Сторінки

вівторок, 22 грудня 2015 р.

Конец года - усталость от отчетов, но праздничное настроение

Декабрь, пожалуй, один из самых напряженных месяцев в библиотечной работе. Планы и отчеты, подведение итогов года и надежды на большее и лучшее в новом году. Так хочется немножко отвлечься от цифровых и текстовых отчетов... А тут в Киеве проходил мастер-класс по созданию презентаций в Prezi . Мне так хотелось оказаться там, научиться тоже создавать презентации в этом уникальном сервисе, но телепортацию пока не придумали, поэтому пришлось свои желания воплощать в жизнь путем самообразования. 
Строго прошу не судить, это первая презентация, с минимальным набором навыков  и умений, но от всей души. 
 Уважаемые коллеги! С наступающим новым годом! Предпраздничное, настроение, ожидание и предвкушение чуда, всегда приятнее, даже чем сама новогодняя ночь. 
С наступающими праздниками!



И еще очень красивое видео-поздравление от автора SFoty поздравительные открытки и музыкальные видеоклипы

понеділок, 14 грудня 2015 р.

Тренінг "Медіаграмотність для громадян"

Тренінг "Медіаграмотність для громадян"  в Центральній міській бібліотеці  для бібліотечних працівників великого Добропілля провела цікава людина - журналістка, громадська діячка, тренер Ірина Гамбарян. 
З перших хвилин Ірина  поставила всіх присутніх в ступор. Не буду розкривати тренерські секрети, але одразу їй вдалося заволодіти аудиторією, а нас було більше 30 самодостатніх, розумних жінок, з великим досвідом за плечима, які вже мають свій погляд на багато речей, в тому числі і на медіапростір. 

Що таке медіа? Як фільтрувати інформацію? Як роздивитися фейк? Що таке інформування і пропаганда, і чим вони відрізняються? Яка інформація є правдивою? Що таке об'єктивне і достовірне джерело інформації?  Ці та інші питання були розглянуті на тренінгу. Тепер я розумію чому така форма роботи називається тренінг.  Ту інформацію, яку я отримала сьогодні, я не забуду вже в жодному разі. Багато прикладів, маркерів, асоціацій залишилося в мене після сьогоднішньої зустрічі.  
В компанії з неординарною тренеркою, ми провели цілий день і розставалися на позитиві. День видався цікавим і плідним. 

Дякуємо, Ірино!

понеділок, 7 грудня 2015 р.

7-12 грудня 2015 року - Всеукраїнський тиждень права

Одну з просвітницьких ролей у підвищенні рівня правової освіти населення, створенні належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов'язки відіграють бібліотеки нашого міста. 
Пропоную переглянути презентацію:
Проведення Всеукраїнського тижня права започатковано Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» від 8 грудня 2008 р. № 1149/2008
Цим Указом встановлено започаткувати проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.  Цей день є нагадуванням про те, що кожен політик, державний діяч, державний службовець, виконуючи функції, які покладені на нього суспільством, повинен працювати у першу чергу в ім’я людини.
Сьогодні у суспільстві виникає величезний інтерес до права як механізму безконфліктної реалізації своїх інтересів. Правом урегульовуються складні соціальні відносини, забезпечується сталість суспільного розвитку, виховується нове покоління. Для втілення цього в життя необхідно, аби кожна людина була освічена в праві, щоб кожний не лише знав, але й умів застосовувати правові знання.
Місія «Тижня права» – утвердження поваги до права та довіри до правників як правової традиції в українському суспільстві.
Мета «Тижня права» – проведення загальнонаціонального правового форуму, під егідою якого кожен правник чи правнича інституція робить безпосередній внесок на благо суспільства, його учасників.
Бібліотеки Добропільської міської ЦБС активно долучаються до Всеукраїнських заходів по підвищенню правової освіти населення. В 2015 році в період з 7 по 12 грудня в бібліотеках відбудуться тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру.

- Офіційне відкриття кіноклубу правової просвіти Docudays UA "ГороDOC" при Центральній міській бібліотеці  - 10 грудня
- "Засади Е-урядування" Рекомендаційна тематична полиця ЦМБ 
- "Мої права - моє життя" - тематична виставка БФ № 4
- "Ми обираємо життя" Судове засідання БФ 4
- "Право. Мораль, спільне і відмінне, їх місце в системі правових норм" Година розмови БФ 3 - 9 грудня
- "Казкові правопорушники" Вікторина БФ 2 - 10 грудня
- "Знаємо свої права - виконуємо свої обов'язки" Правознавча година БФ 2 - 12 грудня
- "Закон про мене і мені про закон" Тематична полиця БФ 1
- "Знай свої права та обов'язки" - виставка-роздум БФ №5

пʼятниця, 4 грудня 2015 р.

