Сторінки

середа, 30 березня 2016 р.

В бібліотеці - можливо все!


В бібліотеці можливо все! Навіть зустріч із справжнісінькою дитячою письменницею. Так 30 березня до Центральної міської бібліотеки завітали вихованці старшої групи "Метелики" дитячого садку "Ластівка", які мали змогу поспілкуватися віртуально з цікавою творчою людиною, письменницею Анною Коршуновою

Анна Коршунова – відома українська дитяча письменниця, авторка книг «Фроська - кімнатна фея», «Пригоди лицаря Морквицаря», «Паровозик Пузя», «Разом - веселіше» та ін., дитячих віршів, п’єс. Лауреат премій «Просто так», «Коронація слова, дипломант І Корнійчуковської премії, член Національної спілки письменників України.
На думку автора вже семи книг загальним тиражем близько 50 тисяч примірників, в сучасній дитячій літературі багато магії і чарівників, зате дуже не вистачає життєвих, реальних розповідей.
Пані Анна розповіла маленьким слухачам, про те, що вона черпає натхнення та ідеї з власного життєвого досвіду, виховуючи двох синів. Сподобалося дітям і знайомство з ванільною лялькою-феєю. До речі Анна сама виготовляє такі іграшки, і поділилася з нашими маленькими гостями як можна зробити із звичайної майки іграшку зайчика, і грати разом придумуючи свою власну казку. 
"Метелики" із задоволенням поспілкувалися з дитячою письменницею, пообіцяли читати книжки і приходити в бібліотеку. З гарним настроєм завершилася зустріч, а враження залишилися найреальніші. Дякуємо нашим друзям-колегам з Центральної міської бібліотеки  ім. Т.Г. Шевченка м. Суми за організацію та підтримку у проведенні віртуальної зустрічі.


понеділок, 28 березня 2016 р.

Тиждень дитячої книги

Щорічно під час весняних канікул в бібліотеках країни проводиться Тиждень дитячої та юнацької книги. Бібліотеки Добропільської ЦБС долучаються до Всеукраїнського тижня. В цей час в бібліотеках проводиться багато цікавих заходів з популяризації книги, творчості українських авторів та світових. 
Дуже насиченим виявився Тиждень дитячої книги в бібліотеці філії № 1, тут кожного дня на відвідувачів чекало щось новеньке.
14 березня Разом з учнями 4-Б класу НВК-ЗОШ 1-3 ступенів – ліцею завідуюча Сафонова Г.В. та волонтер Вушкварьок Аліна провели захід «У нас є книги, WI-FI, ігротека. Разом – це наша бібліотека!»
15.03.2016 року пройшла літературно – музична вікторина «Казку швидко ти впізнай - всіх героїв відгадай», яка повела дітей 1-б класу НВК - ЗОШ 1-3 ступенів - ліцей в чарівний світ казки.
Це була захоплююча подорож по сторінках улюблених казок. Діти дружно повідомляли, які книги з представлених вони вже прочитали, і вже через декілька хвилин підтвердили свою начитаність, влучно відповідаючи на питання літературної вікторини, а при перегляді фрагментів казок, називали їх з перших кадрів фільму.
Особливе захоплення викликала у дітей музична вікторина, дружним співом відповідали вони на її запитання. Літературно – музична вікторина не тільки подарувала дітям зустріч з улюбленими казками, але й познайомила їх з новими, цікавими казками світу, які вони тепер неодмінно прочитають.
16 березня 2016 року, в бібліотеці-філії №1 зібралися діти 3-А класу НВК-ЗОШ 1-3 ступенів – ліцей, щоб поговорити про казку та перевірити наскільки добре вони знають і люблять казки. 
На літературно – музичній вікторині «Ох, вже ці казки!» діти відгадували загадки на тему "Казковий одяг" та "Казково-чарівне взуття", брали участь у конкурсі «Згадай казкових героїв», «З якої це казки?» та інші.
Ну звичайно, як же обійтися без перегляду казок? До уваги дітей були представлені народні казки "Вовк і семеро козенят", "Сестриця Оленка та братик Іванко", а також казки Сутєєва В.Г.
Закриття Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги відбулося  разом з учнями 4-А класу НВК-ЗОШ 1-3 ступенів - ліцей.
«Разом з Гаррі пізнаємо у забаві світ веселий та цікавий» - таку назву мала розважальна мозаїка в якій викладали професор Помона Стебіль (Вушкварьок А.) і професор Роланда Бібін (Сафонова Г.В.)
Казково – чарівна атмосфера, за допомогою якої діти відчули себе на місці головних героїв творів про Гарі Патера викликала у дітей бажання самостійно вивчати твори Дж. К. Роулінг.

