Сторінки

четвер, 25 лютого 2016 р.

25 лютого - 145 років від дня народження Лесі Українки

25 лютого виповнюється 145 років від дня народження Лесі Українки видатної української письменниці, перекладачки і культурної діячки. На честь ювілейної дати пошуковик Google створив святковий дудл із персонажами з "Лісової пісні".
А бібліотеки Добропільської міської ЦБС відзначають свято поетеси проведенням ряду заходів. З метою популяризації української класики і сучасної україномовної художньої літератури в бібліотеці-філії№2 на абонементі в лютому оформлено виставку-ювілей «Є імена, і є такі дати…».
Перший розділ виставки «Дочка Прометея», присвячений 145-річчю від дня народження Лесі Українки. Користувачі бібліотеки мають змогу детальніше познайомитися з творами видатної поетеси, з книгами, документами, статтями із періодичних видань про Лесю Українку та її родину.
 
В ході співпраці зі школами міста бібліотекарі-філії № 3 відвідали бібліо-мандрівку для учнів 6 класу ЗОШ № 16 підготовлену шкільним бібліотекарем та класним керівником «Ти себе Українкою звала». Діти ознайомилися з книгами Лесі Українки, вивчили вірші напам'ять, інсценували уривок із оповідання "Дивна дівчинка", самі написали вірші, намалювали малюнки. Бібліотекарі бібліотеки-філії № 3 розповіли присутнім про життя і творчість поетеси, провели бесіду біля тематичної полички «Леся Українка – маленьким».



Конкурс читців "В сім'ї вольній, новій"

Міський конкурс читців «В сім’ї вольній новій» пройшов 24.02.2016 в Центральній міській бібліотеці в межах Всеукраїнського конкурсу читців, присвяченого пам’яті Т.Г. Шевченка.
Епілогом до конкурсу стали слова Кобзаря
Ну що б, здавалося, слова...Слова та голос — більш нічого.А серце б’ється — ожива,Як їх почує!..
Дійсно вихованці театральної студії "Дзеркало" та студії ведучих концертів та шоу-програм "Престиж" підготувалися так, що жодне сердце присутніх не залишилося байдужим. Разом з конкурсантами ми сміялися та плакали, переживаючи маленькі життєві дійства. Як багато емоцій може викликати поезія, українська мова, слова класика... В метушні повсякденності ми не замислюємося над цим, забуваємо слова "Заповіта". Великі спасибі всім учасникам конкурсу  за можливість доторкнутися до вічних істин, прописаних  у "Кобзарі". 
Важко вибирати найкращого із кращих. Всі учасники мали дуже високий рівень підготовки, але за умовами конкурсу повинен бути переможець. В молодшій віковій категорії нагородою гран-прі була відзначена Луняка Анастасія. В середній віковій категорії переможницею стала Лягуша Марія. Перше місце в старшій вікової категорії зайняла Шуман Тетяна. 
Велику подяку хочеться висловити керівникам конкурсантів Пустовіт Наталії Іванівні та Цехладзе Лілі Романівні за бездоганну підготовку учасників конкурсу.   

пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Практический курс "Особенности работы с офисными программами"


Современная библиотека уже не представляется возможной без компьютерных технологий. И не смотря на то, что в нашей библиотечной системе отсутствует специальная программа для автоматизации рабочих мест библиотечных работников, все же многие библиотечные процессы уже осуществляются с помощью компьютера. Конечно же не без дополнительного программного обеспечения. В программе Excel – ведуться электронные дневники, создаются списки на списание литературы, ведется единая регистрация читателей и в этой же программе подается отчет в МБО. Текстовый процессор Word – незаменимая программа при работе с текстом, а также для создания издательской продукции в библиотеке. С помощью программы Pablicher – очень удобно создавать разнообразные плакаты, надписи и афиши, в этой же программе создается наша газета «ЦБС». Ни одно массовое мероприятие не проходит в библиотеках без визуализации. Для этого необходимо знать все тонкости программы PowerPоint. Самая, интересная, сложная, на первый взгляд, но бесподобная программа в библиотечной практике – Access. В этой программе на данном этапе проходит ведение в тестовом режиме СКС (Систематического каталога статей)

Работать в  современной библиотеке сейчас может только настоящий профессионал -  начитанный, интеллектуально-грамотный  и креативный библиотекарь, специалист владеющий компьютерными технологиями.
Для того чтобы обменяться знаниями по работе с офисными программами, библиотечные работники собрались 19 февраля в Центральной городской библиотеке. Всех нас объединяет то, что в школе нас не учили работе на компьютере, мы все учимся в процессе своей профессиональной деятельности. Я горжусь тем, что со мной работают люди которые имеют огромное желание учиться и использовать свои знания в практике. 