Заявку на електронну перепустку в зону АТО допоможуть оформити в бібліотеці

Служба безпеки запустила сайт, на якому можна подати електронну заявку для отримання перепустки в зону АТО.
На відповідному ресурсі  можна подати заявку.
Для подання заявки на отримання дозволу на в'їзд/виїзд із зони АТО спочатку необхідно зареєструватись на сайті.
Крім того, обов'язковим для заповнення є поле "Мета та маршрут переміщення осіб в районі проведення АТО". Охочим оформити перепустки також слід заповнити поля з особистими даними -  ім'я, дату народження, телефон та ідентифікаційний код, дані паспорта, адресу фактичного проживання та реєстрації, вказати маршрут та мету проїзду.
Завдяки безкоштовному доступу до ресурсів мережі Інтернет, в бібліотеці кожен бажаючий може внести себе до Реєстру дозволів на переміщення осіб в районі проведення АТО. Не кожен відвідувач бібліотеки добре орієнтується в комп'ютерних технологіях, тож бібліотекарі допомагають зареєструватися користувачам, на підставі наданих документів. В жодному разі бібліотека не оформлює перепустки і тим більше не видає, в силах бібліотекарів лише надати допомогу у користуванні з інформаційними ресурсами.

вівторок, 1 грудня 2015 р.

"Я люблю тебе, Життя!" - до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Життя диктує такі реалії, що насущною проблемою становиться необхідність поширення знань про страшну хворобу, справжню епідемію сучасності, чуму 20-го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД. 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. До цієї дати 10-класники ЗОШ № 19 організовані класним керівником Хунджукашвілі Ларисою Семенівною провели для учнів школи тематичний калейдоскоп під назвою «Я люблю тебе, Життя!». 
На заході були присутні керівництво школи, працівники Центральної міської бібліотеки а також завідувачка кабінетом по боротьбі зі СНІДом - Корнієнко Ольга Сергіївна, яка зауважила що офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все більше змушує нас відчувати глибоку тривогу. Наше місто Добропілля знаходиться на першому місці в Донецькій області по захворюваності на СНІД. Ця інформація повинна змусити замислитися кожного. 
Краще усвідомлювати страшну статистику, шляхи можливого зараження та наслідки хвороби змушували нас десятикласники. Постановки, вірші, пісні, відео-презентація, книжкова виставка, танці - все було гармонійно об’єднано в один захід з однією метою – донести до кожного присутнього, що СНІД – це не хвороба – «десь там, з кимось», СНІД – це стосується кожного. 
Зробити правильні висновки допомогли всім присутнім – розставлені акценти. Дійство, що відбувалося на сцені, не давало можливості розслабитися ні на хвилинку. Дівчата ведучі повідомили, що на нашій планеті кожні три секунди народжується одна дитина. На Землі нас більше 7 мільярдів осіб, а хворих на СНІД близько 60 мільйонів. Згадали також відомих, талановитих людей, які померли від цієї хвороби. Скільки, можливо, ще прекрасного могли б вони принести в наше життя, але не судилося. Підібраний відеоряд – про забавних немовлят, закоханих хлопця та дівчину, про нерозбірливі статеві стосунки та про хворобу СНІД - чіпають до глибини душі. 
Театральна постановка «Боротьба добра зі злом», націлена була залишити сильні враження не тільки у дорослих. Символічним було, навіть те, що дівчинка в образі Добра була освітлена сонячним промінням. Було помітно як зал захопивши подих слідкує за тим, що ж вибере хлопець. Всі видихнули, коли все ж таки від обрав вірний «білий» шлях. 
Не залишив байдужим і вірш «Про СНІД».
Розповідається в ньому про щасливий початок сімейного життя – весілля, яке затьмарила одна лиш помилка нареченого на парубочий вечірці – «Аналізи все викрили на раз, Всі наслідки відвертої вечірки. За свій хвилинний збуджений екстаз, Давид розплатиться ну дуже, дуже гірко»…Так, один не вірний крок, і життя однієї родини перетворилося на справжнє горе…
Неймовірно сильні враження залишив цей захід. Фінальним акордом стало виконання всім відомої пісні «Ты знаешь так хочется жить» гр. Рождество. Усвідомлюючи всю небезпеку, яку несе СНІД, всі присутні обіцяли всіма можливими способами берегти себе та своїх близьких, цінувати своє життя та здоров’я.