В кінці березня та на початку квітня, в дні весняних канікул, всі дітлахи справляють іменини. Винуватці цього торжества не Саші і Маші, не Колі, не Толі, не Каті і Марини, а наші вірні друзі-книги. Цілий тиждень триває це свято в школі, в бібліотеці. Щодня відбуваються важливі події, там влаштовують книжкові виставки, і веселі вистави. Діти беруть участь в літературних вікторинах, конкурсах,оглядах. Метою проведення Тижня дитячої та юнацької книги є заохочення дітей до читання, створення умов для розвитку та реалізації творчих і особистісних здібностей дитини, прилучення до читання.
Щороку в бібліотеці-філії №3 Тиждень дитячої та юнацької книги проходить активно. Спільно зі шкільними бібліотеками ЗОШ № 16,17, кімнатою школяра «Орлятко» визначали заходи та проводили їх в стінах шкіл. В бібліотеці проводилися тільки книжкові виставки.
В читальному залі бібліотеки була представлена виставка - літературний герой «Моя улюблена героїня Мила Рудик», де дітлахи ознайомилися з новою героїнею дитячого фентезі. Також, в кімнаті школяра «Орлик» разом з вихователем Коротенко О.Л., для дітей було проведено огляд серії книг про Милу Рудик. Бібліотекарі мали за мету довести до юних читачів що українська Міла Рудик не гірша за Гаррі Поттера, та може скласти йому гідну конкуренцію.

До Міжнародного дня Дитячої книги в ЗОШ № 16 спільно з класним керівником Біленко Л.М. та бібліотекарем Крицькою І.О. для учнів 3 кл провели діалог присвяченій темі «Світ дитячої книги». Наприкінці бібліотекар провела опитування за темою «Я читаю цю книгу коли мені весело..», дітлахи із задоволенням розповідали про свої літературні уподобання. Ділилися враженнями про прочитані книги та рекомендували їх своїм товаришам. В ході опитування було поповнено картотеку незадовільного попиту, а також виявлені улюблені письменники дітей молодшого віку - ними стали В. Нестайко, М. Носов, Е. Успенський.

Малювання - одно з найулюбленіших занять дітей тому на передодні дня птахів бібліотекарями та класними керівниками молодших класів ЗОШ № 17, був проведений конкурс "Пернаті друзі на сторінках улюблених творів" на кращий малюнок. Перед конкурсом, діти прочитали в бібліотеці книги про природу, а саме про життя птахів. На цьому конкурсі діти проявили свої творчі здібності.
«Бібліотечний ерудит» під таким гаслом пройшов конкурс 25.03 в шкільній бібліотеці зі школярами ЗОШ № 16 та 17. Метою було навчити учнів використовуватися надбаними знання та підсилити інтерес до читання а також виховувати бережливе відношення до книги. В зустрічах змагалися учні 6,7,8 кл. шкіл селища кожна
команда презентувала своє домашнє завдання, презентацію книги, прочитання вірша. Кмітливість та винахідливість показали учасники конкурсу. Найактивніші учасники, переможці різних заходів нагороджені грамотами та призами.
Наприкінці заходу бібліотекарями бібліотеки – філії № 3 була показана відео презентація присвячена серії книг про Милу Рудик, з метою популяризації нової дитячої літератури та заохочення нових користувачів до селищної бібліотеки.
В читальному залі бібліотеки – філії була презентована виставка однієї книги «Ліндгрен - у новому форматі». А в шкільній бібліотеці ЗОШ № 16 - огляд літератури, бібліотекарі мали за мету проведення виставки та огляду знайомство з творчістю шведської письменниці А. Ліндгрен. Заходи були розраховані на користувачів молодшого та середнього шкільного віку. Дітлахи познайомилися з книгами різних років видання, ілюстраціями до творів, матеріалами, що розповідають про автора та його твори.
Таким чином, проведення Тижня дитячої книги не тільки привертає читачів, розкриває їх приховані таланти, а й дозволяє звернути увагу дітей на необхідність систематично читати, навчити простим навичкам пошуку інформації та, в цілому, підняти культуру користувача бібліотеки.

