пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

Сумні сторінки історії, які варто пам'ятати - День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій


Остання субота листопада - дата, яка змушує стікати сльозами душу кожного українця, адже в цей день відзначається пам`ять жертв страшного геноциду проти українського народу, скоєного сталінським кривавим режимом. 
ЦМБ Викладка-спомин "Біль України - Голодомор"
З метою вшанування цієї скорботної події в бібліотеках Добропільської міської ЦБС проводились сумні заходи, демонструвалися книжкові виставки з даної тематики. Так в читальному залі Добропільської Центральної міської бібліотеки увазі всіх відвідувачів було представлено книжкову викладку-спомин «Біль України – Голодомор». Бібліотека має у своєму фонді велику кількість літератури, присвячену тим страшним рокам. Це двохтомник «Національна книга пам`яті жертв Голодомору. Донецька область», низка видань, у яких тема Голодомору є наскрізною. Це «Український Голокост», «Як нас морили голодом», «Гірка пам`ять», «Голодомор – геноцид українського народу», «Розсекречена пам`ять» та інші. Експозиція була цікавою всім, хто цікавиться історією нашого народу та злочинами тоталітарних режимів.

Згадайте нас – бо ми ж колись жили. 
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.

                                          Н. Виноградська

Бібліотека-філія № 1
Виставка-спогад "Засвіти свічку пам'яті"
Зараз існує думка, що говорити про голод - це озиратися назад. А що ми там знайдемо? Ми повинні дивитися у завтрашній день, а не озиратися назад. То чи треба сьогодні говорити про голод?... Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу. Як казав американський філософ Джордж Сатаян “Народ, який не пам’ятає свого минулого, приречений знову його пережити”.
В рамках щорічних заходів із вшанування пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій на Україні, в листопаді місяці, на абонементі бібліотеки–філії №1, широке коло читачів звертали свою увагу, ніби озиралися в минуле, на виставку-спогад «Засвіти свічку пам’яті у серці». 
Окрім книг на виставці-спогад розташувалася одна маленька річ – свічка. Свічка символізує нашу пам'ять і нашу скорботу про мільйони загублених життів наших українців. Це знак нашої пам’яті. Також працівники бібліотеки долучаться до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку», яка проходить кожного року в останню суботу листопада, коли в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів, та запалюється свічка, яка символізує скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів. Цих вогників має бути як найбільше. Вони потрібні для кожного з нас.
Бібліотека-філія №5
Виставка-реквієм "Великий голод-вічний гріх"
Поглибити знання користувачів бібліотеки про Голодомор 1932-1933 рр. в нашій країні, його причини та наслідки, виховувати в громаді почуття стурбованості долею кожної людини; навчати сприймати чужий біль, сприяти бажанню вивчати історію своєї держави, берегти її традиції призвана виставка - реквієм «Великий голод – вічний гріх», яка була організована в Дитячій бібліотеці - філії №5 до чергової річниці цієї сумної події. Свічечка, запалена в цей день, символізувала скорботу української нації по жертвам голодомору.


Бібліотека-філія № 4 Виставка- перегляд
"Голодомор - гірка пам'ять українськоuо народу"
27 листопада на годину пам’яті «Людської пам’яті свічку запали» бібліотекарі бібліотеки – філії №4 запросили учнів Білицького професійно – технічного ліцею № 83 (група 23). Бібліотекар Піщенко Н.В. підготувала книжкову виставку – перегляд «Голодомор – гірка пам'ять українського народу" та провела бібліографічний огляд літератури «Злочин проти нації». Також учням було запропоновано відвідати сайт Державної бібліотеки для юнацтва, де можна знайти перелік електронних джерел, присвячених подіям голодомору в Україні. Бібліотекарі надають усім відвідувачам інформацію про події тих страшних років у повному обсязі завдяки літературі, наявній у фонді, тематичній теці «Забуттю не підлягає».