Методист Добропільської міської ЦБС
Шуман О.В.

пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

Сумні сторінки історії, які варто пам'ятати - День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій


Остання субота листопада - дата, яка змушує стікати сльозами душу кожного українця, адже в цей день відзначається пам`ять жертв страшного геноциду проти українського народу, скоєного сталінським кривавим режимом. 
ЦМБ Викладка-спомин "Біль України - Голодомор"
З метою вшанування цієї скорботної події в бібліотеках Добропільської міської ЦБС проводились сумні заходи, демонструвалися книжкові виставки з даної тематики. Так в читальному залі Добропільської Центральної міської бібліотеки увазі всіх відвідувачів було представлено книжкову викладку-спомин «Біль України – Голодомор». Бібліотека має у своєму фонді велику кількість літератури, присвячену тим страшним рокам. Це двохтомник «Національна книга пам`яті жертв Голодомору. Донецька область», низка видань, у яких тема Голодомору є наскрізною. Це «Український Голокост», «Як нас морили голодом», «Гірка пам`ять», «Голодомор – геноцид українського народу», «Розсекречена пам`ять» та інші. Експозиція була цікавою всім, хто цікавиться історією нашого народу та злочинами тоталітарних режимів.

Згадайте нас – бо ми ж колись жили. 
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.

                                          Н. Виноградська

Бібліотека-філія № 1
Виставка-спогад "Засвіти свічку пам'яті"
Зараз існує думка, що говорити про голод - це озиратися назад. А що ми там знайдемо? Ми повинні дивитися у завтрашній день, а не озиратися назад. То чи треба сьогодні говорити про голод?... Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу. Як казав американський філософ Джордж Сатаян “Народ, який не пам’ятає свого минулого, приречений знову його пережити”.
В рамках щорічних заходів із вшанування пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій на Україні, в листопаді місяці, на абонементі бібліотеки–філії №1, широке коло читачів звертали свою увагу, ніби озиралися в минуле, на виставку-спогад «Засвіти свічку пам’яті у серці». 
Окрім книг на виставці-спогад розташувалася одна маленька річ – свічка. Свічка символізує нашу пам'ять і нашу скорботу про мільйони загублених життів наших українців. Це знак нашої пам’яті. Також працівники бібліотеки долучаться до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку», яка проходить кожного року в останню суботу листопада, коли в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів, та запалюється свічка, яка символізує скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів. Цих вогників має бути як найбільше. Вони потрібні для кожного з нас.
Бібліотека-філія №5
Виставка-реквієм "Великий голод-вічний гріх"
Поглибити знання користувачів бібліотеки про Голодомор 1932-1933 рр. в нашій країні, його причини та наслідки, виховувати в громаді почуття стурбованості долею кожної людини; навчати сприймати чужий біль, сприяти бажанню вивчати історію своєї держави, берегти її традиції призвана виставка - реквієм «Великий голод – вічний гріх», яка була організована в Дитячій бібліотеці - філії №5 до чергової річниці цієї сумної події. Свічечка, запалена в цей день, символізувала скорботу української нації по жертвам голодомору.


Бібліотека-філія № 4 Виставка- перегляд
"Голодомор - гірка пам'ять українськоuо народу"
27 листопада на годину пам’яті «Людської пам’яті свічку запали» бібліотекарі бібліотеки – філії №4 запросили учнів Білицького професійно – технічного ліцею № 83 (група 23). Бібліотекар Піщенко Н.В. підготувала книжкову виставку – перегляд «Голодомор – гірка пам'ять українського народу" та провела бібліографічний огляд літератури «Злочин проти нації». Також учням було запропоновано відвідати сайт Державної бібліотеки для юнацтва, де можна знайти перелік електронних джерел, присвячених подіям голодомору в Україні. Бібліотекарі надають усім відвідувачам інформацію про події тих страшних років у повному обсязі завдяки літературі, наявній у фонді, тематичній теці «Забуттю не підлягає».