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги, було започаткований більше 70 років тому, дитячим письменником Л. Кассилем. Це великий проміжок часу. Але й донині проведення заходів – чудова нагода для популяризації серед дітей та юнацтва книги, і, власне, сучасної бібліотеки – вікової скарбниці мудрості.
Для читачів  бібліотеки-філії № 4 святкування Тижня книги стало доброю традицією. Протягом березня була оголошена щорічна акція «Книга – в подарунок бібліотеці», оформлені книжкові виставки: «Мульті- пульті- єралаш», «Улюблені книжки для малюків», «Книги - ювіляри – 2016».
На стенді «Бібліомістечко» дитячого абонементу розміщена велика кількість цікавої інформаціїї для маленьких читачів та їх батьків.
Весело та позитивно пройшли масові заходи в бібліотеці для різних категорій читачів. Серед них - нова форма роботи бібліокешинг «Книжковий БУМ», проведений з 11класом ЗОШ №10 (класний керівник Харченко Л.А.). Короткий експрес-екскурс «Що? Де?» допоміг учням зорієнтуватися в пошуку скарбів книжкового фонду. Гра - пошук задіяла книжкові виставки, «пошуковці» зачитували уривки з творів, відшукуючи потрібну книгу, декламували вірші. Захід пройшов позитивно, бадьоро та весело!
Для учнів 2-Б класу ЗОШ №10 (класний керівник Гапон В.Д.) була проведена гра-вікторина «Подорож по країні Читландії». Діти із задоволенням брали участь у вікторинах «Відгадай-ка», «Люблю казки», «Чи уважний ти читач?», конкурсах «Чи правда,що…», «Чарівна скринька» та «Знайди книгу». Веселощі, хороший настрій, дитяча активність -супроводжували весь захід від початку до завершення!
Діти та юнацтво побажали бібліотеці процвітання та успіхів, а, зі своєї сторони, пообіцяли забезпечити її кращими читачами!







 Неділя дитячої та юнацької книги в бібліотеці-філії № 5 розпочалася з  години роздумів "Я - громадянин України"
Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління. Любов до рідного краю, до своєї історії, до свого міста – це не просто слова. За ними стоять долі багатьох синів і доньок України, які дійсно є патріотами своєї держави. Іменно з цього напрямку розпочалася неділя дитячої та юнацької книги в Дитячій бібліотеці.16 березня  до бібліотеки завітали вихованці школи-інтернату на годину роздумів «Я – громадянин України» разом в керівником гуртка Москаленко Наталею Миколаївною.  Бібліотекарі познайомили учнів з чудовою країною, в якій вони живуть. Презентували книжково-ілюстративну виставку з краєзнавства «Добропілля – чорний діамант».
В інтернет-центрі дітей чекав відео-ролик Антона Ставицкого «Доброполье». Після перегляду всі обмінялися думками про любов до свого міста та країни, що таке патріот. Ось так невимушено пройшов захід по патріотичному вихованню в нашій бібліотеці. 
Конкурс "Найкращий читач" в ОШ №19 відбувся 17  березня, це  II етап  конкурсу «Найкращий читач».  Напередодні в 6-х, 7-х, 8-х класах пройшов відбірковий тур і 10 переможців першого етапу прийняли участь в конкурсі.
На конкурсі були присутні заступники директора ОШ №19 Литвинова Н.М. та Бірюкова Л.Є.,  завідуюча дитячою бібліотекою-філією №5 Рябовол О.І.  Ведуча конкурсу – Сергеєва Л.Ф., бібліотекар шкільної бібліотеки.
Завдання II етапу конкурсу – представити улюблений твір. Жанри були різнопланові  – казки, вірші, проза. Автори вибраних творів теж були різні – українські та зарубіжні.Розпочали конкурс дівчатка 8 класів. Гиржа Ольга декларувала вірш Т.Г. Шевченка, Іващенко Богдана представила твір Джона Гріна «Паперові міста». Переможницею стала Прохорова Анастасія.Серед учнів 7-х  класів кращою була Вакарева Поліна, А Каплунова Катерина з віршем В.Симоненка «Знаєшь, що ти людина» зайняла друге місце. Пройняв до сліз виступ Сердюк Валерії, яка прочитала вірш «Я прийду з війни».Молодші дівчатка, учениці 6-х класів вибрали для представлення прозові твори. Сердюченко Тая презентували книгу Джоан Роулінг  «Гаррі Потер і філософський камінь», Жосан Анастасія розповіла про героїв книги А.Волкова «Чарівник смарагдового міста», у Перекотій Дар’ї улюблена  книга Д.Дефо «Робінзон Крузо». А найкраще представила свою улюблену книгу Щербакова Катерина  - казки Г.Х. Андерсена.
Журі підвело підсумки під час проведення вікторини для всіх присутніх. Литвинова Л.М. висловила зауваження і побажання, Рябовол О.І. подякувала дітям та організаторам конкурсу за можливість почути гарні виступи та запропонувала відвідати бібліотеку. 
Закінчилася неділя дитячої та юнацької книги в дитячій-бібліотеці філії. Аналізуючи її проведення, бібліотекарі дійшли висновку, що в цьому році вона проходила сумбурно та неорганізовано. Неділя розтягнулася на дві неділі. Але як завжди заходи, організовані та проведені на достойному рівні.

