Сторінки

понеділок, 23 листопада 2020 р.

День гідності та свободи

Щороку 21 листопада в День Гідності та Свободи українці віддають шану патріотизму і мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

В бібліотеках Добропільської міської ЦБС з нагоди  відзначення цієї дати було проведено низку заходів.

До бібліотеки-філії №2 завітали на годину пам’яті «Революція Гідності: події та люди» вихованці гуртку сценічної майстерності «Витівники». Бібліотекарі разом з підлітками пригадали події 7-річної давнини, які поки не стали історією, і ятрять душі мільйонів українців.

Працівники бібліотеки-філії №3 презентували мешканцям Новодонецька інформаційну полицю «Події, що змінили долю України», на якій представили фотоальбоми, романи, оповідання, нариси, присвячені подіям в Україні початку XXI століття.

Для тих, хто не мав змоги завітати до книгозбірень через карантин бібліотеки-філії №4 та №2 підготували інтерактивний плакат «З Днем Гідності та Свободи» та віртуальну виставку «За свободу неньки. За гідність народу».


пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

День української писемності та мови 2020

9 листопада країна відзначає День української писемності та мови. Цього дня проводять тематичні конкурси та урочисті заходи з метою популяризувати рідне слово й згуртувати українців навколо нього. Провідне місце в даному процесі традиційно займають бібліотеки. Адже саме в бібліотеках зберігаються найцінніші літературні скарби, якими мають змогу скористатись всі охочі.

Цьогоріч бібліотеки Добропілля долучились до написання XX ювілейного радіодиктанту національної єдності. Символічною стала головна думка диктанту «Виклики книжкової ери» авторства Івана Малковича, що книжки, й читання в будь-якому форматі, дарують знання й емоції, які залишаються з нами надовго.


Учасники диктанту з нетерпінням чекали на оприлюднення тексту, аби перевірити рівень своїх знань. Прагнення користувачів до самовдосконалення підтримали бібліотекарі, запропонувавши переглянути добірку літератури «Мово українська, гордосте моя!» для вивчення української мови від Дитячої бібліотеки-філії №5 та віртуальну виставку «Лунай величне наше слово», підготовану працівниками Центральної міської бібліотеки.


Справжнім святом для юних читачів Центральної міської бібліотеки став урок мовознавства «Мандрівка в країну писемності» та лінгвістичне асорті «В океані рідної мови», яке захопило відвідувачів бібліотеки-філії №4.


Під час заходів бібліотекарям вдалося показати школярам влучність, точність, красу рідного слова, навчити працювати командою при виконанні завдань, ознайомити з цікавими новинками української дитячої літератури.

понеділок, 9 листопада 2020 р.

Екологічна просвіта в бібліотеках

Негативний вплив людини на довкілля швидко зростає. Однією з причин є низькій рівень екологічної культури населення. Усвідомлення важливості екологічного виховання, спонукало бібліотеки Добропілля  взяти на себе роль інформаційно-просвітницьких центрів з питань охорони навколишнього середовища. Головним завданням книгозбірень стала систематизація та забезпечення швидкого доступу до матеріалів екологічної тематики, включно з інтернет-ресурсами, та відстеження й акумуляція інформації щодо поточного екологічного стану громади.

Останнім часом в Добропіллі активно  розвивається система роздільного збирання побутових відходів. Адже, саме утилізація відходів набуває вирішального значення для зниження впливу людини на довкілля. Добропільська міська ЦБС підтримала проєкт громадської спілки Добропільського територіального об'єднання власників житла НАДІЯ «ЕКОМІСТО=ЕКОДІМ», що впроваджується за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. В межах проєкту в жовтні-листопаді в мережі бібліотек пройшла низка екологічних заходів, спрямована на підвищення екологічної культури населення.


На поточний момент в бібліотеках
  • наявна система інформування з питань охорони навколишнього середовища;
  • проводяться практичні заняття з екологічної культури для школярів,
  • відбуваються просвітницькі еко-зустрічі для мешканців громади;
  • доступні контейнери для роздільного збору відходів.
  

Наразі, кожен відвідувач бібліотеки має можливість не лише дізнатись про екологічні проблеми міста, а й взяти участь у їх вирішенні. Таким чином бібліотеки крім просвітницьких осередків виконують функцію центрів активізації громадськості в напрямку покращення якості життя в ОТГ.