З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, бібліотекарі бібліотеки-філії№2 підготували перегляд літератури «Голодомор – страшне лихо ХХ століття». Читачі мали можливість переглянути сучасні українські книги, які висвітлюють причини, хронологічний перебіг та наслідки геноциду проти українського народу.
27 листопада 2015 року бібліотека провела урок пам’яті «Не втихне біль Голодомору» для учнів 11 класу ЗОШ №13. Захід проводився сумісно з учителем української мови та літератури Богуш Т.М. Також відвідала захід бібліотекар шкільної бібліотеки Лягуша Т.В.
Основним завданням уроку було ознайомлення учнів із подіями 1932-193 рр., виховання правильного ставлення до історії нашої країни, почуття співчуття до горя нації, роз’яснення істинних мотивів виникнення голоду.
Інформацію, яку до них доносив бібліотекар, учні сприйняли дуже добре, пропустили усі страшні факти з історії тих років крізь себе. Намагались уявити, що саме переживали люди в ті страшні роки. А розповідь ішла про причини виникнення голоду, про те, в які рамки заганяли людей і як вони намагались вижити в тих жахливих умовах. Як вони боролись і як не могли побороти головного ворога — смерть.
Також учні дізнались про величезну кількість пам’ятників та мемореалів жертвам Голодомору завдяки презентації «Свіча пам’яті».
Після цього, увесь клас, разом з ведучими та гостями, запалив свічки та пом’янув усіх підкорених голодом людей, хвилиною мовчання.
На довершення пролунала пісня Оксани Білозір «Свіча», яка музикою та піснею розкрила для глядачів ще краще увесь трагізм та горе тих подій.
На останок, вчитель провела невеликий огляд творів присвячених подіям часів Голодомору, які учні вивчатимуть.
28 листопада рівно о 16.00, в День пам'яті жертв голодоморів в Україні, працівники бібліотеки та читачі - запали свічки пам’яті по безневинно померлих з голоду.

вівторок, 24 листопада 2015 р.

21 листопада Україна святкувала День Гідності та Свободи

      В українському календарі з’явився ще один пам’ятний день. Президент України    П. О. Порошенко підписав Указ про День Гідності  та  Свободи, який ми  українці, віднині і навіки будемо відзначати  21 листопада.  Його мета – це утвердження в Україні  ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної  інформації про доленосні події  в країні, а також віддання  належної шани патріотизму  й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей.
                      ЦМБ
        Бібліотека- філія № 5 
       На абонементі Центральної міської бібліотеки експонується тематична полиця «У Революції гідності – доля народу», присвячена Дню Гідності та Свободи. 
         В бібліотеці-філії № 5 працівниками підготовлено прес - реліз «Україна – територія гідності і свободи». Виставлення містить матеріал, який має за мету ознайомити учнів з історією виникнення свята: пояснити поняття « гідність» та «свобода» ; формувати розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.
      В бібліотеці- філії № 1 до цього свята підготовлено інформ-хвилинки " Велична і свята, моя ти Україно".
    14 листопада, у рамках відзначення Дня Гідності та Свободи бібліотека-філія№2 провела патріотичну годину «Україна – країна гідності і свободи». На захід запросили вихованців дизайн-студії «Сувенір» Білозерського ОКЦ. Мета заходу: зацікавити дітей історією свого народу та країни; виховувати почуття патріотизму, національної гідності, гордості за свою Батьківщину. Ведучі (керівник гуртка Лєпілєна Л.Ч. та бібліотекар Демчук Л.М.) довели до відома гуртківців інформацію про запровадження Президентом України Петром Порошенком нового свята під офіційною назвою «День Гідності і Свободи». Потім зробили екскурс в історію нашої держави, нагадали її трагічні події і роки, ті лихоліття, які пережив український народ, борючись за незалежність і свободу рідної держави, зупинились на листопадових подіях 2013 р., коли тисячі свідомих українців піднялися на Революцію гідності. Діти переглянули відеоролик «Воины Света – Небесная Сотня» і простежили хронологію подій Євромайдану.
Бібліотека-філія № 2
 На закінчення ведучі сказали: «Батьківщина – це рідний край, у якому людина народилася і живе. Ми повинні любити і шанувати свою Батьківщину, пишатися нею і все зробити для того, щоб наш рідний край став ще кращим, бо Батьківщина у кожного одна. Наша Батьківщина – це Україна.»  

Бібліотека-філія № 3
      У рамках  відзначення  Дня  Гідності та Свободи  в читальному залі бібліотеки-філії № 3 експонувалась інформаційна поличка, присвячена патріотизму й мужності громадян. Для користувачів на їх розсуд, була презентована книга з фонду нашої бібліотеки Романа Лубківського «Янгол у снігах». Бібліотекарі ознайомили читачів, про своєрідне відображення доленосних  подій  і настроїв, що завершилися українською Помаранчевою революцією у  листопаді – грудні 2004року.  

