Сторінки

пʼятниця, 31 липня 2020 р.

БІБЛІОТЕКИ – ОСЕРЕДКИ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ

Добропільська міська централізована бібліотечна система є партнером в проєкті «Медійно-цифрова освіта – основа громадської безпеки», що впроваджується ГО «Ініціатива заради добробуту» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Основна мета проєкту – підвищити рівень згуртованості громади Добропілля та зменшити цифровий розрив між старшим і молодшим поколінням за допомогою загальноміської навчальної програми з медійно-цифрової грамотності.
Починаючи з 1-го вересня протягом двох місяців відбудеться серія навчань, яка охопить близько 200 мешканців різного віку та соціального статусу. Бібліотекарі допомагатимуть опановувати навички ефективного та безпечного використання сучасних технологій. Надалі в кожній бібліотеці Добропільської міської ЦБС буде створено осередки медійно-цифрової грамотності.


До участі в освітній кампанії запрошуються мешканці Добропілля та Білозерська. Завдяки фінансовій підтримці локації будуть забезпечені сучасним технічним обладнанням. Навчання відбудеться в Центральній міській бібліотеці, бібліотеці-філії  №2 та дитячій бібліотеці-філії №5 за різними темами:
  • оплата комунальних послуг онлайн,
  • платформи для дистанційного навчання в період карантину,
  • пенсійний фонд у твоєму смартфоні,
  • відеоподкасти в педагогічній діяльності,
  • безпечний інтернет для дітей,
  • електронна петиція - засіб впливу на владу,
  • як не стати жертвою кібербулінгу.
За консультаціями щодо участі в навчанні звертайтесь в найближчу бібліотеку:

м. Добропілля, вул. Першотравнева, 121

м. Добропілля, вул. Першотравнева, 105

м. Білозерське, вул. Шкільна, 72.

Довідка:
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.»

понеділок, 27 липня 2020 р.

Варто прочитати

Самонавчання - це важливий елемент особистісного розвитку, під час якого людина навчає та виховує саму себе, воно виникає на основі потреб в реалізації  професійної діяльності, або в побуті з метою реалізуватися в соціумі. Щоб бути у руслі подій та всебічно розвиненим бібліотекарем, працівники бібліотеки повинні включати у коло свого  читання  професійні видання та публікації  з різної тематики: з права, педагогіки, психології, історії, журналістики, економіки, комп'ютерних технологій тощо.

У наш час Інтернет – технології все глибше занурюють нас у мережу, де ми все більше здобуваємо необхідної нам інформації для підвищення кваліфікації і все це дозволяє  нам, шановні колеги, покращувати якість професійної діяльності  та почуватись упевнено в інформаційному світі. Тому сьогодні ми вам пропонуємо переглянути та скористатись нашим вебліографічним посібником «Варто прочитати» з професійної та фахової періодики.


Photographic Seminar Flyer від користувача Татьяна Хоружий

пʼятниця, 10 липня 2020 р.

Бібліотеки співпрацюють з Пенсійним фондом України

Глобалізація та диджиталізація, трансформація й перехід на цифровий спосіб зв’язку. Всі ці поняття іноді вводять мешканців громади в ступор або навіть паніку. Особливо представників старшого покоління, які звикли отримувати будь-яку довідку в паперовому форматі й будь-яку послугу від живої людини. Куди звернутись за допомогою, як зареєструватись в електронній черзі до центру надання адміністративних послуг або лікарні, купити квитки або сплатити рахунки за комунальні послуги онлайн? В умовах карантину ці питання стали ще більш актуальними. В даному контексті бібліотеки відіграють важливу роль у цифровій освіті населення, подоланні цифрової нерівності між поколіннями та  виконують функцію центрів навчання протягом всього життя.

З липня 2020 року відвідувачі добропільських бібліотек мають змогу самостійно або за допомогою бібліотекарів отримати онлайн-послуги на порталі ПФУ. Це стало можливим завдяки співпраці Добропільського об’єднаного управління пенсійного фонду України та Добропільської міської ЦБС.


Ви можете скористатись інструкцією або завітати до бібліотеки та отримати консультацію щодо:

- реєстрації на порталі ПФУ (обов'язково мати Електронний цифровий підпис);
- перегляду анкетних даних та електронної пенсійної справи;
- одержання виписок;
- подання звернень та скарг;
- завантаження скан-копії трудової книжки;
- подання заяви на призначення пенсії;
- запису на прийом в електронну чергу.

Отримати консультацію можна в кожній бібліотеці-філії Добропільської міської централізованої бібліотечної системи з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 16:00 за адресами:

м. Добропілля
- вул. Першотравнева, 121 - Центральна міська бібліотека;
- вул. Першотравнева, 105 - Бібліотека-філія №5;
- просп. Шевченка, 17 - Бібліотека-філія №1;

м. Білицьке
- вул. Праці, 50 - Бібліотека-філія №4;

м. Білозерське
- вул. Шкільна, 72 - Бібліотека-філія №2;

смт Новодонецьке

- вул. Соборна, 8 - Бібліотека-філія №3.


Бібліотекарі готові допомагати мешканцям громади опановувати нові навички й отримувати послуги в зручному форматі! Чекаємо на Вас з дотриманням санітарних норм.

четвер, 2 липня 2020 р.

Фотоконкурс «Вікі любить Землю»


З 1 по 31 липня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України. Переможці та найактивніші учасники отримають цінні призи, а найкращі конкурсні фото природи України будуть змагатися на міжнародному рівні.


Конкурс «Вікі любить Землю» має на меті створення бази фото об’єктів природно-заповідного фонду на території України під вільною ліцензією для ілюстрування Вікіпедії та інших проектів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища. Участь у конкурсі можуть брати як професійні фотографи, так і любителі. Протягом липня всі охочі можуть подати світлини природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу. Переможцями конкурсу стануть 10 учасників, які наберуть найбільше балів за фотографування пам`яток, що зазначені у конкурсних списках. Також будуть відзначені конкурсанти, що сфотографують найбільше пам'яток у кожному з 27 регіонів України. Переможці за кількісним внеском та автори найкращих світлин будуть відзначені цінними призами. Десять найкращих фото представлять Україну на міжнародному етапі.

Детально про умови участі в конкурсі читайте в Регламенті.

Міжнародний дитячий конкурс-єднання «НА ОДНІЙ ХВИЛІ»


Проводиться у рамках Міжнародного десятиліття зближення культур (2013-2022) за рішенням ООН із травня по листопад 2020 р. У Конкурсі беруть участь діти з України, ближнього зарубіжжя та країн Євросоюзу. Учасники Конкурсу готують плакат/малюнок зі слоганом, який має бути гарно оформленим, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього своєї країни та миру у світі.


Конкурсні роботи готуються за такими напрямами:
  • Дитяча книга долає кордони;
  • Майбутнє нашої планети;
  • Моя країна на мапі світу;
  • Країна починається з тебе;
  • Про що мріють діти;
  • Діти за мир!

Організаторами конкурсу є: Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей», Національна спілка художників України та благодійна організація «Благодійний фонд «Серце до серця» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України й Уповноваженого Верховної Ради.

Запрошуємо ознайомитись з Положенням конкурсу.