понеділок, 15 лютого 2016 р.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).
10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.
15 лютого 2016 року виповнюється 27 років із дня завершення неоголошеної війни. Вона тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. 
Заходи з нагоди відзначення річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан проходять у бібліотеках міста.
"У кожного з нас є своє уявлення про війну - з прикладами та фактами, з фільмами та розповідями, з пам’ятниками та очевидцями страшних подій. У кожного з нас, якщо ми люди розумні, слово війна повинно асоціюватися зі словами - трагедія, голод, сльози, розруха та смерть. І коли я, бібліотечний працівник майже з 30-ти річним стажем роботи в бібліотеці, повинна організовувати і проводити заходи з воєнно-патріотичного виховання, я розгублююється. Чому? Тому що дуже важко розкрити тему війни і пояснити, чому виникають війни. Чому багато людей не цінують життя? Як розповісти дітям про війну? 
Але потрібно. І краще за мене це зробить кіно – документальне або художнє. Бо я не зможу передати все жахіття війни, трагедії тих, хто став її очевидцем. 
12 лютого, в нашій дитячій бібліотеці відбувся відео експрес-огляд документальних фільмів до Дня вшанування учасників бойових дій. Серед своїх відвідувачів, хлопчаків, проводжу експеримент - з'ясовую їх асоціації зі словом «війна». Лунають відповіді – бомбардування, вибухи, каліцтво, біженці, розбиті домівки, голод. Роблю висновки, що діти Донбасу вже багато знають про війну, не ту далеку – близьку. З розповідей своїх однолітків, які приїхали з зони бойових дій і знайшли притулок в нашому місті. З новин по телевізору. І дуже хочеться, щоб це були тільки розповіді, а не реаліїї нашого добропільського життя. Пройняло. Заставило трохи замислитися. Про себе подумала: «Краще розповідати про казки та чудові мандрівки та про щось світле та прекрасне». Не хочу розповідати дітям про війну." Ось так сумбурно, але щиро і відверто завідуюча дитячої бібліотекою-філією № 5 Оксана Іванівна Рябовол розповіла про захід, якій проводився в дитячій бібліотеці до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 

Кожен захід в бібліотеках з патріотичного напрямку важко продвоити, тому що всі події минулих літ перетинаються з сьогоденням. Герої Крут асоціюються з сучасними Кіборгами. Війна в Афганістані з подіями в Сирії. Не хочу і я розповідати про війну, але потрібно. Для того щоб на чужих помилках вчилися, щоб не допускали цього жаху в нашій країні, щоб розуміли, що війна це страшно. Але... не все залежить від нас... 
12 лютого 2016 р. в бібліотеці-філії№2 бібліотекар Корінецька Н.О. провела для дітей соціально значущої категорії годину пам'яті «Забуттю не підлягає». Мета: розширити знання дітей про історичні події афганської війни; виховувати повагу до воїнів-інтернаціоналістів та загиблих героїв. На початку заходу діти переглянули документальний фільм «Афганское эхо», потім ведуча розповіла присутнім про солдат, які жили на Добропільщині, а більш детально зупинилася на одному: Анатолії Михайловичі Нимико, який народився і жив в м. Білозерському. 

Для користувачів бібліотеки-філії № 4 бібліотекарі підготували викладку літератури «Забуттю не підлягає», яка склалась з історичних, документальних та художніх матеріалів бібліотеки.
З метою вшанування учасників бойових дій на території Афганістану, в читальній залі бібліотеки-філії №4 та Палацу Культури ім. Т. Г. Шевченка бібліотекарі оформили перегляд літератури «Сторінки афганської війни». Перегляд літератури акцентував увагу на важких, жахливих буднях війни. Під час перегляду присутні дізналися про безсмертний подвиг і героїзм тисяч синів і дочок України, проявлений при виконанні свого військового обов'язку, який назавжди ввійшов в історію України жахливою трагедією. Трагедією для сімей тих, хто не повернувся, трагедією для тих, хто повернувся скаліченим. І навіть для тих, хто пройшов війну живим та неушкодженим, - це також трагедія, оскільки повернулися вони вже зовсім «іншими» людьми. Побачене і пережите на афганській землі безслідно не пройшло ні для кого. Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє. Важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною. Сьогодні в умовах не оголошеної війни з сусідньою країною українські воїни демонструють патріотизм, мужність та відвагу захищаючи територіальну цілісність, вони гідні нащадки своїх дідів та прадідів.

11 лютого в читальній залі бібліотеки-філії № 3 було проведено виставку – реквієм «Рубіж мужності» для всіх категорій користувачів. Бібліотекарі розповіли про події Афганської війни 1979-1989 років. Мова йшла про те, що ця дата дає можливість подивитися на нашу історію, дати їй об'єктивну оцінку, і зрозуміти, що головним героєм цих подій був солдат, який виконував свій військовий обов'язок. Ця війна в Афганістані! Ми її завжди пам'ятатимемо, вона завжди болітиме нам і буде сумним нагадуванням про ті страшні часи і нашу причетність. Матеріали виставки з цікавістю були переглянуті читачами.
Все більше й більше віддаляє нас час від грізних подій в Афганістані 1979-1989 років. Та пам'ять про воїнів, на плечі яких лягли тяжкі випробування на чужій землі, житиме у віках.