В бібліотеці-філії № 4  до свята демонстрували Викладку літератури "Україна - територія Гідності та Свободи" А також було проведено бібліотечну інформину "Україна гідна Свободи"
День Гідності та Свободи який відзначається 21 листопада - це день, який змінив хід історії України. Сподіваємося що це лише початок до кращого майбутнього. Надія на добрі зміни в нашому суспільстві та Державі не покидає українців. Миру всім нам!

понеділок, 16 листопада 2015 р.

Декомунізація - бібліотекарі проконсультують

В рамках  інформаційної кампанії по роз’ясненню норм Закону України про «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганді їхньої символіки» в бібліотеках Добропільської міської ЦБС  підготовлені викладки документів, розміщено інформаційні-стенди за допомогою яких,  кожен користувач бібліотек у вільному доступі зможе знайти відповіді на питання, які хвилюють його стосовно цього закону. Бібліотекарі також надають консультації стосовно трактування закону. Тут можна подивитися детальне роз'яснення Закону про декомунізацію 

Центральна міська бібліотека м. Добропілля









Дитяча бібліотека-філія № 5
м. Добропілля




Бібліотека-філія № 4 
м. Білицьке





Бібліотека-філія № 2
м. Білозерське







Бібліотека-філія № 3
с.м.т. Новодонецьке








пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

Подорожі методиста (Бібліотека-філія № 1, Бібліотека-філія № 5, ЦМБ)

Бібліотека-філія № 1, дитяча бібліотека-філія № 5 знаходяться в нашому місті Добропіллі, тож  і подорожувати довелося пішою ходою. Тут я буваю частіше ніж по філіям в інших містах, тому і вражень у мене не так багато. Добре облаштовані бібліотеки -  нові меблі, тепло, світло, комфортно, затишно. Міські бібліотеки - являються сучасними інформаційними центрами. Ласкаво просимо до бібліотек!

Подорожі методиста (Бібліотека-філія № 3)

Бібліотека-філія № 3 знаходиться в селищі Новодонецьке - наша найсуперечливіша бібліотека. Чому суперечлива? Тому що в тих умовах, яких тут працюють люди,  мати  таке велике бажання працювати як у них, неможливо.  Бібліотека знаходиться  в колишньому приміщенні дитячого садку. Займає одне крило, інше крило, як нам розповіли господині, займає "творчій бомж", іноді він навіть грає на фортепіано, яке залишилося ще від дитячого садка.  Вид з вікна, дещо нагадує якийсь фільм жаху. Бібліотека не підключена до водовідведення, не опалюються в зимовий період зовсім. Важко уявити, як тут взагалі можна працювати. Але наші бібліотечні працівники вражають своєю самовідданістю професії.

Третя філія тримайся! Будемо сподіватися, що вже зовсім скоро і для вас настануть добрі часи. Ми від всієї душі цього вам бажаємо!  З вашою працьовитістю,  та ідеями  вам не вистачає тільки  доброго приміщення з комфортними умовами для праці.

Подорожі методиста (Бібліотека-філія №2)

Бібліотека-філія № 2 знаходиться в місті Білозерське. Тут нас зустрічали тепло і в прямому, і в переносному сенсі. В цій бібліотеці відносно тепло. Бібліотекарі натягли плівку на величезні вікна. Дещо загубилося світло, але все ж енергоекономніше. Не дуже красива підлога (її видно на фотографіях) Але дуже гармонійно, відчувається що з душею, оформлено виставки. Багато тематичних папок на різні тематики. Сподобалося, що в приміщенні бібліотеки все розміщено дуже компактно. Немає нічого зайвого і в той же час все необхідне під рукою, всі виставки, всі стенди - все на своєму місці.
 
Дякую бібліотечним спеціалістам за любов до своєї професії, за великий творчий потенціал і бажання працювати.