23 березня на базі та за проханням завуча та бібліотекаря ОШ №19 для учнів 6-х класів була проведена година поезії «Етюд після дощу»  до всеукраїнського дня поезії.Бібліотекарі розповіли про поетичну  творчість місцевих поетів. Було відмічено, що всі запропоновані  вірші пронизані  любов’ю до природи, людини і відзначаються щирим одкровенням душі. А ще вони пронизані мелодійністю, приваблюють ліричним настроєм. Потім працівники бібліотеки провели огляд  поетичних збірок, які є в нашій книгозбирні. Зацікавили учнів книги з автографами авторів. Найбільше привернули увагу вірші однолітків, які презентували свої вірші бібліотеці.

Зустріч пройшла у святковій атмосфері та у доброму настрої. З надією на подальшу співпрацю та продовження заходів у такому форматі, висловилися фахівці школи і виразили побажання просувати читання серед учнів школи. 
З 24 березня по 31 березня 2016 року в ЦМБ проходив Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Це чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки як скарбниці знань. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, літературні години, книжкова виставка, скайп-зустріч з дитячою письменницею та віртуальний фотовернісаж.
Великий внесок в українську дитячу літературу зробив великий український письменник Іван Якович Франко. В 2016 році йому виповнюється 160 років. До цієї дати 25 та 30 березня у читальному залі ЦМБ пройшла літературна година для учнів 1, 2 та 3 класів «Весняний промінчик його життя», присвячена творчості великого українського письменника. Бібліотекарі підготували цікаві факти з біографії письменника, проілюстрували їх змістовною презентацією, зачитали дітям уривки з оповідань Франка про нелегке шкільне селянське дитинство, підготували перегляд мультфільму «Фарбований лис» за його казкою, а наостанок разом з малими пограли в українські народні ігри, такі як «Пиляти дрова», «Дощик», «Земля, повітря, вогонь». Захід сподобався, бо вийшов цікавим, змістовним і насиченим.

