Сторінки

понеділок, 31 січня 2022 р.

До Дня пам’яті героїв Крут

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. Саме ті героїчно-трагічні події, які відбулися в морозні січневі дні 1918 року під селищем Крути, що за 130 км від Києва, на довгі роки стали одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

До цієї дати організовано книжкові виставки:

 


Метою книжкових виставок є ознайомлення з виданнями, де розкрито факти та причини трагедії під Крутами, виховання інтересу та поваги до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.

Хронологію подій, документи, спогади очевидців й учасників містить віртуальна історична довідка «Пам'ятай про Крути»представлена Добропільською міською дитячою бібліотекою.


Напередодні Дня пам‘яті героїв Крут до Білицької міської бібліотеки-філії  завітали старшокласників ЗОШ №9 на відео перегляд з обговоренням «Крути: сум, і біль, і вічна слава»Школярі отримали багато інформації про героїчні події тих трагічних часів, взяли участь в обговоренні, ознайомилися з книгами даної тематики.


 В центральній міській бібліотеці відбувся інформаційно-просвітницький захід «Нам пам'ять серця не дає спокою» для учнів 11-Б НВК 7. Гостям бібліотекарки розповіли про історичні події 1918 року на Україні. Разом згадали імена самих учасників бою, переглянули документальні відео Спецпроект "Бій під Крутами. 100 років". Збройне протистояння між Україною та більшовицькою РосієюСпецпроект "Бій під Крутами. 100 років".

Проведені  заходи були спрямовані на виховання почуття патріотизму, відданості, любові до Батьківщини  та вшанування пам’яті про тих, хто відстоював і відстоює  свободу  і незалежність України.

 


четвер, 27 січня 2022 р.

Гірка пам’ять Голокосту

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який був заснований у 2005 році спеціальною резолюцією ООН. Таким чином світова спільнота вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

Бібліотеки громади приєдналися до вшанування цієї скорботної дати.

До  уваги користувачів блогів та сторінок у соціальних мережах  Добропільська міська дитяча бібліотека підготувала  віртуальну довідку  "Історична правда", де зібрано історичні факти, документи, свідчення очевидців  про  трагедію XX століття - Голокост.

Святогорівська сільська бібліотека пропонує віртуальну книжкову виставку "Пам’яті жертв Голокосту", представлені видання дають можливість читачам відчути дух епохи та доторкнутися до проблеми особистісного вибору в часи важких випробувань.

Оформлено книжкові виставки в приміщеннях бібліотек: "Голокост - трагедія Всесвіту" (Світлівська сільська бібліотека-філія) та "Свіча Голокосту не згасне" (Ганнівська сільська бібліотека-філія), де представлені видання та ілюстративні матеріали, які розповідають про цю трагічну сторінку історії людства.


З приводу Дня пам'яті жертв Голокосту працівниками Білицької міської бібліотеки-філії була проведена інформаційна година "Свіча Голокосту не згасне" для учнів 11 класу ЗОШ №9.

У Добропільський центральній міській бібліотеці проведено історичну годину "Голокост – шрам на серці людства" для учнів 11- А класу НВК №7.

Метою заходів було – поглибити знання молоді про Голокост під час Другої Світової війни, виховувати в них толерантність та повагу до інших народів, вшанувати пам’ять загиблих у Голокості.

 


понеділок, 24 січня 2022 р.

Соборна моя Україна

22 січня – День соборності України. Соборність було визначено як одну з найважливіших задач українського державотворення. Для українців цей день є важливим національним святом.

До цієї дати в Публічній бібліотеці організовано низку заходів національно-патріотичного виховання.

Напередодні свята в Добропільській центральній міській бібліотеці відбулись патріотичні заходи для учнів 7 класу та 4-А  класу НВК № 7. Бібліотекарки ознайомили школярів з історичними довідками про підписання Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, на честь якого встановлено свято,  переглянули документальне відео про ті історичні події, пригадали видатних українців, що мали причетність до підписання Акту Злуки. На завершення заходу учням 7 класу запропонували написати на стрічках свої побажання та теплі слова до нашої країни, які потім з`єднали у символічний ланцюжок єдності. Четвертокласники імпровізували в демонстрації сценки «Символи України» та долучилися до виготовлення креативних, патріотичних листівок.в техніці – аплікація, під час майстер-класу, проведеного бібліотекарями.