Подорожі методиста (Бібліотека-філія № 4)

Осінь - складний період для бібліотечних працівників. Це пора звітів та планів на новий рік. Як же працюють наші бібліотеки? В яких умовах? Які проблеми є нагальними на сьогоднішній день? Всі ці питання з'ясовувала я на місцях. 
Першою  бібліотекою в яку я відправилася стала бібліотека-філія № 4 в місті Білицькому.  
В складних умовах доводиться зараз працювати бібліотекарям, бо в приміщенні школи, де знаходиться бібліотека робиться капітальний ремонт. Тож приміщення не опалюються. Дуже холодно і від того, не комфортно. Одне заспокоює, що після ремонту все налагодиться і стане знову тепло і затишно. 
Сподобалося мені в бібліотеці, не дивлячись на холод. Яскраво оформлені виставки, доповнюють одна-одну і перетворюються на одну велику композицію. Багато інформації можна дізнатися з оформлених стендів. Цікавим методом вважаю розміщення виставок серед стелажів. Це тематичні виставки на екологічну тематику, а також затишний куточок профорієнтаційної направленості, де можна присісти, почитати, зосередитися. 


Дякую господиням за гостинність, привітливість і відданість своїй праці. Тримайтеся наша четверта філія, Вам  зараз холодно і тому дуже важко працювати.  

середа, 4 листопада 2015 р.

9 листопада - День працівників культури і аматорів народного мистецтва

Професія культурного працівника, особлива, вона покликана дарувати радість душі, наповнювати високими і світлими почуттями, вчити розуміти прекрасне. З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, День працівників культури і аматорів народного мистецтва став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови. Адже дійсно культура і  рідна мова взаємопов’язані поняття. Відродження, збереження, розвиток і пропаганда національної культури і мови займає першорядне місце в діяльності всіх закладів культури нашого міста.  
Велике спасибі культпрацівникам клубних закладів, працівникам ЦДЮТ, вихователям музичних шкіл, бібліотечним спеціалістам за збереження духовності в нашому місті. Саме завдяки вашій праці людські серця тремтять і б'ються, і саме в цей момент людина починає відчувати що є такі почуття, які не висловити словами, їх можна відчути тільки душею.  
Не можливо бути працівником культури і бути бездуховною людиною. Для успішної праці необхідні такі якості як творчість, креативність, духовність, розуміння значущості своїх дій. Згадайте, які чудові концерти до різноманітних дат проходять в нашому місті. Яскраві та запальні танці танцювальних колективів, дзвінкі голоси  вокалістів, витонченість і досконалість виконання вихованців музичних шкіл завжди дарують тільки позитивні емоції. Важко уявити, яка велика задача стоїть перед керівниками цих гуртків  -  потрібно вкласти частину душі в своїх вихованців. Тоді вони і досягають висот своєї майстерності, займають перші місця в обласних, державних і міжнародних конкурсах.
9 листопада являється святом і аматорів народного мистецтва. Ви захоплюєтесь вишивкою, плетінням із лози, художнім розписом, керамікою, плетінням? Це і ваше свято також! Зберігайте традиції, передавайте свої знання іншім поколінням, поділіться своїм досвідом та майстерністю. Витвори «золотими» руками також здатні доторкнутися до тонких граней людської душі.
 А ви давно були в бібліотеці? Сучасна бібліотека це не просто книгозбірня, це повноцінно працюючий інформаційно-культурний центр. Працівники бібліотеки продовжують ламати стереотипи і уяву про свою діяльність. Сучасний бібліотекар не просто хранитель книг, це досвідчений професіонал, інтелектуальна і різнобічно розвинена особистість, яка здатна успішно нести в суспільство знання. Комп’ютерні технології внесли великі корективи в роботу сучасного бібліотекаря, але це не заважає йому виконувати свою важливу місію – прищеплення любові до книги та читання.
Бути працівником культури важко, люди не одразу розуміють значущість цієї професії. Ми не спасаємо життя, як медпрацівники – ми лікуємо людські душі. Ми не розшукуємо шахраїв і злочинців, як працівники правоохоронних органів – ми шукаємо тільки натхнення. Ми нічим не торгуємо, як працівники торгівлі – ми можемо запропонувати тільки їжу духовну. Але незримою силою праця культурних працівників формує національну спільність, робить нашу культуру неповторною, помітною серед світових культур.
Зі святом Вас, працівники культури і аматори народного мистецтва! Своєю працею та силою духу ви звеличуєте велич нашої країни, саме завдяки вашій ініціативі  і творчій думці здійснюються добрі переміни у нашому суспільному житті. Нехай не покидає вас натхнення, добрий гумор і творчій запал. Бажаю міцного здоров’я, сонячних днів, взаєморозуміння і любові. Нехай здійснюються ваші життєві плани, надії і мрії. Миру всім нам і душевного спокою.

