митця. Старання дітей не залишились без уваги. Команда-переможець отримала грамоту, а кожен учасник свій обов'язковий подарунок – журнал.
16 березня з вихованцями вокального гуртка "Мрія" Білозерського ОКЦ, бібліотекарі провели музичний калейдоскоп «Шевченко і музика». Метою зустрічі було розкрили для дітей Шевченка з невідомої, музичної сторони. Ведучі розповіли гуртківцям про конкурси Шевченківської пісні, що на слова Великого Кобзаря написано більше 2000 пісень. Також, було запропоновано ознайомитись з унікальною акцією: близько 300 виконавців з 11 країн світу, створивши в Інтернет-просторі віртуальну Всесвітню капелу бандуристів, виконали пісню на слова Тараса Шевченка "Думи мої, думи мої". По закінченні зустрічі вихованці гуртка переглянули відео-попурі пісень на слова Поета, у виконанні сучасних майстрів музичної справи, а ведучі зробили висновок, що Шевченко досі живе і розвиває свою творчість, але вже за допомогою сучасників.
22 березня, в ЗОШ №18 для учнів 4 класу, відбувся казковий Франковий вернісаж «Чарівна скарбничка казок». Дякуючи цьому заходу діти наблизились до казкового надбання І. Франка. В ході гри учні поділились на 3 команди: «Найспритніші», «Наймудріші», «Найхитріші» та зіграли 4 конкурси. Діти відповідали на питання, складали пазли, розгадували ребуси. Звичайно, вони боролись за перемогу. І переможець таки був. Перемогла команда - «Наймудріші».
Дуже весело та активно проявили себе учні. Вони із азартом пройшли усю гру. Проте, не забували і про отриману інформацію. Більшість виявили бажання прийти до бібліотеки та почитати саме казкові твори Франка, адже діти вважали його виключно "дорослим" поетом. І те, що Іван Якович розкрився для малечі з іншої сторони та зацікавив їх своїми творами - головне, значить мета, яку ставили перед собою бібліотекарі, досягнута.
25 березня відбулася розважально-ігрова програма "Подорож до країни Забава". Приймали участь в ній вихованці середньої групи гуртка "Затейники" Білозерського ОКЦ. Певної тематики гри не було. Охоплювалось усе: і театр, і фільми, і мультфільми, і література. Головне що треба було робити - усе показувати і не промовляти жодного слова. І гравці справились із цим на відмінно. Вони показували предмети, емоції, почуття, художні твори, пісні та навіть інсценували казку "Ріпка" у жанрі «бойовик» та «комедія». Родзинкою зустрічі став виступ членів журі. Дітей дуже захопив сам факт того, що керівники гуртків, бібліотеки та навіть усього ОКЦ будуть загадувати казки, але журі продемонструвало свої акторські здібності та гідно пройшло це випробування. Загалом, діти залишились задоволені, вражені та нагороджені журналами та солодкими призами.
2 квітня велике свято у всіх любителів книги - Міжнародний День Дитячої Книги. І до цього свята, бібліотека-філія №2 з вихованцями Білозерського ОКЦ провела літературну гру «У Землі супутник – Місяць, у Людини- Книга». На заході діти дізналися про історію виникнення свята, помандрували по цікавих казкових стежках, відгадували героїв книг. Цікавим доповненням стала презентація «Тот, кто любит читать…», яка складалася з фотографій читачів бібліотеки. На закінчення бібліотекар нагадала дітям правила поводження з книгою і надала можливість гостям переглянути мультфільм «Гришкины книжки», про «дбайливе» ставлення до книжок.
5 квітня в дитячому садочку №19 "Сонечко" з вихованцями середньої та старших груп у ході гри-подорожі "Країна книжкова - країна казкова", говорили, що кожного з нас з дитинства супроводжує чарівна, загадкова "казка". Діти розповіли про свої улюблені казки, про те, хто їх читає. Бібліотекар в свою чергу повідомила дітлахам, що в квітні книги відзначають свій день народження, наголосила на необхідності читати та закликала правильно та грамотно використовувати комп'ютер та Інтернет і не забуваючи про користь книги. Додатком до слів бібліотекаря були яскраві презентації. Для закріплення отриманої інформації, перевірки знань казок дітьми та рівня читання в родинах, в кінці заходу пройшла вікторина.
На протязі Тижня Дитячого читання в бібліотеці діяла виставка малюнків «Казка в гості завітала». Виставку підготували вихованці дизайн-студії «Сувенір» Білозерського ОКЦ.
Тиждень дитячого читання приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!