Сторінки

вівторок, 25 жовтня 2016 р.

Дружня зустріч в скайп-форматі з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва

Завдяки інноваційним технологіям, які прийшли в наше життя так швидко і ми вже не уявляємо без них свого життя, з'являються нові можливості обміну досвідом між бібліотеками. 25 жовтня в Центральній міській бібліотеці зібралися її співробітники для зустрічі в скайп-форматі з колегами з Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. На зустріч завітала також начальник відділу культури і туризму Білоус Л.М. Невимушено ми поспілкувалися про проектну діяльність в бібліотеках, поділилися планами на майбутнє, обмінялися надіями на подальшу співпрацю. Нам дуже приємно, що колеги слідкують за бібліотечними подіями в нашій невеликій Добропільській ЦБС. Новий виграний проект "Картування громад" який впроваджуватиметься в нашому місті, дуже зацікавив колег з Кропивницького. Позитивними враженнями про поїздку в Німеччину поділилася заступник директора  І.О.Козачук. Обговорили також роботу з ВПО в бібліотеках, складне, але актуальне питання. Бібліотеки, як осередок культури, в будь якому місті є тим самим місцем, де допомагають цій категорії громадян реалізувати свій творчий потенціал, адаптуватися в нових умовах, знайти нові знайомства і звичайно всю потрібну інформацію, як у вигляді друкованих документів так і електронних. Для цього в бібліотеках є все, починаючи з інформативних матеріалів і закінчуючи елементарною людяністю бібліотечних співробітників.  
Дякуємо колегам Обласної юнацької бібліотеки за інформативну та цікаву дружню віртуальну зустріч.  

середа, 19 жовтня 2016 р.

Свято захисників України в бібліотеках Добропільської міської ЦБС

14 жовтня наша країна відзначає День захисника України. Не могли оминути цей день і працівники Центральної міської бібліотеки. 13 жовтня в гості до бібліотекарів завітали учні 3-А класу на чолі зі своїм керівником Лейбою В.П.
В ході заходу діти дізналися про цікаві сторінки з історії нашого народу. Хлопчики мали змогу продемонструвати свою спритність в тематичному конкурсі «Тривога для бійця», а дівчатка виявили свою вправність надаючи допомогу пораненим у конкурсі «Медсестра». Свої творчі здібності діти виявили малюючи вітальні листівки для своїх рідних. Захід пройшов цікаво та невимушено, як для бібліотекарів так і для школярів.

Побутує думка, що історія - щось далеке від нас, таке, що давно минуло. Ні, історію творимо ми – повсюди і щогодинно. День, прожитий кожним із нас сьогодні, завтра стане історією – історією сучасності. Ми ж, ті хто живе нині, відповідальні як за минуле, так і за майбутнє.
14 жовтня усі православні християни відзначають одне з найулюбленіших свят – Покрова Пресвятої Богородиці. Як покровительку і заступницю, Покрову шанували українські козаки. 
До Дня українського козацтва та свята Покрови в читальному залі бібліотеки - філії №1 була оформлена книжкова виставка, у форматі історичний круїз «Козацькі гетьмани України»
Історичний круїз відображав особисті якості діячів, їхні розум і воля, інтелект і світогляд, симпатії й антипатії, людей, які справляли неабиякий вплив на перебіг подій, історичний процес, відтворювали колорит епохи, який мають відчути й нащадки. Усі пропоновані увазі читача матеріали об’єднує спільна тема – особа в історії та історія в житті особи. 
Тож, працівники бібліотеки-філії №1 зосередили увагу на історично достовірних, неупереджених нарисів про видатних синів України з часів Київської Русі і до кінця ХIХ ст. а саме про українських гетьманів, кошових отоманів Запорізької січі та козацьки ватажки. 
Історичний круїз розрахований на масового читача, особливо прислужився студентам, старшокласникам, викладачам, а також усім, хто цікавиться правдивою історією України. 
До дня українського козацтва 14 жовтня 2016 року на абонементі бібліотеки-філії №1, для широкого кола користувачів була розташована виставка - страва «Козацькими дорогами з козацькими стравами. Козацькі страви – з давнини до сучасності».
Іжа є основою життя людини, джерелом енергії, без якої життя неможливе. З давних-давен українські страви відомі своєю різноманітністю та високими смаковими якостями. 
Виставка –страва містила близько 1000 рецептів широкого асортименту страв української кухні. Цікаво було дізнатися, що до складу, наприклад, українського й київського борщів входить до 20 найменувань продуктів, селянського, полтавського та зеленого українського – до 18, чернігівського – 16, борщу з карасями -17 і т. д. 
Виставка-страва користувалася великим попитом, тому що вона була розрахована на сім’ю від двох до п’яти чоловік. Кожен, хто переглянув рецепти обов'язково черпав щось для себе і у деяких навіть вирішувалося питання "Що сьогодні приготувати на вечерю».