Читачі  середнього шкільного віку  Білицької міської бібліотеки-філії взяли участь у патріотичному калейдоскопі «У Соборності сила!».  Учасники заходу переглянули відео «Україна – це наша родина» та «Важлива віха в історії України», читали вірші про Україну,  відповідали на питання вікторини «Соборність України – основа держави», ознайомилися з оглядом книг про історію Дня Соборності України.

Відвідувачам блогу та сторінок у соціальних мережах Добропільська міська дитяча бібліотека-філія запропонувала переглянути інформаційну сторінку "Сила великої Злуки" та перевірити свої знання, відповідаючи на питання вікторин «День Соборності України» та  «Наша країна – Україна».

З нагоди цього свята в Ганнівській сільській бібліотеці-філіі створена віртуальна книжкова виставка «Соборна Україна - від ідеї до життя». Представлені видання надають можливість ознайомитись з історією виникнення свята, роз’яснюють значення Соборності в суспільному житті сучасної України.


Привертають увагу користувачів в приміщеннях бібліотек книжкові виставки:


Представлені заходи допомогли користувачам бібліотек не лише краще пізнати історію нашої держави, а й сприяли піднесенню їх національної свідомості.

середа, 19 січня 2022 р.

Підсумки 2021 року

2021 рік був багатим на події для мережі бібліотек Добропілля.

Поряд зі структурними змінами відбувалися зміни й у змістовному наповненні бібліотечних закладів. Протягом року ми працювали під гаслом «Бібліотека – твоя точка опори», об’єднуючи фахівців  галузі й користувачів, змінюючись разом із суспільством та беручи на себе роль громадських центрів.

Кожен мешканець Добропільської громади мав змогу відкривати для себе бібліотеку в якості
- точки доступу до інформації;
- пункту надання електронних послуг;
- простору для читання або спілкування;
- місця, де відбуваються цікаві події.

Радо ділимося нашими здобутками у публічному звіті за 2021 рік.

вівторок, 18 січня 2022 р.

Душею з Донбасом

 13 січня виповнилося 90 років від дня народження українського письменника Івана Костирі.

Іван Сергійович Костиря відомий в Україні письменник, літературна діяльність якого була тісно пов'язана з краєзнавством, з оспівуванням рідної землі, місцями, де він народився, виріс, жив. Такими краями стали для письменника Дніпропетровщина та Донеччина.

За своє життя Іван Костиря встиг написати близько сорока книг для дітей та дорослих. Краєзнавча тематика знайшла відображення в таких книгах як  «Думы о Донбассе», які мовою легенд, переказів, оповідок, бувальщин розповідають про Донецьку землю, її природу, минуле й сучасне, її людей; «Слово о Донецком крае» - своєрідна літературна історія Донбасу. Ще в доробку письменника - «Думи про Дике Поле» і «Думи про Донецький кряж», в яких цікаво розповідається про далеке минуле і сьогодення Донбасу, його заповідну природу та підземні скарби. Особливе місце у творах письменника посідає образ Святих Гір Донецького краю як символу святої вічності, можливого каяття та очищення.

Заходи з нагоди ювілею Івана Костирі відбуваються в рамках відзначення 90-річчя утворення Донецької області.

Світлівська сільська бібліотека-філія пропонує відвідувачам блогу та сторінки Facebook віртуальну виставку "З Донбасом у серці".

Читачів Білицької міської бібліотеки-філії неодмінно зацікавить тематична полиця "Світло високого дару Івана Костирі", де зібрано твори письменника, адресовані, як дорослим, так і дітям.

Схоже зібрання творів письменника представлено на книжковій полиці "З думою про Донбас" для користувачів Святогорівської сільської бібліотеки-філії.


   Шановні користувачі! Якщо вас зацікавила інформація про письменника та його твори, просимо звертатися до наших бібліотек.