З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, бібліотекарі бібліотеки-філії№2 підготували перегляд літератури «Голодомор – страшне лихо ХХ століття». Читачі мали можливість переглянути сучасні українські книги, які висвітлюють причини, хронологічний перебіг та наслідки геноциду проти українського народу.
27 листопада 2015 року бібліотека провела урок пам’яті «Не втихне біль Голодомору» для учнів 11 класу ЗОШ №13. Захід проводився сумісно з учителем української мови та літератури Богуш Т.М. Також відвідала захід бібліотекар шкільної бібліотеки Лягуша Т.В.
Основним завданням уроку було ознайомлення учнів із подіями 1932-193 рр., виховання правильного ставлення до історії нашої країни, почуття співчуття до горя нації, роз’яснення істинних мотивів виникнення голоду.
Інформацію, яку до них доносив бібліотекар, учні сприйняли дуже добре, пропустили усі страшні факти з історії тих років крізь себе. Намагались уявити, що саме переживали люди в ті страшні роки. А розповідь ішла про причини виникнення голоду, про те, в які рамки заганяли людей і як вони намагались вижити в тих жахливих умовах. Як вони боролись і як не могли побороти головного ворога — смерть.
Також учні дізнались про величезну кількість пам’ятників та мемореалів жертвам Голодомору завдяки презентації «Свіча пам’яті».
Після цього, увесь клас, разом з ведучими та гостями, запалив свічки та пом’янув усіх підкорених голодом людей, хвилиною мовчання.
На довершення пролунала пісня Оксани Білозір «Свіча», яка музикою та піснею розкрила для глядачів ще краще увесь трагізм та горе тих подій.
На останок, вчитель провела невеликий огляд творів присвячених подіям часів Голодомору, які учні вивчатимуть.
28 листопада рівно о 16.00, в День пам'яті жертв голодоморів в Україні, працівники бібліотеки та читачі - запали свічки пам’яті по безневинно померлих з голоду.

вівторок, 24 листопада 2015 р.

21 листопада Україна святкувала День Гідності та Свободи

      В українському календарі з’явився ще один пам’ятний день. Президент України    П. О. Порошенко підписав Указ про День Гідності  та  Свободи, який ми  українці, віднині і навіки будемо відзначати  21 листопада.  Його мета – це утвердження в Україні  ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної  інформації про доленосні події  в країні, а також віддання  належної шани патріотизму  й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей.
                      ЦМБ
        Бібліотека- філія № 5 
       На абонементі Центральної міської бібліотеки експонується тематична полиця «У Революції гідності – доля народу», присвячена Дню Гідності та Свободи. 
         В бібліотеці-філії № 5 працівниками підготовлено прес - реліз «Україна – територія гідності і свободи». Виставлення містить матеріал, який має за мету ознайомити учнів з історією виникнення свята: пояснити поняття « гідність» та «свобода» ; формувати розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.
      В бібліотеці- філії № 1 до цього свята підготовлено інформ-хвилинки " Велична і свята, моя ти Україно".
    14 листопада, у рамках відзначення Дня Гідності та Свободи бібліотека-філія№2 провела патріотичну годину «Україна – країна гідності і свободи». На захід запросили вихованців дизайн-студії «Сувенір» Білозерського ОКЦ. Мета заходу: зацікавити дітей історією свого народу та країни; виховувати почуття патріотизму, національної гідності, гордості за свою Батьківщину. Ведучі (керівник гуртка Лєпілєна Л.Ч. та бібліотекар Демчук Л.М.) довели до відома гуртківців інформацію про запровадження Президентом України Петром Порошенком нового свята під офіційною назвою «День Гідності і Свободи». Потім зробили екскурс в історію нашої держави, нагадали її трагічні події і роки, ті лихоліття, які пережив український народ, борючись за незалежність і свободу рідної держави, зупинились на листопадових подіях 2013 р., коли тисячі свідомих українців піднялися на Революцію гідності. Діти переглянули відеоролик «Воины Света – Небесная Сотня» і простежили хронологію подій Євромайдану.
Бібліотека-філія № 2
 На закінчення ведучі сказали: «Батьківщина – це рідний край, у якому людина народилася і живе. Ми повинні любити і шанувати свою Батьківщину, пишатися нею і все зробити для того, щоб наш рідний край став ще кращим, бо Батьківщина у кожного одна. Наша Батьківщина – це Україна.»  

Бібліотека-філія № 3
      У рамках  відзначення  Дня  Гідності та Свободи  в читальному залі бібліотеки-філії № 3 експонувалась інформаційна поличка, присвячена патріотизму й мужності громадян. Для користувачів на їх розсуд, була презентована книга з фонду нашої бібліотеки Романа Лубківського «Янгол у снігах». Бібліотекарі ознайомили читачів, про своєрідне відображення доленосних  подій  і настроїв, що завершилися українською Помаранчевою революцією у  листопаді – грудні 2004року.  