Бібліотека-філія №2 до цього свята провела різноманітні заходи, які спрямовані на виховання у дітей та молоді любові до свого народу, відданості своїй Батьківщині, збереження кращих військових традицій та звичаїв та уславлення героїв свого народу. 
- Спільно з Білозерським ОКЦ підготувала вітальну відео-листівку до Дня захисника України. 
- 13 жовтня старші вихованці гуртка сценічної майстерності "Затейники" Білозерського ОКЦ переглянули відеорозповідь "Триєдине свято мужності та звитяги". 
- 15 жовтня колектив бібліотеки-філії №2 спільно з культорганізатором Білозерського ОКЦ Афонічевою А.Л. провели гру-змагання «Шануймося, єднаймося та будьмо!». Учасники мірялися силою, змагалися у спритності і кмітливості, відгадували прислів'я та приказки про козаків, співали українські пісні, ліпили вареники та виконували багато різних завдань. Переможці отримали пам'ятні медалі, а бажаючі могли сфотографуватись на згадку у вишиванках. 

До Дня захисника України бібліотека філія № 3 на бібліотечних сторінках соціальних сетей «Однокласники» та «Фейсбук» презентована відео презентацію «Чорна вишиванка», в бібліотеці до дня захисника України була представлена читачам тематична тека до вшанування пам’яті загиблого нашого земляка О. Єрмакова, де в селищі залишилися його друзі та товариші.

Учні 3-А классу ЗОШ №10 (вчитель Скрипник Тамара Олексіївна), із великим задоволенням прийняли участь у проведенні захода-свята «Свято доблесті та честі», яке пройшло в бібліотеці-філії № 3. Бібліотекарі розповіли про те, що 14 жовтня наша держава Україна святкує День захисника України, День українського козацтва та Покрову Пресвятої Богородиці.
Скільки позитивних емоцій отримали третьокласники, виконуючи конкурсні завдання «Вправні руки», «Хто сильніший?», «Хто спритніший?», «Хто швидше?». Вони із радістю чистили картоплю, змагались у підніманні гантелів, плигали на скакалці, надували повітряні кульки. Інтелектуальна вікторина та конкурс «Що в скриньці?» примусили дітей використати знання з уроків літератури, історії та інших шкільних предметів. Однокласниці привітали хлопців віршами та малюнками, а бібліотекарі підготували тематичну книжкову виставку «Славні сини України». 
Для учнів 1-А класу (вчитель Науменко Ірина Валеріївна) ЗОШ № 10, бібліотекарі провели бібліотечну інформаційну годину «Покрова – захисниця запорожців славних».
Завдяки подібним заходам формується провідна національна цінність любов і шана до Батьківщини, а також до найближчих і рідніших людей – неньки й батька. Нашим дітям є з кого брати приклад. Є в кого вчитися мислити, трудитися та захищати Вітчизну.
13 жовтня в дитячій бібліотеці-філії № 5 м. Добропілля відбувся захід, присвячений Дню захисників України «Свято доблесті та честі». На нього завітали вихованці З-Б класу НВК №7 «Вербиченька» на чолі з класним керівником Арісмятовою Ларисою Михайлівною, а також працівники Добропільського відділення поліції Мурашко Юлія Володимирівна та Купцов Денис Олександрович. 
Бібліотекарі познайомили дітей з історією українського козацтва, його славними традиціями. Зауважили на те, що не даремно саме 14 жовтня в день українського козацтва ми тепер святкуємо День захисників Вітчизни. 
Гарним супроводом свята стала пісня та кліп про вже сучасних козаків – наших захисників, бійців збройних сил. 
Потім слово надали нашим гостям. Працівники доблесної поліції стоять на стражі спокою жителів міста і в будь яку хвилину готові зі зброєю в руках захищати нашу країну. Юлія Володимирівна познайомила діточок з обов’язками, які виконують наші поліціанти. Розповіла про те, як потрібно вести себе під час знаходження незнайомих предметів. Привела приклади, за які діти несуть покарання. Питань до неї у дітей було дуже багато. І на згадку про зустріч – фото на пам'ять.  Домовилися зустрітися це.

середа, 5 жовтня 2016 р.