пʼятниця, 30 жовтня 2015 р.

Форматирование документа в Word 2010

Каждый день работая с документами, далеко не каждый среднестатистический пользователь знает о элементарных возможностях быстрого форматирования текста в программе Word2010. В предоставленном видео, возможно несколько сбивчиво и очень кратко, я останавливаюсь на основных моментах форматирования: для чего нужно форматирование и в конечном итоге как можно быстро изменить вид документа, а также как добавить оглавление и титульную страницу. 

Создавайте свои документы красивыми и профессиональными. 

четвер, 29 жовтня 2015 р.

Googlе Календарь: как им пользоваться?

И снова немного о календаре, которым я пользуюсь и предлагаю осваивать в работе коллегам из филиалов Добропольской ЦБС. Лучше, как говорится -  один раз увидеть, чем сто раз услышать. Предлагаю вашему вниманию короткий обзор по использованию календаря предлагаемого Методико-библиографическим отделом.   

Ссылка на  Календарь памятных и знаменательных дат 2016 (PDF)
Обычно при планировании библиотекари всегда опираются и на Православный календарь, так что не забудьте поставить галочку, напротив Православного календаря 2016, что бы и эти праздники отобразились. Напомню что в 2015 году к некоторым знаменательным событиям ЦГБ и библиотеки-филиалы уже присылали запланированные мероприятия, в этом календаре они уже внесены, обратите на это момент внимание. Забыть что планировалось в мае 2015 на сентябрь 2016 не возможно). Успехов в планировании и хорошего настроения!


Это очень-очень краткий обзор, поэтому продолжение следует...

середа, 28 жовтня 2015 р.

Міжнародний українсько-литовський конкурс малюнків "Здай кров заради життя"

Методико-бібліографічний відділ Добропільської міської ЦБС, виступає як посередник, відсилаючи малюнки конкурсантів від бібліотеки-філії № 2, яка веде співпрацю з дизайн-студією "Сувернір" м. Білозерське. До м.Слов'янськ  на розгляд комісії відправлено малюнки:

Шолудько Єлізавети "Не дамо переводу людського роду! Здаємо кров для пологових будинків!" 
Бєлєвцової Тетяни
Мартовицької Олександри
 Саприкіна Віктора "Добро творити просто: здамо кров героям України в шпиталі!"
Саприкіна Віктора "Поспішаємо на допомогу! Лейкемія - не вирок!"
Іващенко Діани

Іващенко Юлії 

Та малюнок Шуман Тетяни від Центральної міської бібліотеки

Конкурс проводиться на території України та Литовської Республіки. Серед учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх, позашкільних, студентів 1-5 курсів професійно-технічних, вищих навчальних закладів України і Литовської Республіки на тему "Здай кров заради життя". Велика подяка учасникам і їх керівникам за участь у конкурсі, чекаємо на перемогу в регіональному та державному етапах. 

"Не кожен день до Вас Джміль прилітає"- Микола Джміль, автор книги "Коло"

"Не кожен день до Вас Джміль прилітає" - усміхнувся автор книги "Коло" Микола Джміль, після двогодинного спілкування з учнями 8-го класу НВК №5 та бібліотечними працівниками. Виявилося що двох годин для спілкування з цікавою, неординарною, творчою особистістю це дуже замало. Презентацію своєї книги "Коло" Микола Олександрович почав з зазначення того, що йому подобається свої зустрічі з потенційними читачами називати уроками духовності і любові. І наша зустріч не стала винятком. 
Знайомлячись за Миколою Олександровичем, з перших хвилин розумієш, що ця людина освічена, інтелектуально-розвинена, духовно багата, зі своїм  особливим світосприйняттям. Про таких людей ще кажуть - "світла людина". Навіть якщо і погляди наші в якихось моментах не співпадають, все одно загальне позитивне враження від спілкування з ним не зникає.