середа, 10 лютого 2016 р.

Результати пост-опитування після проведення семінару "Ефективне використання інформаційного потенціалу бібліотеки"

Після семінару, який пройшов 4.02.2016 в ЦМБ всім колегам, які його відвідали,  було запропоновано пройти анонімне Пост-опитування. На семінарі було присутньо 20 спеціалістів, з них відповіли на питання 19. Дослідження показало що більшість присутніх вважають зустріч цікавою, корисною та інформативною. Середня оцінка загального рівня семінару - 4,6. Аналіз планів-звітів, який провела І.О.Козачук виявився змістовним та корисним, із 19 опитаних - 15 оцінили її доповідь на 5. 
А ось таким чином розділилися голоси за доповідь однієї з бібліотек:
З усіх представлених досвідів, найбільше сподобався досвід роботи бібліотеки-філії № 2.  За нього віддали свої голоси 7 респондентів. Абсолютна більшість, а точніше всі, вважають що потрібно використовувати інтерактивні форми роботи під час наступних зустрічей, Також всі колеги будуть використовувати в своїй роботі навички та знання які отримали, завдяки зустрічі (і це дуже приємно)

Ще раз всім велике спасибі, за участь в семінарі, за підготовку, за відповіді у пост-опитуванні. Ваші відповіді, дуже важливі для аналізу роботи МБВ і планування подальшої роботи.

понеділок, 8 лютого 2016 р.

А як ви готуєтесь до Дня всіх закоханих?

В Центральній міській бібліотеці в п'ятницю 5 лютого в АРТ території пройшов майстер клас з виготовлення книжкових закладок у вигляді сердечка. Такі серця ми виготовляли за допомогою гачка та ниток. Бібліотекарі вже приготували подарунки для найулюбленіших читачів. А тепер черга читачів приходити вчитися робити сюрпрайзи для дорогих серцю людей. Ласкаво просимо в АРТ територію, тут вас навчать різним технікам рукоділля. 


пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

"Ефективне використання інформаційного потенціалу в бібліотеці"

"Ефективне використання інформаційного потенціалу в бібліотеці"  - таку назву мав семінар що відбувся в Центральній міській бібліотеці 4.02.2016. На зустріч були запрошені всі бібліотечні працівники системи. 
Відкривала семінар директор Добропільської міської ЦБС Ладченко Олена Віталіївна. Бібліотечна галузь не стоїть на місці, законодавство постійно змінюється і спеціалісти повинні володіти останньою інформацією. Олена Віталіївна розповіла про нове в законодавстві, роз'яснюючи всі важкі для сприйняття, питання.   
Козачук Ірина Олександрівна - заступник директора ЦБС проаналізувала плани-звіти надані бібліотеками. Зазначила на що потрібно звертати особливу увагу при підготовці планів та звітів. Докладно пояснила як потрібно обирати форми роботи бібліотечних заходів, і про потребу обгрунтовувати обрану форму у звітах.   
Методист МБВ - (це я)  Шуман Ольга Володимирівна в своєму виступі-презентації намагалася донести до всіх присутніх про необхідність використовувати свій потенціал. Не тільки потенціал бібліотеки, як інформативного центру, а свій творчий, професійний і креативний особистий потенціал кожного працівника. Тільки з великою любов'ю до своєї професії і бажанням виконувати свою справу добре, будь-яка робота буде виходити найкраще.
Бібліотечні працівники бібліотек-філій  представили свій досвід роботи на тему "Ефективне використання інформаційного потенціалу в бібліотеці".  Всі намагалися показати і розкрити найкращі сторони своєї бібліотеки. І дійсно, враховуючи можливості, бібліотеки намагаються використовувати всі доступні ресурси в своїй роботі. 
Інформаційний потенціал в наших бібліотеках майже необмежений, а завдяки прояві особистого потенціалу бібліотекарів, його можна використовувати ще ефективніше. Тож є ще над чим працювати, до чого рости, і чого прагнути.
Велика подяка всім за участь, за підготовку, за розуміння. Успіхів в роботі! І пам'ятайте про свій особистий необмежений потенціал! 


















середа, 3 лютого 2016 р.

Центральна міська бібліотека - переможець конкурсу проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»

Офіційний сайт УБА повідомляє про те, що Центральна міська бібліотека Добропільської міської централізованої бібліотечної системи стала переможцем конкурсу проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»). 
У конкурсі взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання, відповідно до графіка,  укладеного Головним тренінговим центром для бібліотекарів УБА.