"Території методиста" - 1 рік

Минув рік з моменту написання першого поста в блозі. За рік існування, блог "Територія методиста" зібрав лише 2 прихильника)) і майже 5000 переглядів. Було написано 83 публікації Супер блогером я не стала) Мегаметодистом також) не довелося стати. Звичайний пересічний робітник, який збирає плани та звіти, формує у великі звіти та плани і надсилає далі. Нагадує фрагмент з фільму "Дівчина без адреси") 

Але як же добре, що в обов'язки методиста входить не лише "писати різні бумаги і рахувати різні цифри", інакше я б просто, мабуть, не змогла б працювати. Як же добре, що є колеги з якими приємно спілкуватися і разом знаходити цікаві ідеї, нові форми роботи, проводити разом заходи, приймати участь в різних акціях, писати проекти і шукати нові можливості для бібліотек. Як добре, що робота методиста дозволяє проявити творчість і фантазію. Будь який семінар, чи оперативну нараду, чи скайп-зустріч в форматі-профзустрічі я намагалася зробити цікавою, корисною. Я хотіла показати, що донесення інформації у вигляді докладу, це вже не модно і не перспективно. Навчання, навіть професійне, повинно бути цікавим, доречним. Неможливо ж навчити, коли людина вважає, що їй це не потрібно. Мені дуже приємно що мої колеги хочуть навчатися, вчаться і  це найголовніше. Тож будемо вчитися і працювати далі -  "Писати різні бумаги і рахувати різні цифри" - без цього ніяк). 

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

Книги вміють літати. А ви не знали?

"Фантастичні літаючі книги містера Морріса Лессмора" (The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore, 2011 р). Зворушлива і щира історія про людину і книги. Цей мультфільм розповідає про дивовижну країну, яку населяють живі книги. Маленькі і великі, молоді і старенькі, веселі і сумні - всі вони хочуть, щоб хто-небудь про них піклувався. І, зрозуміло, щоб їх читали ...

Книги вміють літати. А ви не знали?

     Книги - дивовижні істоти. Вони здатні підняти нас настільки високо, що видно весь світ, і забрати нас туди, де пригоди, чари, інтриги і загадки вже зачекалися. Вони здатні нам дати те, чого нам не вистачає. Вони вчать нас мріяти, любити і жити. Вони можуть стати кращими друзями, які в скрутну хвилину можуть підтримати, дати пораду, розвеселити коли сумно і пояснити, коли ми не праві.
     Якщо книгу не читати, якщо про неї забути, вона це відчуває. Вона припадає пилом і павутиною, сторінки жовтіють і рвуться, обкладинка стає брудною і пошарпаної. Книга, яку забули, може померти. Але якщо про неї згадати, заклеїти і, головне, читати - вона може ожити і показати вам найнеймовірніші речі - захоплюючі, що лякають, змушують плакати і сміятися.
     Вони можуть бути науковими, історичними, фантастичними, художніми, дитячими і дорослими ... А скільки стилів і напрямків! Величезне море, океан книг, які чекають. І головне, кожен може знайти свою книгу.

Я побачила в цьому мультфільмі бібліотекаря - людину, яка любить книги, яка з радістю ділиться своїми знаннями, своїми враженнями з людьми, яка старіє і... перетворюється на книгу. Але життя не зупиняється... йде далі, на місце бібліотекаря приходить новий, не менший любитель книг. Люди не живуть вічно, на відміну від книг! 

Велобуккросинг "Книжный маршрут"

Увлекательно, ярко и необычно  в этом году работники Добропольской ЦБС отметили свой профессиональный праздник. В назначенный день в назначенном месте, а именно возле Центральной городской библиотеки, библиотекари собрались что бы проехать улицами города, оставляя на остановках городского транспорта книги для буккросинга. Под веселую зажигательную музыку учасники велопробега проехали через весь город, приглашая жителей города в библиотеки. Акция имела успех и привлекла внимание со стороны новостных и информационных ресурсов:

http://radadobropillya.org.ua/ru/glavnaya/3307-knizhnyj-marshrut.html

http://zi.dn.ua/news/v-dobropole-bibliotekari-seli-na-velosipedy_13490/

http://www.06277.com.ua/article/1388714

http://shkvarki.org/dobropole/item/10312-bibliotekari-proekhali-po-dobropolyu-i-razdavali-knigi

А вот как это было:

Как учасник велопробега, могу сказать что положительные эмоции переполняли всех нас, надеюсь, своим позитивом мы порадовали и жителей нашего города. Читайте книги - передавайте другим! "Книги живут, пока их читают люди. Люди живут, пока они читают книги..." Возможно, в будущем стоит подобную акцию сделать ежегодной, было бы здорово если бы и в других городах Украины поддержали движение - велобуккросинга.