Також до цієї знаменної дати в ЦМБ була оформлена книжково-поетична виставка «Є така країна Франкіана». Виставка складалась з двох розділів. Розділ «Мій поклик – праця, щастя і свобода», був присвячений багатогранній творчості Івана Франка, який залишив нащадкам багату літературну спадщину, яка складається як з поетичних, так і з прозових, драматичних і публіцистичних творів. У наступному розділі під назвою «Іван Франко – розум і серце нашого народу» читачі могли ознайомитися з роботами науковців, присвяченими особистості письменника, його літературній творчості. Виставка широко представила масштабний талант Івана Франка як визначної особистості в історії і культурі України.
Також в рамках тижня проходив віртуальний фотовернісаж «В об’єктиві: я і книга». Його тематика була відповідна: діти і книги, як і що читають наші малюки, їхні читацькі вподобання і їхній, особливий і невимушений, погляд на читання. На соц. сторінках ЦМБ та на відеохостингу «YouTube» було представлено відео з добіркою світлин нашим маленьких читачів.
«YouTube» – https://www.youtube.com/channel/UC9o0g77PBuhtYBqjZzdvQ4w
«Вконтакте» – https://vk.com/public63935248
Заключним заходом тижня став захід, який відбувся 30 березня. До бібліотеки завітали вихованці старшої групи "Метелики" дитячого садку "Ластівка", які мали змогу поспілкуватися віртуально з цікавою творчою людиною, письменницею Анною Коршуновою. На початку віртуальної зустрічі письменниця познайомила дітей зі своєю помічницею ванільною лялька-феєю, яку створила сама.
Спілкування пройшло дуже цікаво і захоплююче пані Анна розповіла дітям про процес створення книги, її головних героїв та як вона стала письменницею, звідки черпала натхнення для створення своїх цікавих книжок. Діти з цікавістю слухали письменницю, задавали питання і ділилися враженнями від отриманої зустрічі.
Тиждень дитячої та юнацької книги був насиченим, всі заходи не пройшли без користі, сприяли залученню учнів до невичерпних джерел знань, розвитку творчості та пізнавальної діяльності, а також розвивали любов і повагу до книг та читання.
Зараз інформаційні технології, комп’ютеризація, Інтернет набувають все більшої популярності, але ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою. Адже, книга навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова, вчить бути чесними і працьовитими, виховує доброту, чуйність, вселяє любов до рідної Батьківщини, виховує почуття патріотизму.
І тому, метою заходів, які організували та провели працівники бібліотеки-філії№2, було: заохочення дітей до читання, показати значення книги в житті людини, прищепити любов до книги, виховати бережливе ставлення до книги.
14 березня пройшла квест-гра «Шевченкіана», приурочена черговій річниці з дня народження Кобзаря. В грі приймали участь вихованці Білозерського ОКЦ, а саме гурток сценічної майстерності «Затейники». Гра видалась напрочуд веселою, незважаючи на складну тему. В ході квесту команди пройшли маршрут по усьому творчому та особистому життю Т.Г. Шевченко. Гравці пригадали його вірші, картини, визначні дати з життя, а також пісні на слова митця. Старання дітей не залишились без уваги. Команда-переможець отримала грамоту, а кожен учасник свій обов'язковий подарунок – журнал.
16 березня з вихованцями вокального гуртка "Мрія" Білозерського ОКЦ, бібліотекарі провели музичний калейдоскоп «Шевченко і музика». Метою зустрічі було розкрили для дітей Шевченка з невідомої, музичної сторони. Ведучі розповіли гуртківцям про конкурси Шевченківської пісні, що на слова Великого Кобзаря написано більше 2000 пісень. Також, було запропоновано ознайомитись з унікальною акцією: близько 300 виконавців з 11 країн світу, створивши в Інтернет-просторі віртуальну Всесвітню капелу бандуристів, виконали пісню на слова Тараса Шевченка "Думи мої, думи мої". По закінченні зустрічі вихованці гуртка переглянули відео-попурі пісень на слова Поета, у виконанні сучасних майстрів музичної справи, а ведучі зробили висновок, що Шевченко досі живе і розвиває свою творчість, але вже за допомогою сучасників.
22 березня, в ЗОШ №18 для учнів 4 класу, відбувся казковий Франковий вернісаж «Чарівна скарбничка казок». Дякуючи цьому заходу діти наблизились до казкового надбання І. Франка. В ході гри учні поділились на 3 команди: «Найспритніші», «Наймудріші», «Найхитріші» та зіграли 4 конкурси. Діти відповідали на питання, складали пазли, розгадували ребуси. Звичайно, вони боролись за перемогу. І переможець таки був. Перемогла команда - «Наймудріші».
Дуже весело та активно проявили себе учні. Вони із азартом пройшли усю гру. Проте, не забували і про отриману інформацію. Більшість виявили бажання прийти до бібліотеки та почитати саме казкові твори Франка, адже діти вважали його виключно "дорослим" поетом. І те, що Іван Якович розкрився для малечі з іншої сторони та зацікавив їх своїми творами - головне, значить мета, яку ставили перед собою бібліотекарі, досягнута.
25 березня відбулася розважально-ігрова програма "Подорож до країни Забава". Приймали участь в ній вихованці середньої групи гуртка "Затейники" Білозерського ОКЦ. Певної тематики гри не було. Охоплювалось усе: і театр, і фільми, і мультфільми, і література. Головне що треба було робити - усе показувати і не промовляти жодного слова. І гравці справились із цим на відмінно. Вони показували предмети, емоції, почуття, художні твори, пісні та навіть інсценували казку "Ріпка" у жанрі «бойовик» та «комедія». Родзинкою зустрічі став виступ членів журі. Дітей дуже захопив сам факт того, що керівники гуртків, бібліотеки та навіть усього ОКЦ будуть загадувати казки, але журі продемонструвало свої акторські здібності та гідно пройшло це випробування. Загалом, діти залишились задоволені, вражені та нагороджені журналами та солодкими призами.
2 квітня велике свято у всіх любителів книги - Міжнародний День Дитячої Книги. І до цього свята, бібліотека-філія №2 з вихованцями Білозерського ОКЦ провела літературну гру «У Землі супутник – Місяць, у Людини- Книга». На заході діти дізналися про історію виникнення свята, помандрували по цікавих казкових стежках, відгадували героїв книг. Цікавим доповненням стала презентація «Тот, кто любит читать…», яка складалася з фотографій читачів бібліотеки. На закінчення бібліотекар нагадала дітям правила поводження з книгою і надала можливість гостям переглянути мультфільм «Гришкины книжки», про «дбайливе» ставлення до книжок.
5 квітня в дитячому садочку №19 "Сонечко" з вихованцями середньої та старших груп у ході гри-подорожі "Країна книжкова - країна казкова", говорили, що кожного з нас з дитинства супроводжує чарівна, загадкова "казка". Діти розповіли про свої улюблені казки, про те, хто їх читає. Бібліотекар в свою чергу повідомила дітлахам, що в квітні книги відзначають свій день народження, наголосила на необхідності читати та закликала правильно та грамотно використовувати комп'ютер та Інтернет і не забуваючи про користь книги. Додатком до слів бібліотекаря були яскраві презентації. Для закріплення отриманої інформації, перевірки знань казок дітьми та рівня читання в родинах, в кінці заходу пройшла вікторина.
На протязі Тижня Дитячого читання в бібліотеці діяла виставка малюнків «Казка в гості завітала». Виставку підготували вихованці дизайн-студії «Сувенір» Білозерського ОКЦ.
Тиждень дитячого читання приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!



пʼятниця, 18 березня 2016 р.