В бібліотеці-філії № 4  до свята демонстрували Викладку літератури "Україна - територія Гідності та Свободи" А також було проведено бібліотечну інформину "Україна гідна Свободи"
День Гідності та Свободи який відзначається 21 листопада - це день, який змінив хід історії України. Сподіваємося що це лише початок до кращого майбутнього. Надія на добрі зміни в нашому суспільстві та Державі не покидає українців. Миру всім нам!

понеділок, 16 листопада 2015 р.

Декомунізація - бібліотекарі проконсультують

В рамках  інформаційної кампанії по роз’ясненню норм Закону України про «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганді їхньої символіки» в бібліотеках Добропільської міської ЦБС  підготовлені викладки документів, розміщено інформаційні-стенди за допомогою яких,  кожен користувач бібліотек у вільному доступі зможе знайти відповіді на питання, які хвилюють його стосовно цього закону. Бібліотекарі також надають консультації стосовно трактування закону. Тут можна подивитися детальне роз'яснення Закону про декомунізацію 

Центральна міська бібліотека м. Добропілля









Дитяча бібліотека-філія № 5
м. Добропілля




Бібліотека-філія № 4 
м. Білицьке





Бібліотека-філія № 2
м. Білозерське







Бібліотека-філія № 3
с.м.т. Новодонецьке








пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

Подорожі методиста (Бібліотека-філія № 1, Бібліотека-філія № 5, ЦМБ)

Бібліотека-філія № 1, дитяча бібліотека-філія № 5 знаходяться в нашому місті Добропіллі, тож  і подорожувати довелося пішою ходою. Тут я буваю частіше ніж по філіям в інших містах, тому і вражень у мене не так багато. Добре облаштовані бібліотеки -  нові меблі, тепло, світло, комфортно, затишно. Міські бібліотеки - являються сучасними інформаційними центрами. Ласкаво просимо до бібліотек!

Подорожі методиста (Бібліотека-філія № 3)

Бібліотека-філія № 3 знаходиться в селищі Новодонецьке - наша найсуперечливіша бібліотека. Чому суперечлива? Тому що в тих умовах, яких тут працюють люди,  мати  таке велике бажання працювати як у них, неможливо.  Бібліотека знаходиться  в колишньому приміщенні дитячого садку. Займає одне крило, інше крило, як нам розповіли господині, займає "творчій бомж", іноді він навіть грає на фортепіано, яке залишилося ще від дитячого садка.  Вид з вікна, дещо нагадує якийсь фільм жаху. Бібліотека не підключена до водовідведення, не опалюються в зимовий період зовсім. Важко уявити, як тут взагалі можна працювати. Але наші бібліотечні працівники вражають своєю самовідданістю професії.

Третя філія тримайся! Будемо сподіватися, що вже зовсім скоро і для вас настануть добрі часи. Ми від всієї душі цього вам бажаємо!  З вашою працьовитістю,  та ідеями  вам не вистачає тільки  доброго приміщення з комфортними умовами для праці.

Подорожі методиста (Бібліотека-філія №2)

Бібліотека-філія № 2 знаходиться в місті Білозерське. Тут нас зустрічали тепло і в прямому, і в переносному сенсі. В цій бібліотеці відносно тепло. Бібліотекарі натягли плівку на величезні вікна. Дещо загубилося світло, але все ж енергоекономніше. Не дуже красива підлога (її видно на фотографіях) Але дуже гармонійно, відчувається що з душею, оформлено виставки. Багато тематичних папок на різні тематики. Сподобалося, що в приміщенні бібліотеки все розміщено дуже компактно. Немає нічого зайвого і в той же час все необхідне під рукою, всі виставки, всі стенди - все на своєму місці.
 
Дякую бібліотечним спеціалістам за любов до своєї професії, за великий творчий потенціал і бажання працювати.