Миколу Олександровича можна слухати довго. Мова його співуча, українська пестить наші, не привчені до чистої української мови, вуха. Цікаво слухати було його спогади з його життя: про випадкових попутників у поїзді, яким першим випала нагода вислухати вірш "Рідна мова", про те, як тушив пожежу в степу і як  розмірковував над тим, як він один зможе впоратися, і чи потрібно це взагалі. Зрозуміло одне, Олександр Миколайович -  відверта, чуйна людина, яка хоче зробити цей світ кращим. Він як своєрідне джерело добра, поселив в наших душах струмочки любові, тепла, позитиву.
Після спілкування з ним є над чим поміркувати. Замислитися - а наскільки ти сам духовна людина? І як ти можеш стати краще? І чи потрібно це тобі? І чи хочеш ти змінити, хоча б, трохи світ навколо тебе?
В досить імпульсивній передмові до книги "Коло" Микола Джміль пише: "Читайте і усвідомлюйте, - Ми - Коло, Ми - Діти Сонця, Ми - діти батька Сонця та матінки Землі! Змінюйте себе, змінюйте весь Світ! І тільки на краще!."  
Ось такий цікавий, позитивний Джміль "прилітав" до Центральної міської бібліотеки м.Добропілля 27 жовтня 2015 року. Проводжаючи Миколу Олександровича додому, ми зійшлися в думках з тим, що часу для такої зустрічі у нас було дуже мало, і тому він обов'язково ще раз приїде до нас у гості. Будемо з нетерпінням чекати.



вівторок, 27 жовтня 2015 р.

Конец октября, а к нам в библиотеку прилетело лето

Вот такая бабочка прилетела или приползла в кабинет, но напомнила о чудесных беззаботных летних деньках. В суете рабочих серых будней, такие моменты дарят положительные эмоции и настроение. 
Очень люблю бабочек)

пʼятниця, 23 жовтня 2015 р.

Літературний колаж до 80-річчя Бориса Олійника

     Борис Олійник — автор понад 40 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися в Україні, в усіх республіках СРСР, перекладались багатьма мовами. Відомий державний діяч: обирався депутатом Верховних Рад СРСР (з 1989 по 1991 рік — заступник Голови Ради Національностей Верховної Ради СРСР). 5 липня 2010 року Указом Президента України В. Ф. Януковича Бориса Ілліча Олійника призначено головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. 
     22 жовтня 2015 року  Борис Олійник відзначив свій 80-річний ювілей. Письменника вітали політики і діячі культури. Бібліотеки нашої системи не залишились в стороні і приєднуються до поздоровлень і побажань довгих літ життя. 
     З нагоди святкування 80-річчя відомого українського поета, лауреата багатьох літературно-мистецьких премій та нагород Бориса Ілліча Олійника в Центральній міській бібліотеці для широкого кола користувачів на тематичній полиці «У дзеркалі слова» були представлені збірки поезій, книги, присвячені життю знаного письменника, політика, громадського діяча, який знайшов шлях до сучасного читача, та здобув народне визнання.
     З 20 жовтня 2015р. до 80-річчя від дня народження Бориса Ілліча Олійника в бібліотеці-філії №1 була представлена викладка творів автора «Я в центрі кола, визначенім сонцем» В читальному залі для широкого кола користувачів розташувався творчий доробок поета Бориса Олійника, який викликав цікавість та питання у користувачів бібліотеки–філії №1. Вітаємо письменника з ювілеєм !
     Бібліотека-філія№2 підготувала ряд заходів до цієї дати. На абонементі оформлено персональну книжкову поличку «Поет совісті народу», на якій представлено твори видатного поета. Для учнів старших класів, вчителів української літератури підготувлено інформлисток "Я тим уже боржник, що українець зроду...", в якій висвітлено інформацію про життєві здобутки відомого поета; про творчість Б. Олійника та його нагороди. 
     В бібліотеці – філії №3 презентовано книжково - ілюстративну поличку присвячену творчості письменника. Тут відображено творчу спадщина поета. 
     Життєвому та творчому шляху Бориса Олійника бібліотекарі бібліотеки – філії №4 присвятили бібліографічний огляд "У дзеркалі слова" для старшокласників. Школярі дізналися про те, що в поемах цього поета завжди міститься особливий вибуховий матеріал підтексту, що основою його віршів є любов до свого народу і вірність йому, романтична чистота почуттів і повна гармонізація переконань та вчинків, людська надійність і порядність у всьому. Бібліотекар Піщенко Н.В. запропонувала учням збірки поезій Бориса Олійника: "Рух" (1973), "Істина" (1976), "Сива ластівка" (1979), "У дзеркалі слова" (1981), "Основи" (2005), велику кількість бібліографічного матеріалу з довідників та хрестоматій, короткі відео-подорожі "Сторінками творчості Б.Олійника" (з мережі Інтернет). Проведений бібліографічний огляд допоможе учням орієнтуватися у змісті збірок поета та швидко підготуватися до виконання класних та домашніх завдань, присвячених творчій спадщині Бориса Олійника.