Факультет "Портал інновацій"


18.03.2016 в рамках методичного універу відбулася зустріч на факультеті "Портал інновацій" в Центральній міській бібліотеці. Темою спілкування було актуальне питання - "Реклама бібліотек і їх послуг в мережі Інтернет". Колеги з віддалених філій були на зв'язку в режимі скайп-конференції і це також використання Інтернет-ресурсів для покращення роботи. 
Бібліотеки нашої системи, як сучасні заклади культури, йдуть в ногу з часом і активно використовують всі можливі засоби популяризації своєї діяльності в мережі Інтернет. Колеги поділилися своїм досвідом роботи в просуванні інформації про бібліотеку і бібліотечні послуги в мережі. Час настійно вимагає від бібліотечних фахівців уміння не тільки цікаво розповісти про свої достоїнства, яскраво показати багатопланову роботу, продемонструвати свою значимість і необхідність в суспільстві, а й використовувати сучасні засоби просування інформації. 
Кожна бібліотека нашої системи має свій сайт, веде активну діяльність в соцмережах. Бібліотекарі розуміють, що представлення бібліотек в соціальних мережах вже не данина моді, а необхідність, що бібліотечна справа переходить на інший рівень.






Наше професійне спілкування на тему "Реклама бібліотек і їх послуг в мережі Інтернет" виявилося дуже насиченим, цікавим, змістовним. Розвивати цю тему ми з колегами вирішили безпосередньо спілкуючись в коментарях на наших бібліотечних сайтах, блогах, сторінках. Коментуйте, висловлюйте свою думку, діляться виниклими ідеями. 

четвер, 17 березня 2016 р.

Віртуальна дружба між бібліотеками - поштовх для активізації власної діяльністі

Віднедавна між Добропільською центральною міською бібліотекою та Сумською міською бібліотекою зав'язалися теплі віртуальні стосунки в соцмережі Fasebook, які переросли в повноцінний обмін досвідом в форматі скайп-конференції.
15 березня з нами на зв'язок вийшли  директор Сумської міської централізованої бібліотечної системи, заслужений працівник культури України Людмила Стадниченко, представники відділів обслуговування, методисти та начальник відділу комплектування Сумської міської центральної бібліотеки. Дуже приємним виявилося спілкування з нашими колегами, які розповіли нам про структурні підрозділи своєї бібліотеки - відділ абонементу, читальний зал, юнацький відділ, відділ мистецтв. Сумські колеги поділилися своїми досягненнями в клубній роботі. Нам сподобалася ідея організації клубів з вивчення англійської мови, клуб психологічної підтримки, клуб молодих мам, клубне об'єднання любителів мандрів. В процесі спілкування у нас вже з'явилися ідеї як ми можемо в нашій бібліотечні системі впровадити досвід по створенню подібних клубів. 
В свою чергу ми познайомили колег із Сум з нашою бібліотекою, організувавши віртуальну 3D подорож. Також розповіли про клуби які діють в нашій  центральній міській бібліотеці: поетичний клуб "Крила надії", інтелектуальний клуб "Ерудит", клуб любителів документального кіно "DokuDays" та набираючий зараз оберти клуб "Клумбное движение".
Хочеться зазначити що у наших бібліотечних системах залишилось багато тем для спілкування, тому однозначно наша зустріч в форматі скайп-конференції була не останньою. Найближчу зустріч плануємо на тиждень Дитячої та юнацької книги під час якої юні мешканці нашого міста будуть мати змогу познайомитися з дитячою письменницею м.Суми. 

вівторок, 15 березня 2016 р.

Нові форми роботи в справі

Бібліотеки Добропільської міської ЦБС активно використовують креативні форми роботи.  14 березня в бібліотеці-філії № 4 м. Білицьке пройшла гра-пошук "Книжковий БУМ", докладніше можна подивитися на сторінці групи "Бібліочас" та на сайті Білицької бібліотеки-філії № 4.
А в бібліотеці-філії № 2 м. Білозерське, де мені довелося побувати, відбулася квест-гра "Шевченкіана", присвячена творчості Т.Г. Шевченка. Детективний жанр бібліотечних ігор змушує швидко приймати рішення, не дозволяє сумувати та дуже приваблює бібліотечних користувачів. Діти розгадували ребуси, складали пазли, згадували важливі дати з життя Т.Г. Шевченка. Така форма роботи змушує задіяти і логіку, і знання. 

понеділок, 14 березня 2016 р.

МК по роботі з електронною картотекою статей в Access

Довго я наважувалася зробити цей МК, справа в тому що я не впевнена, що ця картотека буде працювати стабільно правильно. Але якщо не спробувати, то ми цього і не дізнаємось. Тож будемо пробувати, вчитися та виправляти свої помилки. Тож пропоную вашій увазі СКС розроблений в програмі Access. Повинна одразу помітити, що цю програму я не дуже добре знаю, вчилася "на ходу","методом тика" (мЕтодист же)) це мій улюблений метод). Конструктивна критика і допомога вітаються. 
Головне призначення цієї картотеки - швидкий пошук за потрібною темою та можливість роздрукувати карточку з бібліографічним описом.