Подорожі методиста (Бібліотека-філія № 4)

Осінь - складний період для бібліотечних працівників. Це пора звітів та планів на новий рік. Як же працюють наші бібліотеки? В яких умовах? Які проблеми є нагальними на сьогоднішній день? Всі ці питання з'ясовувала я на місцях. 
Першою  бібліотекою в яку я відправилася стала бібліотека-філія № 4 в місті Білицькому.  
В складних умовах доводиться зараз працювати бібліотекарям, бо в приміщенні школи, де знаходиться бібліотека робиться капітальний ремонт. Тож приміщення не опалюються. Дуже холодно і від того, не комфортно. Одне заспокоює, що після ремонту все налагодиться і стане знову тепло і затишно. 
Сподобалося мені в бібліотеці, не дивлячись на холод. Яскраво оформлені виставки, доповнюють одна-одну і перетворюються на одну велику композицію. Багато інформації можна дізнатися з оформлених стендів. Цікавим методом вважаю розміщення виставок серед стелажів. Це тематичні виставки на екологічну тематику, а також затишний куточок профорієнтаційної направленості, де можна присісти, почитати, зосередитися. 


Дякую господиням за гостинність, привітливість і відданість своїй праці. Тримайтеся наша четверта філія, Вам  зараз холодно і тому дуже важко працювати.  

середа, 4 листопада 2015 р.

9 листопада - День працівників культури і аматорів народного мистецтва

Професія культурного працівника, особлива, вона покликана дарувати радість душі, наповнювати високими і світлими почуттями, вчити розуміти прекрасне. З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, День працівників культури і аматорів народного мистецтва став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови. Адже дійсно культура і  рідна мова взаємопов’язані поняття. Відродження, збереження, розвиток і пропаганда національної культури і мови займає першорядне місце в діяльності всіх закладів культури нашого міста.  
Велике спасибі культпрацівникам клубних закладів, працівникам ЦДЮТ, вихователям музичних шкіл, бібліотечним спеціалістам за збереження духовності в нашому місті. Саме завдяки вашій праці людські серця тремтять і б'ються, і саме в цей момент людина починає відчувати що є такі почуття, які не висловити словами, їх можна відчути тільки душею.  
Не можливо бути працівником культури і бути бездуховною людиною. Для успішної праці необхідні такі якості як творчість, креативність, духовність, розуміння значущості своїх дій. Згадайте, які чудові концерти до різноманітних дат проходять в нашому місті. Яскраві та запальні танці танцювальних колективів, дзвінкі голоси  вокалістів, витонченість і досконалість виконання вихованців музичних шкіл завжди дарують тільки позитивні емоції. Важко уявити, яка велика задача стоїть перед керівниками цих гуртків  -  потрібно вкласти частину душі в своїх вихованців. Тоді вони і досягають висот своєї майстерності, займають перші місця в обласних, державних і міжнародних конкурсах.
9 листопада являється святом і аматорів народного мистецтва. Ви захоплюєтесь вишивкою, плетінням із лози, художнім розписом, керамікою, плетінням? Це і ваше свято також! Зберігайте традиції, передавайте свої знання іншім поколінням, поділіться своїм досвідом та майстерністю. Витвори «золотими» руками також здатні доторкнутися до тонких граней людської душі.
 А ви давно були в бібліотеці? Сучасна бібліотека це не просто книгозбірня, це повноцінно працюючий інформаційно-культурний центр. Працівники бібліотеки продовжують ламати стереотипи і уяву про свою діяльність. Сучасний бібліотекар не просто хранитель книг, це досвідчений професіонал, інтелектуальна і різнобічно розвинена особистість, яка здатна успішно нести в суспільство знання. Комп’ютерні технології внесли великі корективи в роботу сучасного бібліотекаря, але це не заважає йому виконувати свою важливу місію – прищеплення любові до книги та читання.
Бути працівником культури важко, люди не одразу розуміють значущість цієї професії. Ми не спасаємо життя, як медпрацівники – ми лікуємо людські душі. Ми не розшукуємо шахраїв і злочинців, як працівники правоохоронних органів – ми шукаємо тільки натхнення. Ми нічим не торгуємо, як працівники торгівлі – ми можемо запропонувати тільки їжу духовну. Але незримою силою праця культурних працівників формує національну спільність, робить нашу культуру неповторною, помітною серед світових культур.
Зі святом Вас, працівники культури і аматори народного мистецтва! Своєю працею та силою духу ви звеличуєте велич нашої країни, саме завдяки вашій ініціативі  і творчій думці здійснюються добрі переміни у нашому суспільному житті. Нехай не покидає вас натхнення, добрий гумор і творчій запал. Бажаю міцного здоров’я, сонячних днів, взаєморозуміння і любові. Нехай здійснюються ваші життєві плани, надії і мрії. Миру всім нам і душевного спокою.