Дякую за увагу.

четвер, 10 березня 2016 р.

Початок роботи Пункту європейської інформації в Добропільській ЦМБ

Згідно запланованим заходам в рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» розпочав свою роботу Пункт ЄІ в  Центральній міській бібліотеці м. Добропілля. Метою проекту є створення та організація активної діяльності Пункту європейської інформації у бібліотеці для надання мешканцям місцевої громади інформаційно-просвітницьких послуг і популяризації знань про ЄС, європейські цінності та європейський вибір України. 
Географічним положенням Донецької області, а також сучасною політичною ситуацією, в нашому регіоні зумовлено дефіцит незалежної інформації стосовно країн ЄС та євроінтеграції. 
В епоху Інтернет, звичайно, багато жителів міста мають підключення до мережі, але такі категорії користувачів, як люди похилого віку залишаються недостатньо інформованими та мають упереджені консервативні погляди відносно євроінтеграції. В бібліотеку вони приходять за книгами та періодичними виданнями, але не завжди находять об’єктивну інформацію саме стосовно ЄС. Пункт ЄІ надасть цій категорії користувачів можливість отримувати інформацію в комфортному приміщенні в зручний час, а також обговорювати проблемні питання з працівниками бібліотеки та іншими користувачами і робити власні висновки.
Молоде покоління – активні відвідувачі бібліотеки, бо бібліотека надає безкоштовні послуги доступу до Інтернет-мережі. Для цієї категорії Пункт ЄІ надасть можливість звернути увагу на європейські цінності, замислитися над своїм майбутнім. Позитивним результатом роботи стане залучення молоді до розвитку міжкультурних відносин, зацікавлення рівнем життя в країнах ЄС,  усвідомлення потреби планування свого майбутнього та  прагнення внести свій внесок у розвиток України, як держави демократичної та правової.
Пункт ЄІ в нашій бібліотеці дозволить користувачам отримувати інформацію та роз’яснення стосовно ЄС і євроінтеграції. Давно зрозуміло, що нашому суспільству потрібно змінюватися. Це зовсім не означає, що потрібно забути свою історію, культуру і свої цінності, але спираючись на досвід європейських країн, беручи з нього тільки найкраще, ми могли би зробити свою Державу сильною, успішною та процвітаючою.

9 березня - День народження Т.Г. Шевченка



Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно працювавший як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. 
До дня народження Т.Г. Шевченка по всій країні проходять урочисті заходи, працюють відкриті мікрофони, де кожен бажаючий може прочитати  вірші Шевченка, відбуваються концерти та презентації. Здається, кожен українець в цей день згадує великого поета, найулюбленіші рядки його віршів, мелодію пісні "Думи мої, думи мої..."
Традиційно у всіх бібліотеках проходить Шевченківський тиждень.
Добропільська Центральна міська бібліотека в рамках відзначення Шевченківського тижня запланувала і провела низку заходів на знак глибокої пошани і поваги до пророка української нації.
З 2-го до 9-го березня у ЦМБ проходила демонстрація фільмів за мотивами творів Т. Г. Шевченка «Наймичка» (1963рік) та «Назар Стодоля» (1964). Ці фільми, незважаючи на історичну віддаленість подій, і сьогодні залишаються актуальними і злободенними, піднімаючи у глядачів хвилю емоцій, співзвучних реаліям сьогоднішнього дня.
3 березня для учнів 7 класу НВК-ліцею у рамках території читання пройшов захід «Лунає струна Кобзаревого слова», присвячена 170-річчю виходу в світ «Заповіта» Т. Г. Шевченка та 155-річчю його перепоховання. Учні ознайомилися з історією створення безсмертного твору, учениці Дар`я Бутько і Богун Христина продекламували вірші Великого Кобзаря, діти прослухали декламацію «Заповіта», покладену на музику. На завершення зустрічі учні відповіли на запитання бібліотекаря щодо знання творчості Т. Г. Шевченка, його невмирущої спадщини.
У читальному залі увазі відвідувачів презентовано книжкову виставку «Уклін великому Тарасу». Бібліотека має у книжковому фонді достатню кількість видань, присвячених Т. Г. Шевченку, а отже виставка охопила різні сторони життя і творчості митця, представила його особистість в різних іпостасях. Книжкова експозиція була поділена на два розділи : «Слово Кобзаря – джерело невмирущого духу» та «Поезія Шевченка – то музика народної душі». Такий підхід представляє Кобзаря і як геніального поета, і як талановитого художника, і як визначного суспільно-політичного діяча, і як великого страждальця за Україну і її народ. Виставка викликала зацікавлення всіх, кого хвилює творчість українського генія, кому небайдужа доля нашого народу і нашої землі.

У бібліотеці-філії № 4 обдарованому митцю була присвячена книжкова виставка-листування «З Шевченком у серці». Кожен відвідувач не тільки обрав  цікаву книгу про життя та творчість Тараса Шевченка,але й залишив  йому листа у поштовій скриньці. Це ніби лист у минуле відомій людині,що творила не тільки себе,а й історію країни, лист, який допоміг  краще зрозуміти своє ставлення до Шевченка через призму власних роздумів. «Чи знайома мені ця людина? Чи дійсно вона настільки велика й значуща? Чи не помиляюся у розумінні його творів? Чи правда те, про що він писав?» На ці та інші запитання  користувачам  допомогли  знайти відповіді книги з виставки «З Шевченком у серці».
 На дитячому абонементі  читачам молодшого віку була запропонована викладка книг «У світі творів Тараса Шевченка». Для учнів 4 класу ЗОШ №10 (кл. керівник НауменкоІ.В.) бібліотекарі  провели цікавий захід -  бібліомікс «Наш незабутній Тарас». Діти слухали про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка. Школярі відповідали на запитання вікторин : «Продовжи вірш», «Що я знаю про Тараса?», читали вірші. Із задоволенням вони прийняли участь в обговоренні легенди «Тарасові дуби», прослухавши голосне читання по книзі В. Лисенка «Легенди про Тараса».  Також учні ознайомилися з іншими творами  Шевченка  для дітей.
 Ти мусиш нам співця назвати,
Адже умів лиш він один
Рабів німих так захищати.
А хто так оспівав, як він,
Садок вишневий коло хати?
Серед діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народу, Т. Г. Шевченко займає почесне місце, бо з вогнем в душі захищав свободу і незалежність Вітчизни. З метою гідного відзначення поета, в бібліотеці –філії № 3 пройшов Шевченківський тиждень. З 2 березня на абонементі діяла виставка - персоналія «Велич Шевченківського слова», там же відбувся тематичний перегляд літератури «Кобзар мовами світу», де бібліотекарі демонстрували  користувачам випуски Кобзарів різними мовами які є в фонді бібліотеці (грецькою, казахською та російською). 4 березня. в ЗОШ № 16 був проведений разом з вчителями української мови Сідлецькою І.А. та Колесніковою Н.Ю. поетичний марафон «Велич Шевченківського слова» .Особливо добре підготувалися учні 5-10 класів до конкурсу читців. Учні читали найзнаменитіші вірші Тараса Шевченка, уривки з його поем, а також вірші інших великих українських поетів - духовних спадкоємців Великого поета. Переможцями конкурсу стали: Тупиленко А. (9кл.), Федоров С (10кл), Новомлинець Н. (8кл). Крамарчук В. разом з вчителем української мови  представила презентацію «Цікаві факти про життя Т.Г. Шевченка». Найактивніші учасники тижня відзначені подяками та грамотами. Бібліотекарі познайомили учнів з унікальним проектом Національного союзу Кобзарей України, де близько 300 виконавців з 11 країн світу виконували пісню на слова Т.Шевченка «Думи мої, думи мої.» Відеоролик проекту, показаний дітям, викликав у них непідробний інтерес.
3 березня на сторінці сайту «Однокласники» було представлене літературне рандеву «Троянди Шевченківської любові», яке зачіпало найбільш яскраві моменти в житті Кобзаря, які згодом знайшли своє відображення в його творчості. Геніїв завжди супроводжують музи. Портрети і лірична поезія Тараса Шевченка - це втілення глибоких, переважно нерозділених почуттів творця до них.
Дитяча бібліотека філія №5 м. Добропілля провела цикл заходів до річниці великого поета. Виставка творів великого Кобзаря «Сирота в свитині» розмістилася в інтернет-центрі .














Літературний портрет, присвячений життю та творчості Т.Г. Шевченка, був проведен для учнів 4 класу школи-інтернату на чолі з класним керівником Беліменко Л.В. та вихователем Аксьоновою Т.С., а також завідуючою шкільною бібліотекою Папето І. О.
Почався захід з чудових віршів про поета під акомпанемент бандури. Ведучі розповіли про мало відомі факти з біографії Кобзаря, про його дитячі роки. Презентували бібліотекарі маловідомі Шевченка –письменника. Дуже цікавою видався розділ «Шевченко - талановитий художник». З інтересом дивилися діти відео про один із музеїв Т.Г. Шевченка, де зібрано найбільшу кількість його творів та малюнків.
Потім діти відповіли на запитання вікторини. І на останок завідуюча філією зауважила, що за своє недовге життя Тарас Шевченко залишив нам неоціненний вклад не тільки в розвиток української культури, але й світової! 
Наприкінці проведення заходів присвячених Шевченківському тижню всі усвідомили, що доля дала Шевченкові безсмертну славу і вічну вдячність нащадків. Наше завдання - берегти спадщину Шевченка і передати її тим, хто прийде після нас.